Nasze siatkarki z awansem do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek

Kadetki BydgodszczZ dużym powodzeniem prezentowały się siatkarki z UKS Setbol Oświęcim w trakcie 1/4 Mistrzostw Polski Kadetek w Bydgoszczy. Zacięta walka zawodniczek z klasy o profilu piłka siatkowa dziewcząt w popularnym „Chemiku”zaowocowała zdobyciem awansu do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek zaplanowanego od 16 do 18 marca bieżącego roku.

O sukcesie naszych zdolnych zawodniczek z klasy 1C LOMS informuje Wojewódzki Portal Informacyjny Małopolski, a także gazeta Głos Oświęcimski 24. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.

„Mecz na szczęście zakończył się na nasza korzyść, wygrana 3:0. Jednocześnie dając nam awans do półfinału Mistrzostw Polski Kadetek. W trakcie gry odczuwałyśmy lekki stres, ponieważ wiedziałyśmy jak dużą stawkę ma ten mecz.  Dałyśmy z siebie wszystko w każdym elemencie” – mówi Karolina Oleksa z UKS Setbol Oświęcim.„Podeszłyśmy do tego meczu jak drużyna, wszystkie razem. Właśnie dzięki tej współpracy dałyśmy rade i wywalczyłyśmy to na co ciężko pracowałyśmy przez cały sezon” – uzupełnia zawodniczka, Wiktoria Maksajda.

„Na pewno nie zmarnujemy tej szansy i na półfinałach Mistrzostw Polski damy z siebie 110 procent. Lata treningów i setki wyrzeczeń doprowadziły nas do miejsca, w którym aktualnie jesteśmy” – przyznają zgodnie reprezentantki oświęcimskiego Setbolu.

Zawodniczki, które na co dzień pracują pod czujnym okiem trenerów Przemysława Karaś i Marka Wasztyla zagrały w składzie: Sandra Piszczek, Alicja Michalczuk, Wiktoria Maksajda, Zuzanna Rusinek, Karolina Mordan, Magdalena Nowak, Klaudia Tobiczyk, Karolina Oleksa, Marta Lipka, Julia Wieczorek, Kinga Kuźma, Katarzyna Księżarczyk, Izabela Grześko.

Warto podkreślić, że w klasyfikacji końcowej dziewczęta  z Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim, znalazły się na wysokim drugim miejscu podium. Jak zwykle przy tego typu wydarzeniach, nieocenionym wsparciem służyli rodzice, którzy solidnym dopingiem wspierali całą ekipę z miejsca dla wiernych kibiców, a więc trybun. Podziękowania też dla Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Oświęcim za wsparcie finansowe w dalekich wyjazdach.

/ autor: Jakub Konior /  

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Numer 5 na lekcji otwartej z chemii w Naszej Szkole – FOTO

LO1W ostatniej dekadzie stycznia odbyła się lekcja otwarta z chemii, którą z ramienia szkoły zorganizowała p. Marta Hartung wraz z uczniami klasy 3 CH.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego  w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod tekstem.

Tym razem w murach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu, a konkretnie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się w placówce, gościli uczniowie z klasy 6A Szkoły Podstawowej Numer 5  w Oświęcimiu, którzy na dzień pełen niezapomnianych wrażeń przybyli z opiekunem p. Agatą Himiak.  

Wśród atrakcyjnego programu lekcji otwartej znalazły się wspólne doświadczenia dotyczące rozdzielania mieszanin m.in. przez sączenie, sedymentację i dekantację, chromatografię bibułową oraz  rozdzielanie za pomocą magnesów. Aktywnie uczestniczący w zajęciach uczniowie mieli także możliwość identyfikacji substancji za pomocą wskaźników kwasowo-zasadowych – wylicza p. Marta Hartung, organizatorka zajęć otwartych dla szóstoklasistów.

