W Naszej Szkole wyłoniono najlepszych młodych chemików (Galeria)

MC 1
Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik” organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

O minionym wydarzeniu można poczytać również na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.
 
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnili; pani Kamila Kolasa reprezentująca firmę Synthos S.A. oraz pan dr inż. Adam Tarniowy, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

„Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny o tematyce chemicznej. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu przez dyrektora szkoły pana Jacka Stocha oraz zaproszonych gości” – relacjonuje Urszula Przybytek, organizatorka konkursu z PZ nr 2 w Oświęcimiu.

„Uczniowie zmagali się w dwóch etapach konkursu, w którym wzięło udział 151 osób. Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A., Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, a także firma Omag. Głównymi nagrodami w konkursie był Iphone oraz czytnik e-book Kindle Amazon” – kontynuuje Urszula Przybytek.

„Kolejne miejsca w konkursie również zostały nagrodzone, były to między innymi zestawy słuchawek i głośników bezprzewodowych oraz zestawy długopisów i pamiątkowych kubków. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie tak cennych nagród” – zaznacza współorganizatorka konkursu, Agnieszka Mąsior z Powiatowej Dwójki.

Wśród najlepszej dziesiątki uczestników przedsięwzięcia znaleźli się;

Cienkosz Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Matyja Milena ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Dubiel Miłosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Laby Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Wiertel Marcin ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu
Bizoń Karol ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Bęgziak Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Bartulik Patryk ze Szkoły Podstawowej w Kobiernicach
Gibas Sylwia ze Szkoły Podstawowej w Czańcu
Zięba Kinga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach
Gawęda Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach

„Serdecznie gratulujemy wyników zwycięzcom konkursu i dziękujemy za udział w zorganizowanej przez nas uroczystości. Gorąco zachęcamy do równie licznego udziału w przyszłym roku” – podsumowują organizatorki Urszula Przybytek i Agnieszka Mąsior.

Zdjęcia z minionego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ
/ autor: Jakub Konior /

Nasi uczniowie na warsztatach w Galen Ortopedia

GO1
Dzięki kooperacji Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z ośrodkiem Galen Ortopedia w Bieruniu. Uczniowie z Naszej Szkoły wraz z opiekunem p. Anną Somogyi, uczestniczyli w warsztatach z zakresu szeroko rozumianej fizyki medycznej. Zajęcia odbywały się w Bieruniu, gdzie mieści się siedziba ośrodka.

O wizycie reprezentacji z Naszej Szkoły w ośrodku można poczytać również na łamach Faktów Oświęcim i Portalu Edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

W trakcie interesujących warsztatów uczniowie zapoznali się z charakterystyką pracy ośrodka medycznego, a także podstawami teoretycznymi działania wybranych, wykorzystywanych w codziennej pracy, sprzętów elektronicznej aparatury medycznej.

„Dzięki uczestnictwu w zajęciach przedstawiciele z Naszej Szkoły mieli niepowtarzalną
okazję do poznania ośrodka medycznego „od podszewki". Uczniowie obejrzeli m.in. pracownię diagnostyki obrazowej, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, a także implanty medyczne” – wylicza Anna Somogyi, nauczyciel biologii w „Chemiku”.

Ponadto młodzież biorąca udział w warsztatach została zaznajomiona z działalnością
rehabilitacyjną prowadzoną w ośrodku wraz z prezentacją różnorodnych, a przede wszystkim bardzo nowoczesnych sprzętów do diagnostyki i terapii.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Relacja w Faktach Oświęcim

/ autor: Jakub Konior /

Nowy parking przy Naszej Szkole

parking4 czerwca odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych przy naszej placówce. W ramach prac budowlanych powstały łącznie 82 miejsca parkingowe, z których oprócz nauczycieli i uczniów będą mogli korzystać również mieszkańcy grodu nad Sołą.

Polecamy także lekturę na łamach Wojewódzkiego Serwisu Informacyjnego, Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, a także prasy Głosu Oświęcimskiego 24. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

„Prace obejmowały budowę zjazdu publicznego, jezdni manewrowej, miejsc postojowych oraz przeznaczonych dla postoju rowerów, zostały wybudowane chodniki. Ponadto wokół szkoły wykonano oświetlenie, przebudowano odcinek ulicy Bema. Układ komunikacyjny zyskał nowe odwodnienie. W jego obrębie oraz wzdłuż ul. Bema wybudowano odcinek kanalizacji deszczowej. Inwestycję wartą około 1,2 mln złotych sfinansował Powiat Oświęcimski” – wylicza Nikolina Magiera, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

„To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji, jeżeli chodzi o szeroko rozumianą oświatę. Powiatowy „Chemik” zyskuje po raz kolejny nowe oblicze. Dwa lata temu wykonaliśmy elewację budynku, teraz zmodernizowaliśmy infrastrukturę ciągu pieszo – jezdnego przed szkołą” – mówił w trakcie odbioru robót starosta oświęcimski, Zbigniew Starzec.

„Planujemy też poprawę infrastruktury za budynkiem szkoły, chcemy wybudować stadion lekkoatletyczny. Na finansowanie tego sportowego przedsięwzięcia planujemy pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu” – dodaje starosta, Zbigniew Starzec.

