Podsumowanie „Drzwi Otwartych” w Naszej Szkole

DRZWI 18W dniu 27 Kwietnia w siedzibie szkoły odbyły się „Drzwi Otwarte” zorganizowane dla uczniów z klas gimnazjalnych. Przy wejściu głównym znajdował się punkt informacyjny, w którym można było uzyskać pełną informację o bogatych profilach klas i kierunkach kształcenia zawodowego oferowanych przez Naszą placówkę w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019.

O minionym wydarzeniu informuje Portal Oświatowy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Podczas trwania „drzwi otwartych” została zaprezentowana profesjonalnie wyposażona siłownia wraz z obiektami sportowymi oraz pracownie komputerowe. Przybyli goście mieli także możliwość obejrzenia jednego z najnowocześniejszych szkolnych laboratoriów w kraju.

Do odwiedzenia Powiatowej Dwójki, zachęciły mnie liczne publikacje na temat Waszej Szkoły, które widziałam w gazetach i portalach informacyjnych. Cieszę się, że mogłam tu przyjść i wszystko sama obejrzeć. Niewątpliwie największe wrażenie wywarło na mnie laboratorium chemiczne. Podsumowując bardzo mi się tutaj podoba i na pewno w pierwszej kolejności będę rozważać podjęcie nauki właśnie w tej szkole” – zachwala Maja, uczestniczka minionych „drzwi otwartych”.

Warto także podkreślić, że gimnazjaliści bardzo wysoko ocenili zaangażowanie społeczności „Powiatowej Dwójki” oraz fachowy przekaz szczegółowych informacji o placówce.

„Dzięki tego typu wydarzeniom, gimnazjaliści mogą poczuć tą atmosferę, z której znana jest nasza szkoła, zawsze przyjazna dla uczniów i ich rodziców” – ocenia Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Wszystkim, którzy odwiedzili mury Naszej Szkoły DZIĘKUJEMY. Do zobaczenia we wrześniu !

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /

Sukcesy Naszych pływaków na Grand Prix Małopolski

GP 2018Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, podczas imprezy z cyklu Grand Prix Małopolski w oświęcimskiej pływalni.

O znaczących osiągnięciach pływaków z PZ nr 2 informuje m.in. portal Fakty Oświęcim, a także Wojewódzki Serwis Informacyjny MalopolskaOnline.pl. Odnośniki do materiałów znajdują się do wglądu pod tekstem.

Wśród najlepszych zawodników w swoich kategoriach znalazła się Daria Nita, która triumfowała w kategorii OPEN. Na uznanie zasługuje również Marta Klimek, pływaczka zwyciężyła w kategorii 15-16 lat, a ponadto zajęła trzecie miejsce w kategorii OPEN za sumę punktów na dystansach 100 i 800 metrów stylem dowolnym, na których dwukrotnie zwyciężyła.

Minioną imprezę pływacką do udanych może niewątpliwie zaliczyć zawodniczka, Dominika Kossakowska, która zajęła trzecią lokatę w kategorii 17-latek za start na 100 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem motylkowym, po którym zajęła pierwsze miejsce.

„Świetnie zaprezentował się Mateusz Mamcarz, który zwyciężył w kategorii 14-latków. Warto podkreślić, że zawodnik siódmej klasy Mistrzostwa Sportowego,  zwyciężył dwukrotnie na nietypowych dla siebie dystansach na 800 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem grzbietowym” – stwierdza trenerka, Alicja Woźnicka.

Na uznanie zasługuje także Jan Więzik, który zajął drugie miejsce w kategorii zawodników 15-16 letnich za start na 800 metrów stylem dowolnym, po którym widniał na drugim miejscu oraz wyścig na 200 metrów stylem dowolnym. Z kolei Sebastian Ciastoń, wywalczył trzecią lokatę w kategorii OPEN, za start na 400 metrów stylem zmiennym, po którym był najlepszy, a także wyścig na 200 metrów stylem grzbietowym, gwarantując sobie za ten dystans, drugą lokatę.

„Ostatnia edycja Grand Prix Małopolski, stanowiła końcowy sprawdzian przed Letnimi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz kolejne przetarcie dla zawodników przygotowujących się do Letnich Mistrzostw Polski Juniorów” – podkreśla Alicja Woźnicka.

„Cieszymy się bardzo z postawy naszych pływaków.  Sukces nie byłby możliwy bez solidnej pracy na treningach pod czujnym okiem naszej kadry szkoleniowej. Serdecznie Wszystkim gratuluję i życzę kolejnych satysfakcjonujących osiągnięć” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Materiał w Portalu Fakty Oświęcim

Publikacja w MalopolskaOnline.pl

/ autor: Jakub Konior /

Nasi uczniowie na zajęciach z doradcami zawodowymi (Galeria)

DZ2Dobrą praktyką w naszej szkole są zajęcia doradców zawodowych Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy i Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu z gimnazjalistami klasy trzeciej, licealistami oraz uczniami technikum z wszystkich klas maturalnych.

O minionym wydarzeniu można również poczytać na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem. Relacja zdjęciowa ze spotkania jest dostępna TUTAJ.

Takie zajęcia odbyły się także w bieżącym roku szkolnym i rozpoczęły się 8 stycznia 2018 r. zajęciami informacyjnymi dla maturzystów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach grupowych, na których dowiedzieli się jak planować swoją przyszłość zawodową, czym się kierować w wyborze zawodu, poznali tendencje i wymogi rynku pracy oraz ofertę Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu skierowaną do młodzieży i absolwentów szkół, dot. indywidualnego doradztwa zawodowego dla zainteresowanych, narzędzi i ofert skierowanych do młodzieży w wieku do 25 roku życia.