Do głównych założeń lekcji otwartej należały m.in. zapoznanie się z ciekawymi doświadczeniami oraz ich wykonanie pod czujnym okiem starszych kolegów, rozwijanie zainteresowań z zakresu chemii, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Czynny udział i mnóstwo interesujących pytań ze strony przybyłych na zajęcia gości był jednoznaczny ze zrealizowaniem idei minionych zajęć.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

autor: / Jakub Konior /

LO2LO3LO4

Relacja z zajęć psychoedukacyjnych „Matura bez stresu” dla uczniów Powiatowej Dwójki

68772C8C-BE42-4902-8086-B636AF2227EBStało się już tradycją, iż co roku w murach popularnego „Chemika” odbywają się zajęcia pt. „Matura bez stresu” przewidziane dla uczniów klas maturalnych z Liceum i Technikum. Są one realizowane w ramach wieloletniej współpracy pomiędzy Powiatowym Zespołem Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu, a Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Katowicach.

O minionych wydarzeniu można poczytać także na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, odnośnik do publikacji znajduje się do wglądu pod tekstem.

Tegoroczne zajęcia prowadzone przez studentki psychologii Alicję Dobrowską i Monikę Ignacak ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Katowic zostały przeprowadzone w pierwszej dekadzie stycznia. Uczestniczyła w nich młodzież z wszystkich oddziałów, w których uczą się tegoroczni maturzyści, a więc klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f, 3g Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego i 4eln, 4chem, 4gr, 4inf  Technikum Numer 1. Podobnie jak w latach ubiegłych nad organizacją i przebiegiem zajęć czuwała p. Joanna Wiktor – Sieprawska, pedagog szkolny w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Główną ideą wydarzenia był wzrost wiedzy młodzieży na temat istoty stresu, jego objawów i uwarunkowań, skierowanie ich uwagi zarówno na negatywne, jak i pozytywne skutki stresu oraz ich wpływ na zdrowie, samopoczucie i sprawność psychofizyczną.

Za sprawą udziału w zajęciach nasi uczniowie dowiedzieli się jak zabiegać negatywnym skutkom stresu, a co najważniejsze redukować napięcie emocjonalne, które niewątpliwie będzie im towarzyszyć podczas zbliżającego się egzaminu dojrzałości – ocenia Joanna Wiktor – Sieprawskapedagog szkolny w PZNr2SOMSiT.

Warto podkreślić, że atrakcyjna forma przekazu wpływająca na dużą aktywność młodzieży uczestniczącej w zajęciach jednoznacznie świadczy o dalszej konieczności ich kontynuowania – podsumowuje Joanna Wiktor – Sieprawska z popularnego „Chemika”.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
/ autor: Jakub Konior / 

Pływanie od początku dostarczało mi wiele radości

F5385D5E-08FE-4F05-BAD3-C7DABE06C7EAO nowo ustanowionych rekordach Polski, swoich początkach, sportowych wzorcach, życiowych wyborach, a także złotym środku na odniesienie pożądanego sukcesu. Opowiada Michał Daszkiewicz, 14-letni reprezentant Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu funkcjonującej w ramach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Z utalentowanym podopiecznym trenera Andrzeja Brani rozmawia Jakub Konior.

Wywiad ten ukazał się m.in. na łamach Wojewódzkiego Serwisu Informacyjnego Małopolski, a także portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, odnośniki do materiałów znajdują się pod tekstem.

Jakub Konior: Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z pływaniem…?

Michał Daszkiewicz: – Dosyć wcześnie, gdy byłem jeszcze w przedszkolu, mama zabierała mnie na naukę pływania trzy razy w tygodniu.

Jak wspominasz swoje początki na basenie?

- Pływanie od początku dostarczało mi wiele radości. Do dziś pamiętam zabawy z kolegami, podczas których ścigaliśmy się na 12,5 metrów kraulem lub nurkowaliśmy po krążki i prawie zawsze wygrywałem.

Od ilu lat trenujesz w barwach SMS Oświęcim w Pływaniu, w której odnosisz największe sukcesy w swojej karierze…?

- W barwach oświęcimskiej SMS pływam dokładnie od 1,5 roku.

Co czułeś tuż po indywidualnym poprawieniu rekordu Polski na 200 metrów stylem dowolnym z czasem 1;52;39 w trakcie minionych Zimowych Mistrzostw Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi…?

