NASI NAUCZYCIELE W PROGRAMIE ERASMUS

Dziesięciu nauczycieli z Naszej placówki, uczestniczyło w Projekcie Erasmus+, którego głównym celem jest poprawa jakości pracy instytucji uwzględniając jej wymiar europejski i wspierając aktualne priorytety europejskie.

Zachęcamy również do lektury relacji medialnych. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W ramach realizacji mobilności, a więc zagranicznych wyjazdów kadry nauczycielskiej, uczestnicy projektu odbyli wartościowe szkolenia w Irlandii, Anglii i na Malcie. Wyjazdy stanowiły świetną okazję do odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnych form doskonalenia. Nauczyciele nawiązali również, będące procentować w przyszłości kontakty z pozostałymi uczestnikami projektu.

W czasie licznych prelekcji dla uczniów i pozostałej części kadry pedagogicznej, uczestnicy projektu podzielili się cennymi doświadczeniami zdobytymi za granicą. Wśród wymiernych korzyści dla nauczycieli biorących udział w programie Erasmus+ należy wyróżnić Certyfikat Europass Mobilność, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

„Dzięki możliwości funkcjonowania w wielokulturowym środowisku i nastawieniu na współpracę nasi nauczyciele rozwinęli postawy otwartości, dostrzegając wartość mobilności i uczenia się przez całe życie. Jestem przekonany, że nabyte umiejętności i doświadczenia wykorzystają w przyszłości, biorąc udział w kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych formach doskonalenia zawodowego” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.
 

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja na łamach Głosu Ziemi Oświęcimskiej /strona3

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

NASZA SMS PONOWNIE NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

Drugi raz z rzędu tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce, zakończyła się Liga SMS dla Naszych pływaków.

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego, silna reprezentacja Powiatu Oświęcimskiego zgromadziła łącznie 1955,5 punktów. Pływacy wygrali dziesięć konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe.

Do zwycięstwa oświęcimskiej SMS w pływaniu w sposób szczególny przysłużyły się; Daria Nita, Dominika Kossakowska, Marta Klimek i Natalia Lewandowska.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej nie byłoby możliwe również bez zawodników: Michała Daszkiewicza, Kamila Sieradzkiego, Oskara Cieśli, Wiktora Grzegorczyka, Przemysława Suchańskiego, Mateusza Dubasa i Jakuba Kwaśnego.

Należy podkreślić, że przy tego typu zawodach liczy się zaangażowanie i współpraca całej drużyny, co niewątpliwie miało miejsce w Drzonkowie.

Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych pływaków, których efektem jest obrona tytułu najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Gratuluję serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom.” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

/ Jakub Konior /

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY !!!

Poniżej prezentujemy zasady przyjmowania stypendiów Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów.

WAŻNE TERMINY;
Składanie wniosków: do 21 CZERWCA 2019 ROKU
Ogłoszenie Wyników: do 5 LIPCA 2019 ROKU

Wnioski kandydatów zawierające list motywacyjny wraz z załącznikami odpowiadającymi przyjętym kryteriom należy składać w sekretariacie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, ul. Legionów 11, 32-600 Oświęcim (tel. 33 843 12 11) w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Fundusz im. Stanisława i Marii Neumannów” lub przesłać pocztą na adres MDSM.

Warunkiem uruchomienia przyznanego stypendium jest przedłożenie zaświadczenia o przyjęciu na studia.

Celem Funduszu jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży z Miasta i Gminy Oświęcim. Mogą z niego korzystać uczniowie szkół średnich, kończący naukę i pragnący podjąć studia na wyższych uczelniach, którym sytuacja materialna uniemożliwia finansowanie dalszej edukacji.

Kryteria przyznawania stypendium
Fundusz ma charakter konkursowy, a o przyznaniu stypendium decydują następujące kryteria:
– ponadprzeciętne uzdolnienia potwierdzone wynikami (świadectwo, osiągnięcia naukowe, artystyczne itp.)
– trudna sytuacja finansowa (potwierdzony średni zarobek netto na jednego członka rodziny)
– dodatkowe rekomendacje (np. szkoły, parafii, instytucji użyteczności publicznej, stowarzyszeń, osób prywatnych – nauczycieli przedmiotów lub wychowawców).

