Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej

Do 28 lutego 2020 roku u ks. Zbigniewa Hodera w sali 107 na I piętrze istnieje możliwość zgłoszenia chęci udziału w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

Eliminacje przebiegają w trzech etapach, a więc; szkolnym, który odbędzie się 12 marca 2020 roku w murach naszej placówki, diecezjalnym i ogólnopolskim. Najlepsi uczestnicy mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym (bez egzaminów wstępnych) w wielu renomowanych uczelniach wyższych, na kilkunastu kierunkach kształcenia. Na laureatówczekają również atrakcyjne nagrody, w tym zagraniczne pielgrzymki i cenne upominki rzeczowe.

Informacja o zakres tematycznym XXIV edycji konkursu znajduje się TUTAJ

Gorąco zachęcamy młodzież z Naszego Zespołu Szkół do licznego udziału w powyższym wydarzeniu.

31 medali dla Naszych pływaków

11 złotych, 7 srebrnych i 13 brązowych medali wywalczyli reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz Juniorów 17-18-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O sukcesach naszych zawodników można poczytać również m.in. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i Faktach Oświęcim. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem. Publikacja będzie również dostępna na łamach regionalnej prasy.

Na najkrótszym 50 metrowym odcinku w stylu motylkowym srebrny medal wywalczył Kamil Sieradzki, ustanawiając tym samym rekord życiowy. Na drugim stopniu podium stanęła Daria Nita za wyścig na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei na trzecim miejscu widniał Oskar Cieśla, który znacznie poprawił swój najlepszy wynik w karierze. Warto podkreślić, że rywalizacja na 100 metrów stylem zmiennym zaowocowała dwoma brązowymi medalami, które wywalczyła Dominika Kossakowska i Mateusz Dubas.


„Mocnym akcentem rozpoczął się czwarty dzień zmagań dla Dominiki Kossakowskiej, która po raz kolejny stanęła na najwyższym stopniu podium i wywalczyła złoty medal w kategorii seniorów okazując się najszybszą kraulistką w Polsce” – relacjonuje Alicja Woźnicka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu.


„W tej samej konkurencji srebrny medal wywalczyła Natalia Lewandowska, która znacznie poprawiła swój rekord życiowy. W kolejnej konkurencji na podium stanęła dwójka naszych delfinistów, a więc Kamil Sieradzki i Oskar Cieśla. Wśród dziewcząt na drugim stopniu podium stanęła Zuzanna Nowak” – dodaje trenerka Alicja Woźnicka.

Po zaciętej walce na dystansie 4 x 200 metrów stylem dowolnym, złoty medal wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie; Natalia Lewandowska, Dominika Kosińska i Dominika Kossakowska. W tej samej konkurencji na trzecim stopniu podium stanęła męska reprezentacja płynąc w składzie: Przemysław Suchański, Dawid Szczygieł, Remigiusz Bartosiewicz i Kamil Sieradzki. W ostatnim dniu zmagań świetnie spisał się również ambitny i utalentowany zmiennista, Przemysław Suchański, który przełamał złą passę na tych zawodach, zdobywając złoty medal w kategorii Juniorów 17 i 18- lat.

Do imponującego dorobku medalowego dołożyła się również Daria Nita, która uplasowała się na trzecim miejscu w kategorii seniorek za wyścig na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym. Zawodniczka była równocześnie najlepsza w kategorii juniorek na tym dystansie.


„Powody do zadowolenia miał również Wiktor Grzegorczyk, który znalazł się na drugim miejscu podium za wyścig  na 800 metrów stylem dowolnym.. Na koniec zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim na trzecim stopniu podium stanęła nasza sztafeta chłopców na 4×100 zmiennym, płynąc w składzie Remigiusz Bartosiewicz, Dawid Smolorz, Kamil Sieradzki i Przemysław Suchański” – podsumowuje zmagania zawodników trenerka, Alicja Woźnicka.

Materiał na stronie głównej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Publikacja w Faktach Oświęcim

/ Jakub Konior /

Nasza Szkoła ponownie najlepsza w Polsce po pierwszej rundzie Ligi SMS

Drugi rok z rzędu tytułem najlepszej szkoły mistrzostwa sportowego i sumą 2053 punktów zakończyła się pierwsza runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego dla Naszych pływaków.

Zachęcamy również do lektury relacji medialnych. Odnośniki znajdują się do wglądu pod tekstem. O sukcesach pływaków z naszej szkoły można poczytać również na łamach grudniowych wydań regionalnej prasy.