- O tym, że ustanowiłem ten rekord dowiedziałem się od mojego kolegi dopiero po wyjściu z wody. Poczułem się bardzo zadowolony, lecz  przede wszystkim zdziwiony ponieważ nastawiłem się tylko na rekord w sztafecie na 4×200 kraulem.

Dzień później podczas zawodów z cyklu Bijemy Rekordy idąc za ciosem po raz kolejny poprawiłeś rekord Polski Juniorów 14-letnich, łamiąc barierę 4 minut. Wracając wspomnieniami do tamtej chwili odczuwasz…?

- Radość ze zrealizowania postawionych na te zawody celów. Na początku wyścigu pomógł mi mój starszy kolega z drużyny, Sebastian Ciastoń, który płynąc na torze obok mnie podpowiedział, abym na pierwszych 200 metrach nie zaczął za wolno, a później przez następne 200 płynął na tyle ile mnie stać.

Który z tych dwóch imponujących wyników był dla Ciebie bardziej niespodziewanym osiągnięciem?

- Niewątpliwie wyścig na 400 metrów kraulem z czasem 3.57.38 ponieważ chciałem złamać barierę czterech minut. Nie spodziewałem się tak dobrego czasu, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdy spojrzałem na tablicę wyników.

Twoje znaczące poczynania na minionych imprezach pływackich są zasługą…?

- Mojego obecnego trenera Andrzeja Brani, który solidnie przygotował mnie do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Dużą rolę odegrała także moja mama, która co dzień gotowała dla mnie zdrowe rzeczy, abym miał siłę ciężko trenować.

O czym myślisz płynąc…?

- Myślę o tym, aby jak najlepiej wykonać swoje zadanie i pokazać, że ciężka praca nie idzie na marne.

W jakim stylu i na jakim dystansie czujesz się najlepiej?

- W stylu dowolnym na długich dystansach, a więc 400, 800 i 1500 metrów.

Masz swojego idola wśród pływaków, na którym się wzorujesz…?

- Moim idolem jest Wojciech Wojdak, który zaczął pobijać rekordy dokładnie w tym samym wieku co ja. Wojciech Wojdak także trenował w naszej popularnej SMS Oświęcim w Pływaniu. Imponuje mi przede wszystkim swoją ciężka pracą, której wyniki są widziane później m.in. na zawodach międzynarodowych.

Trenujesz pod czujnym okiem trenera Andrzeja Brani, czy w trakcie imprez pływackich w Łodzi i Oświęcimiu wykorzystałeś przekazane przez niego cenne wskazówki?

- Tak, trener podpowiedział mi, że nie mogę zaczął zbyt późno pierwszych 200 metrów, ponieważ mógłbym już tego nie nadrobić. Mówił również, żebym nie skupiał się na wyniku, lecz jak najlepiej wykonywał zadania, a co za tym idzie stawał się coraz lepszym. Wskazówki bardzo mi się przydały zarówno w Łodzi jak i Oświęcimiu.

Posiadasz złoty środek na osiągnięcie pożądanego sukcesu…?

- Jest nim ciężka praca na treningach, zdrowe odżywianie, silna wola walki i ciągła praca nad swoją karierą sportową.

Gdybyś ponownie stanął przed niełatwym wyborem swojej drogi byłoby to dalej pływanie?

- Oczywiście, że tak. Czerpię z tego wielką satysfakcję i chciałbym dalej pracować nad poprawieniem swoich rekordów życiowych.

Na zakończenie chciałbym zapytać o najbliższe wyzwanie sportowe, które stoi przed utalentowanym 14-letnim Michałem Daszkiewiczem z SMS Oświęcim w Pływaniu…?

- Jest nim udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15-letnich, które odbędą się w pierwszej dekadzie lipca w Oświęcimiu. Chciałbym zdobyć swój pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Polski na dystansie 400 metrów i 1500 metrów stylem dowolnym.

Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas, życzę realizacji zamierzonych celów, a także dalszych znaczących osiągnięć.

- Dziękuję.