Rekrutacja

UWAGA !!!

W związku z odbywającymi się w szkole  egzaminami maturalnymi
w dniach od 06.05.2019r. do 08.05.2019r,
składanie podań do klas pierwszych nie będzie możliwe.

Świetne wyniki Naszych pływaków na zawodach w Lublinie

Z dużym powodzeniem prezentowała się drużyna Naszych pływaków z SMS Oświęcim na zawodach pływackich Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie.

O sukcesach Naszych zawodników można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim i Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki znajdują się do wglądu pod tekstem.

Świetny występ zanotowała na swoim koncie Dominika KOSSAKOWSKA z 2B LOMS, zwyciężając dwukrotnie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym w kategorii Open. Dwa imponujące wyścigi zaowocowały mianem najlepszej zawodniczki w kategorii 17-18 lat oraz piątym miejscem w kategorii Open w klasyfikacji za dwa najlepsze starty. Zwyżkująca forma podopiecznej Piotra Woźnickiego to świetny prognostyk przed Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców. Miłą niespodziankę sprawił również Przemysław Suchański plasując się na trzecim stopniu podium w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz piątym miejscem wśród najlepszych zmiennistów w kategorii Open za dwa najwartościowsze wyniki.

 „Z nowym rekordem życiowym na 50 metrów stylem klasycznym zawody zakończył Mateusz Dubas, który wywalczył drugie miejsce w kategorii 17-18 lat oraz czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych zmiennistów kategorii Open” – mówi Piotr Woźnicki, trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

 Udane zmagania zanotowała również Daria Nita, która poprawiła swoje rekordy życiowe na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a ponadto uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji juniorek 17-18-letnich.

 Warto podkreślić, że na wysokiej trzeciej pozycji w klasyfikacji wśród juniorów 16-letnich zawody ukończyła Marta Klimek, która ustanowiła nowy rekord życiowy na 400 metrów stylem zmiennym oraz Jan Więzik, który poprawił swój najlepszy rezultat na 200 metrów stylem dowolnym. Ponadto w gronie najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: Kacper Brączek, Oskar Cieśla, Przemysław Suchański, Kamil Sieradzki, Wiktor Grzegorczyk.

 „Na uznanie zasługują także wszyscy zawodnicy, którym udało się poprawić swoje rekordy życiowe, a więc: Oskar Cieśla, Mateusz Dubas, Jakub Kwaśny, Daria Nita, Remigiusz Bartosiewicz, Kacper Brączek, Arkadiusz Czech, Marta Klimek, Kamil Sieradzki, David Szczygieł, Jan Więzik, Jakub Staciwa i Kamil Staciwa” – podsumowuje Piotr Woźnicki.

Materiał w Faktach Oświęcim

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

 / autor: Jakub Konior /

Kolejne sukcesy Naszych pływaków

Świetną formę zaprezentowali Nasi pływacy zrzeszeni w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, podczas trzeciej edycji zawodów Grand Prix Małopolski w grodzie nad Sołą.
O sukcesach naszych zawodników można poczytać m.in. TUTAJ publikacja będzie również dostępna na łamach kwietniowego wydania Głosu Oświęcimskiego 24.
Najlepszymi osiągnięciami może pochwalić się Michał DASZKIEWICZ. Podopieczny trenera, Andrzeja Brani błysnął formą, łamiąc magiczną barierę czterech minut na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Rezultat uzyskany przez młodego pływaka jest jednocześnie nowym rekordem okręgu na tym dystansie. Warto wspomnieć, że poprzedni wynik należał do Wojciecha Wojdaka, który jest absolwentem Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Wśród dziewcząt najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Dominika Kossakowska również za wynik na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei w klasyfikacji za dwa starty zwyciężyła Marta Klimek, która  zgromadziła 1435 punktów. 
„Zawody stanowiły kolejne przetarcie przed zbliżającymi się najważniejszymi imprezami sezonu, a dzięki obecności licznie przybyłych zawodników z całej południowej Polski stały na wysokim sportowym poziomie” – mówi Piotr Woźnicki, szkoleniowiec w oświęcimskiej SMS.
/ autor: Jakub Konior