Wśród żeńskiej reprezentacji grodu nad Sołą, świetnie prezentowały się; Dominika Kossakowska, Daria Nita, Zuzanna Famulok, Zuzanna Nowak, Anna Kempa i Marta Klimek.

Równie dobrze wypadła męska część ekipy, a więc; Mateusz Dubas, Przemysław Suchański ,Oskar Cieśla, Wiktor Grzegorczyk, Kamil Sieradzki, Jakub Kwaśny, Wojciech Ogrodnik, Mateusz Mamcarz i David Szczygieł.

„Cieszymy się z doskonałego występu naszych uczniów, pobicia rekordów życiowych i mam nadzieje, że w rundzie wiosennej utrzymają swoją dyspozycję, kolejny raz wygrywając Ligę SMS” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Należy podkreślić, że zwycięstwo reprezentantów Powiatu Oświęcimskiego nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy każdego z zawodników i wzorowego zgrania całej drużyny. Zgodnie z tradycją, uczestniczący w zawodach pływacy mogli liczyć na solidny dopingu z trybun, który z pewnością motywował do walki o tytuł najlepszej szkoły sportowej w Polsce.

„Każdy start był ważny, a gorąca sportowa atmosfera sprawiała, że nasi zawodnicy wzbijali się na wyżyny swoich możliwości. Warto podkreślić, że podczas dwudniowych zmagań osiągnęliśmy 107 punktową przewagę nad bardzo mocną ekipą SMS Bielany Warszawa”- relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec w oświęcimskiej SMS.

Materiał na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
Publikacja w MALOPOLSKAONLINE.PLRelacja w Faktach Oświęcim
/ Jakub Konior /

Nasi uczniowie z wizytą w firmie Synthos

Uczniowie klas pierwszych o profilu technik technologii chemicznej pod opieką p. Jarosława Wróbla i p. Marty Hartung, wzięli udział w wycieczce do firmy chemicznej Synthos. 

Polecamy również lekturę relacji medialnych, do których odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

Omówienie warunków otrzymywania stypendiów dla trzech najlepszych uczniów z klasy, stanowiło szczególnie istotny z punktu widzenia młodzieży punkt programu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z płatnymi praktykami i stażami, które firma chemiczna Synthos oferuje najlepszym uczniom klasy o profilu technik technologii chemicznej w powiatowej Dwójce.

„Dzięki uczestnictwu w wycieczce nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzania zakładu produkcji kauczuków, produkcji styrenu z etylobenzenu, a także produkcji tworzyw styrenowych” – wylicza Marta Hartung, nauczyciel przedmiotów chemicznych.

Wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń, zakończył się wręczeniem fartuchów, kurtek i okularów ochronnych. Nowe wyposażenie będzie niezastąpione w trakcie przeprowadzania licznych doświadczeń w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się do dyspozycji uczniów Naszej Szkoły.

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ Jakub Konior /

Puchar Wszechstronności Stylowej z udziałem naszych pływaków

Bardzo obiecująco wypadł pierwszy sprawdzian formy dla silnej reprezentacji pływaków z naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

O sukcesach naszych uczniów można poczytać również w relacjach medialnych, do których odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W zakończonych pływackich zmaganiach Grand Prix Małopolski tytuł najbardziej wszechstronnej zawodniczki wywalczyła Dominika Kossakowska, która zgromadziła 3175 punktów. Tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka, Natalia Lewandowska.

Wśród męskiej reprezentacji największą ilość punktów, a więc 3132 zdobył Mateusz Dubas. Z kolei na trzecim stopniu podium znalazł się Przemysław Suchański. Bardzo dużo emocji przyniósł również zapowiadany challenge na 400 metrów stylem zmiennym.
W tym wyzwaniu triumfowała Dominika Kossakowska, która ustanowiła nowy rekord życiowy poprawiając tym samym wynik Anety Chmelik, sprzed 36 lat. Wśród chłopców najlepszy okazał się Przemysław Suchański, który poprawił wynik Dariusza Wolnego z 1982 roku.

W klasyfikacji Rudolpha za 400 metrów stylem zmiennym najlepsza była 14-letnia reprezentantka SMS Oświęcim, Alicja Lubińska. Wśród chłopców zwyciężył 15-letni, Michał Piela.