„Na te inwestycje czekaliśmy wiele lat. Brak miejsc do parkowania dawał się szczególnie we znaki pracownikom, rodzicom i innym osobom odwiedzającym naszą szkołę. W skutek ciasnoty dochodziło czasem do uszkodzeń pojazdów, teraz sytuacja znacznie się poprawi. Należy dodać, że z części nowych miejsc parkingowych bezpośrednio przylegających do ulicy Bema, korzystać mogą również okoliczni mieszkańcy” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Warto podkreślić, że w ramach inwestycji posadzono blisko 1200 sztuk nowych drzew i krzewów. Ponadto dodatkową atrakcją będzie oświetlenie choinki, która podczas Świąt Bożego Narodzenia ozdobi spory teren wokół szkoły.

Materiał w MalopolskaOnline.pl

Publikacja na łamach gazety Głos Oświęcimski24.pl/STRONA 4

Relacja na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior

Młodzież z naszej szkoły na XXXVII Sesji Kolbiańskiej „Herosi zawierzenia”

37SW dniu 29 maja, a więc w 77. rocznicę osadzenia św. Maksymiliana Marii Kolbego w KL Auschwitz na Sesję Kolbiańską pt. „Herosi zawierzenia” udali się reprezentanci Naszej Szkoły z klasy 2E LOMS wraz z opiekunem ks. Zbigniewem Hoderem.

Polecamy także lekturę na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośnik do publikacji został zamieszczony pod tekstem.

Całość wydarzenia rozpoczęła się w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau od modlitwy przy Ścianie Straceń i złożenia kwiatów w Celi Śmierci św. Maksymiliana. Następnie w Auli im. Kazimierza Piechowskiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, uczniowie z dużą uwagą wysłuchali wykładu pt. „Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki – czciciel i naśladowca św. Maksymiliana Marii Kolbego” wygłoszonego przez ks. bp dr Adama Wodarczyka, biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej.

„Dzięki uczestnictwu w Sesji Kolbiańskiej uczniowie z Naszej Szkoły wysłuchali również prelekcji pt. „Zaangażowanie społeczne i ekonomiczne jako element charyzmatu o. Maksymiliana Kolbe i ks. Franciszka Blachnickiego”, którą wygłosił prof. dr hab. Wiesław Wójcik z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie i Polskiej Akademii Nauk” – relacjonuje przebieg wydarzenia ks. Zbigniew Hoder z „Chemika”.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /

Oświęcimska Szkoła Mistrzostwa Sportowego NAJLEPSZA w Polsce !!!

liga SMS

Foto/ Alicja Woźnicka

Rewelacyjnie spisali się pływacy z Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu. Zawodnicy gromadząc 4268 punktów, zwyciężyli w tegorocznej Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w Lublinie.

Zgrana ekipa z Oświęcimia znacznie wyprzedziła drużynę z Lublina (3985 punktów) i Szczecina (3732 punktów).

O minionym wydarzeniu informuje portal Fakty Oświęcim, odnośnik do publikacji został zamieszczony pod tekstem.

Jak co roku najwięcej emocji przyniosły wyścigi sztafetowe, w których reprezentanci grodu nad Sołą zwyciężyli, aż dwukrotnie na 4×100 metrów stylem dowolnym i 4×200 metrów stylem dowolnym dziewcząt. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę wśród sprinterek w stylu dowolnym zwyciężyła Dominika Kossakowska, a tuż za nią na drugim stopniu podium uplasowała się Marta Klimek.

Świetnie zaprezentowała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym. Wśród chłopców drugie miejsce w stylu klasycznym wywalczył Maciej Krulikowski. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik, Mateusz Dubas. Z kolei w stylu zmiennym na drugim stopniu podium stanął Sebastian Ciastoń.

„Na pierwszy stopień podium wróciliśmy po czteroletniej przerwie, stopniowo i konsekwentnie tworząc zespół, który wywalczył zwycięstwo. Niezmiernie cieszy, że wieloletnia strategia polegająca na budowaniu drużyny zaowocowała i oświęcimianie już po raz jedenasty potwierdzili swój prymat wśród Szkół Mistrzostwa Sportowego – ocenia Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim.

„Do imponującego wyniku oświęcimskiej ekipy niewątpliwie przysłużyli się tegoroczni abiturienci „Chemika”, a więc Sebastian Ciastoń, Maciej Krulikowski, Władysław Butkiewicz, Kamil Goleniec, Mikołaj Kempa, Patryk Blachura, i Mateusz Sordyl” - kontynuuje trener, Piotr Woźnicki.

„Dziękujemy drużynie za ogromną mobilizację, która przyniosła wiele rekordów życiowych i wartościowych wyników, za fantastyczną atmosferę,  piękną walkę i dobrą zabawę. Sukces nie byłby możliwy bez ciężkiej pracy na treningach pod okiem trenerów; Marka Dorywalskiego, Przemysława Ptaszyńskiego, Piotra Woźnickiego, Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i Andrzeja Brani” – podsumowuje Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki w Oświęcimiu.

Kilka zdjęć obrazujących minioną Ligę SMS w Lublinie można obejrzeć TUTAJ

Materiał w Faktach Oświęcim

/ autor: Jakub Konior /