Materiał w MalopolskaOnline.pl

Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Rozmawiał: Jakub Konior

Pokazałyśmy, że potrafimy wygrać z najtrudniejszymi przeciwnikami

4EB431F9-C7AB-41E7-B341-349BDE869FA4

Autor wywiadu Jakub Konior wraz z Wiktorią Maksajdą z UKS Setbol Oświęcim.              Fot: Sandra Piszczek

O minionym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, przygodzie z piłką siatkową, radzeniu sobie z presją i stresem, a także o tym jak bardzo istotne jest zgranie zespołu. Opowiada Wiktoria Maksajda, uczennica klasy o profilu piłka siatkowa dziewcząt w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Z zawodniczką grającą w barwach UKS Setbol Oświęcim rozmawia Jakub Konior.

Wywiad ten ukazał się m.in. w TVK HD i Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Będzie również dostępny na łamach regionalnej i wojewódzkiej prasy. Odnośniki znajdują się do wglądu pod publikacją. 

Jakub Konior: Kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z piłką siatkową…?

Wiktoria Maksajda: – Dokładnie 8 lat temu, a więc w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Na początku chodziłam na zajęcie dwa razy w tygodniu, ale od 4 klasy miałam już możliwość trenowania codziennie.

Od ilu lat trenujesz w barwach UKS Setbol Oświęcim?

- Od początku szkoły podstawowej, czyli od 8 lat. Zarówno klubowi jak i osobom, które się w nim znajdują, zawdzięczam wiele dobrego. Jestem także bardzo zadowolona z postępu,  którego dokonałam na przestrzeni tych minionych lat.

Jak wyglądały przygotowania do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda?

- Turniej wypadł w czasie, w którym była przerwa świąteczna, więc zdążyłyśmy przed nim zrobić tylko jeden trening, który nie poszedł nam zbyt dobrze. Uratowało nas to, że przed świętami trenowałyśmy naprawdę ciężko i starałyśmy się „dopiąć wszystko na ostatni guzik”.

Aby jak najlepiej zaprezentować się w Bielsku-Białej w sposób szczególny musiałaś popracować nad…?

- Niewątpliwie obroną, przyjęciem i zagrywką.

Z jakim nastawieniem jechałyście na turniej do Śląska?

- Zakładałyśmy, że będzie to dla nas jakieś nowe doświadczenie, ponieważ spotkałyśmy się tam z drużynami, z którymi nie spotykamy się w rozgrywkach małopolskich. Warto zaznaczyć, że drużyny były bardzo profesjonalne, a turniej na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Reasumując nie przypuszczałyśmy, że znajdziemy się na wysokim drugim miejscu.

Podczas dwudniowego wyjazdu rozegrałyście pięć meczy, który i dlaczego był według Ciebie najbardziej emocjonujący?

- Według mnie najbardziej emocjonującym meczem był mecz półfinałowy, który zagrałyśmy z reprezentantkami województwa Wielkopolskiego, a więc Poznaniem. Drużyna była bardzo dobrze przygotowana pod każdym względem, natomiast zagrałyśmy tak dobrą siatkówkę, że pokonałyśmy zespół, który na turnieju wychodził z grupy z każdym wygranym meczem. Wygrałyśmy z nimi dokładnie  2:0 mimo tego, że w drugim secie przegrywałyśmy 7 punktami. Stało się tak za sprawą tego, że mocno się zwarłyśmy i zaczęłyśmy się wszystkie wspierać.

W klasyfikacji końcowej UKS Setbol Oświęcim znalazł się na wysokim drugim miejscu. Dużo brakowało do tego by znaleźć się na samym szczycie podium?

- Nie brakowało nam dużo, nasze zwycięstwo przepadło za sprawą tego, że w finale przegrałyśmy z drużyną z Zawiercia, grałyśmy również z nimi w grupie i ten mecz także nie wyszedł zbyt dobrze. Sądzę, że myślami byłyśmy jeszcze na półfinałowym meczu, po którym wszystkie ogromnie się cieszyłyśmy i to rozkojarzenie „nas zgubiło”.

Pamiętasz jakieś szczególne momenty, o których warto byłoby wspomnieć?

- Najważniejszym momentem było to, że po pierwszym meczu w grupie szło nam nie najlepiej i już słyszałyśmy od ludzi z trybun, których w ogóle nie znałyśmy, że odpadniemy i przegramy.   Wzajemne wsparcie zdziałało bardzo wiele, ponieważ pokonałyśmy lidera tych zawodów i zajęłyśmy bardzo wysokie miejsce, więc na pewno zapamiętamy ten turniej na długo.