Każdy zainteresowany maturzysta mógł także indywidualnie skorzystać z porady doradcy zawodowego oraz wykonać odpowiednie badanie Kwestionariuszem Zainteresowań Zawodowych i poznać własne predyspozycje osobowościowe do wymarzonego zawodu.
Chęć skorzystania z tej formy doradztwa zadeklarowało prawie 170 maturzystów. Indywidualne badania testowe i poradnictwo były prowadzone przez specjalistę p. Anetę Wojas w marcu i kwietniu 2018 r. Warto także podkreślić, iż co roku zainteresowanie uczniów badaniem swoich predyspozycji zawodowych rośnie.

Serdecznie dziękujemy doradcom prowadzącym zajęcia grupowe i doradztwo indywidualne dla naszych uczniów Pani Anecie Wojas z Młodzieżowego Centrum Kariery Ochotniczego Hufca Pracy przy Powiatowym Urzędzie Pracy i Pani Beacie Zajas, specjaliście programu Eures z Powiatowego Urzędu Pracy w Oświęcimiu.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ organizator – M.Trzop /

Laureaci IV edycji Konkursu Chemicznego „Młody Chemik” (Galeria)

MC 8Dnia 10 kwietnia 2018 roku w murach Naszej Szkoły, odbył się finał konkursu chemicznego „Młody Chemik”. O godzinie 10.00 w czytelni swoje umiejętności zweryfikowało 41 miłośników chemii z ponad 14 szkół gimnazjalnych.

Finał konkursu rozpoczął się od uroczystego powitania uczestników przez Dyrektora szkoły Jacka Stocha. Gimnazjaliści przez 90 minut zmagali się z zadaniami chemicznymi o różnym stopniu trudności.

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcami IV edycji Konkursu Chemicznego „Młody Chemik” zostali:

Lp. Nazwisko i imię Nazwa szkoły
1. Cienkosz Kacper Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
2. Matyja Milena Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
3. Dubiel Miłosz Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
4. Laby Piotr Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
4. Wiertel Marcin Szkoła Podstawowa w Zaborzu
5. Bizoń Karol Szkoła Podstawowa nr 1 w Bieruniu
6. Bęgziak Patrycja Szkoła Podstawowa nr 2 w Oświęcimiu
7. Bartulik Patryk Szkoła Podstawowa w Kobiernicach
8. Gibas Sylwia Szkoła Podstawowa w Czańcu
9. Zięba Kinga Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach
10. Gawęda Kacper Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach

 Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A., Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego oraz firma Omag S.A.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczestników drugiego etapu wraz z opiekunami na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się w naszej szkole dnia 22 maja 2018 roku o godzinie 10.00 w czytelni szkolnej.

Zdjęcia obrazujące finał konkursu można obejrzeć TUTAJ

organizatorzy: Urszula Przybytek, Agnieszka Mąsior /

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Numer 9 na lekcji otwartej z chemii w Naszej Szkole – FOTO

L96Wyjątkową lekcję otwartą zorganizowała p. Marta Hartung wraz z uczniami klasy 3 CH,  dla szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej Numer 9.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod tekstem. Zdjęcia z minionego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Tym razem w murach Naszej Szkoły, a konkretnie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się w placówce, gościli przedstawiciele klasy 6 B ze Szkoły Podstawowej Numer 9 w Oświęcimiu. Na dzień pełen niezapomnianych wrażeń uczniowie przybyli z opiekunem p. Dagmarą Koczur.

„Wśród atrakcyjnego programu lekcji otwartej znalazły się wspólne doświadczenia dotyczące rozdzielania mieszanin m.in. przez sączenie, sedymentację i dekantację, chromatografię bibułową oraz rozdzielanie za pomocą magnesów. Aktywnie uczestniczący w zajęciach uczniowie mieli także możliwość identyfikacji substancji za pomocą wskaźników kwasowo-zasadowych. Warto także wspomnieć o interesującej prelekcji p. Kazimierza Foltyna na temat siły odśrodkowej”, którą z dużą uwagą wysłuchali szóstoklasiści – wylicza p. Marta Hartung, organizatorka zajęć otwartych.

Do głównych założeń lekcji otwartej należały m.in. zapoznanie się z ciekawymi doświadczeniami oraz ich wykonanie pod czujnym okiem starszych kolegów, rozwijanie zainteresowań z zakresu chemii, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Czynny udział i mnóstwo interesujących pytań ze strony przybyłych na zajęcia gości, był jednoznaczny ze zrealizowaniem idei minionych zajęć.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /

DRZWI OTWARTE – ZAPRASZAMY !

DNI-OTWARTE4Wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną w Powiatowym Zespole Nr2 SOMSiT w Oświęcimiu serdecznie zapraszamy  do naszego budynku przy ul. Bema 8 w dniu:

27.04.2018 w godz. 10.00-13.00

Przy głównym wejściu będą  znajdować się punkty informacyjne, dyżurujący uczniowie i nauczyciele udzielą pełnej informacji o profilach klas i kierunkach kształcenia zawodowego w naszym Zespole w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019. Zainteresowani będą mogli obejrzeć pracownie, laboratoria i obiekty sportowe

 
                     Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów i ich Rodziców
 

Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie PZ Nr 2 SOMSiT