„Cieszymy się z faktu ustanowienia nowych rekordów życiowych wśród naszych uczniów. Myślę, że te niewątpliwe osiągnięcia jeszcze bardziej zmotywują ich do wytężonej i sumiennej pracy na treningach”mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

„Dziękujemy wspaniałej i hojnej publiczności oraz sponsorom, dzięki którym udało się nagrodzić zwycięzców na tym niezwykle trudnym dystansie”- podkreśla trenerka, Alicja Woźnicka.
Materiał w Faktach Oświęcim
Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
/ Jakub Konior /

Nasi pływacy błysnęli na wodach otwartych

Dwa złote i dwa srebrne medale trafiły do naszych pływaków podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Zachęcamy również do lektury publikacji medialnych, do których odnośniki znajdują się pod tekstem.

Dwudniowa impreza pływacka łączyła w sobie, aż trzy wydarzenia; Pogoria Open Water V Otwarte Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w Pływaniu na Wodach Otwartych, Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych oraz Finał Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych.

Srebrnym krążkiem oraz tytułem wicemistrzyni Polski w kategorii 15-lat zawody zakończyła, Wiktoria Bociek. Reprezentantka naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu pokonała dystans 5 000 metrów”- mówi trenerka, Alicja Woźnicka.

W ślady swojej młodszej koleżanki poszedł Marcin Szarpak, który swój srebrny medal w kategorii 17-18 lat wywalczył na dystansie 7 500 metrów.

Podczas zawodów świetnie prezentowały się również dwie sztafety. W kategorii 15-lat zwyciężyli; Julia Jakubik, Mikołaj Daszkiewicz i Stanisław Ptaszyński. Z kolei w kategorii 16-lat po zaciętej walce na pierwszym miejscu podium znaleźli się; Weronika Ptaszyńska, Michał Daszkiewicz i Jan Więzik.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Publikacja w Faktach Oświęcim

Relacja w MALOPOLSKAONLINE.PL
/Jakub Konior/

NASI NAUCZYCIELE W PROGRAMIE ERASMUS

Dziesięciu nauczycieli z Naszej placówki, uczestniczyło w Projekcie Erasmus+, którego głównym celem jest poprawa jakości pracy instytucji uwzględniając jej wymiar europejski i wspierając aktualne priorytety europejskie.

Zachęcamy również do lektury relacji medialnych. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W ramach realizacji mobilności, a więc zagranicznych wyjazdów kadry nauczycielskiej, uczestnicy projektu odbyli wartościowe szkolenia w Irlandii, Anglii i na Malcie. Wyjazdy stanowiły świetną okazję do odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnych form doskonalenia. Nauczyciele nawiązali również, będące procentować w przyszłości kontakty z pozostałymi uczestnikami projektu.

W czasie licznych prelekcji dla uczniów i pozostałej części kadry pedagogicznej, uczestnicy projektu podzielili się cennymi doświadczeniami zdobytymi za granicą. Wśród wymiernych korzyści dla nauczycieli biorących udział w programie Erasmus+ należy wyróżnić Certyfikat Europass Mobilność, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

„Dzięki możliwości funkcjonowania w wielokulturowym środowisku i nastawieniu na współpracę nasi nauczyciele rozwinęli postawy otwartości, dostrzegając wartość mobilności i uczenia się przez całe życie. Jestem przekonany, że nabyte umiejętności i doświadczenia wykorzystają w przyszłości, biorąc udział w kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych formach doskonalenia zawodowego” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.
 

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja na łamach Głosu Ziemi Oświęcimskiej /strona3

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

NASZA SMS PONOWNIE NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

Drugi raz z rzędu tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce, zakończyła się Liga SMS dla Naszych pływaków.

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego, silna reprezentacja Powiatu Oświęcimskiego zgromadziła łącznie 1955,5 punktów. Pływacy wygrali dziesięć konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe.

Do zwycięstwa oświęcimskiej SMS w pływaniu w sposób szczególny przysłużyły się; Daria Nita, Dominika Kossakowska, Marta Klimek i Natalia Lewandowska.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej nie byłoby możliwe również bez zawodników: Michała Daszkiewicza, Kamila Sieradzkiego, Oskara Cieśli, Wiktora Grzegorczyka, Przemysława Suchańskiego, Mateusza Dubasa i Jakuba Kwaśnego.

Należy podkreślić, że przy tego typu zawodach liczy się zaangażowanie i współpraca całej drużyny, co niewątpliwie miało miejsce w Drzonkowie.

Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych pływaków, których efektem jest obrona tytułu najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Gratuluję serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom.” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

/ Jakub Konior /