Masz swój niezawodny sposób na radzenie sobie ze stresem w trakcie meczu?

- W trakcie meczu jest wiele sytuacji, które wywołują u mnie naprawdę niepotrzebny stres, zazwyczaj stresuje mnie przewaga drużyn i końcówki setów. Wiem, że muszę myśleć pozytywnie, ponieważ siatkówka jest sportem drużynowym, nie mogę dopuścić do tego, aby moje złe nastawienie wpłynęło negatywnie na pozostałą część zespołu. Staram się walczyć do końca wiem, że nic nie jest przesądzone, a nasza drużyna jest w stanie wygrać każdy mecz.

Jak oceniasz zgranie zespołu w kontekście minionego turnieju w Bielsku-Białej?

- Były momenty, że ze zgraniem na boisku bywało naprawdę ciężko, ale na minionym turnieju wszystkie mogłyśmy na sobie polegać. Było widać, że każdy element jest idealnie dopracowany, a każda z dziewczyn ze sobą bardzo mocno współpracuję. Pokazałyśmy, że potrafimy wygrać z najtrudniejszymi przeciwnikami i doskonale wiemy, jaką silną drużyną jest UKS Setbol Oświęcim.

Ile czasu w ciągu tygodnia poświęcasz na treningi szkoleniowe, które niewątpliwie przyczyniają się do znaczących osiągnięć siatkarek z grodu nad Sołą …?

- W ciągu tygodnia jest to wymiar 12 godzin samych treningów odbywających się od poniedziałku do piątku. W weekendy nie trenujemy, ponieważ zawsze wtedy gramy turnieje lub mecze.

Za niespełna pół roku młodzież ze szkół podstawowych stanie przed niełatwą drogą wyboru dalszej drogi kształcenia. Czy w związku z tym poleciłabyś klasę o profilu piłka siatkowa dziewcząt w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu…?

- Jak najbardziej tak. Uważam, że wybór Powiatowej Dwójki był dla mnie „strzałem w dziesiątkę”. Kadra pedagogiczna jest dla nas bardzo wyrozumiała, w szkole panuje rodzinna i serdeczna atmosfera, a co najważniejsze poziom nauczania jest naprawdę bardzo wysoki.

Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.

Podsumowanie konkursu „I Ty możesz zostać inżynierem” w Powiatowej Dwójce

04F1044A-9630-4DB8-AEC1-71C108A83229

Na zdjęciu Katarzyna Duda, zwyciężczyni konkursu.

W pierwszej dekadzie stycznia w Powiatowym Zespole Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, odbył się drugi etap szkolnego konkursu chemiczno – fizycznego „I Ty możesz zostać inżynierem„. W konkursie, którym z ramienia szkoły koordynowały organizatorki p. Agnieszka Ligenza i p. Urszula Przybytek wzięło udział 49 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego i Technikum Numer 1 funkcjonujących w ramach popularnego „Chemika”. Warto podkreślić, że w drugim etapie konkursu zmierzyło się 19 uczniów.
Polecamy lekturę relacji na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod publikacją.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami drugiego etapu konkursu chemiczno – fizycznego „I Ty możesz zostać inżynierem” zostali:

MIEJSCE PIERWSZE – KATARZYNA DUDA  z klasy 3 technikum o profilu technik technologii chemicznej;

MIEJSCE DRUGIE – Michał Krzemień z klasy 4 technikum o profilu technik technologii chemicznej;

MIEJSCE TRZECIE – Mikołaj Pacocha z klasy 1 technikum o profilu technik informatyk

Dzięki firmie SPEC-BRUK, która pełniła rolę sponsora przedsięwzięcia, laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody takie jak: tablet, głośnik bezprzewodowy, powerbank oraz zestawy książek. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Udział w przygotowanym przez nas konkursie jest dla uczniów świetną okazją do zweryfikowania i utrwalenia swojej wiedzy zdobytej w trakcie zajęć z fizyki i chemii, a także poszerzania swoich zainteresowań – ocenia Urszula Przybytek, współorganizatorka szkolnego konkursu „ I ty możesz zostać inżynierem„.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /

Powiatowa Dwójka – szansą dla miłośników chemii

DCDA2637-2712-49BE-A9EF-ADBBF51C2287O konkursie ”Młody Chemik” organizowanym przez Powiatowy Zespół Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, a  także kluczowych możliwościach rozwoju dla uczniów kształcących się w zawodzie Technik Technologii Chemicznej oraz wieloletniej współpracy  pomiędzy firmą chemiczną Synthos S.A. i Powiatowym Zespołem Numer 2 w Oświęcimiu, opowiada Urszula Przybytek, organizatorka  konkursu adresowanego do młodych uzdolnionych chemików. Z nauczycielką chemii rozmawia Jakub Konior.

Wywiad ukazał się w regionalnych i wojewódzkich portalach informacyjnych, będzie również dostępny na łamach najbliższego numeru Głosu24. Odnośniki do materiałów znajdują się do wglądu pod publikacją.

Jakub Konior: W jaki sposób narodził się pomysł na stworzenie konkursu ”Młody Chemik”?

Urszula  Przybytek: – Z inicjatywą zorganizowania powiatowego konkursu chemicznego wyszedł dyrektor naszej szkoły p. Jacek Stoch. Następnie wraz z koleżanką Agnieszką Mąsior opracowałyśmy szczegóły całego przedsięwzięcia. Pierwsza edycja konkursu została zorganizowana w ramach obchodów 70 – lecia istnienia przemysłu chemicznego na terenie Oświęcimia.  Konkurs składa się z etapu szkolnego oraz finału odbywającego się w murach naszej szkoły, a także uroczystego zakończenia, na którym prezentujemy humorystyczne programy artystyczne o tematyce chemicznej.

Od obecnej, a więc czwartej edycji konkurs został powiększony o zakres terytorialny sześciu nowych powiatów?

Czytaj dalej

Czwarta edycja konkursu „Młody Chemik” w Powiatowej Dwójce

mlodychemik052Powiatowy Zespół Numer 2 w Oświęcimiu zaprasza do udziału w IV już edycji popularnego konkursu „Młody Chemik”. Przedsięwzięcie jest adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych, a termin zgłoszenia upływa 26 stycznia bieżącego roku.

Konkurs ma na celu utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacji miłośników chemii. Wydarzenie jest dla uczniów okazją do zweryfikowania swoich umiejętności, osiągnięcia osobistych sukcesów oraz zdobycia nagród rzeczowych – mówi Urszula Przybytek, organizatorka konkursu kierowanego do młodych chemików.

Zadania konkursowe etapu szkolnego obejmują treści nauczania i wymagania opisane w podstawie programowej przedmiotu chemia dla trzeciego etapu edukacyjnego  – kontynuuje Urszula Przybytek.

Konkurs ma na celu również zapoznanie gimnazjalistów z ofertą naszej szkoły, która we współpracy z firmą Synthos od kilku lat kształci w zawodzie technik technologii chemicznej – mówi pomysłodawca całego przedsięwzięcia Jacek Stoch, dyrektor  Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Nasi uczniowie mogą korzystać z jednego z najlepiej wyposażonych w Małopolsce szkolnych laboratoriów chemicznych pod kierunkiem wysoko wykwalifikowanych specjalistów. W ciągu 4 lat nauki mają okazję odbyć praktyki zawodowe na terenie firmy,a po ukończeniu szkoły uzyskują gwarancję zatrudnienia w Synthosie – dodaje dyrektor.

Dla najlepszych uczestników zostały przewidziane cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, firmę chemiczną Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Warto również podkreślić, że od obecnej, czwartej edycji w  konkursie mogą wziąć udział również uczniowie z  powiatów ościennych – zaznacza Jakub Konior z popularnego „Chemika”.

W celu zgłoszenia chęci udziału w konkursie prosimy o kontakt drogą mailową na adres  konkurschemik.pz2@wp.pl  za pośrednictwem, którego udzielimy wszelkich informacji, a także dalszych instrukcji – podsumowuje Jakub Konior.

Zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu !