Puchar Wszechstronności Stylowej z udziałem naszych pływaków

Bardzo obiecująco wypadł pierwszy sprawdzian formy dla silnej reprezentacji pływaków z naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

O sukcesach naszych uczniów można poczytać również w relacjach medialnych, do których odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W zakończonych pływackich zmaganiach Grand Prix Małopolski tytuł najbardziej wszechstronnej zawodniczki wywalczyła Dominika Kossakowska, która zgromadziła 3175 punktów. Tuż za nią uplasowała się jej klubowa koleżanka, Natalia Lewandowska.

Wśród męskiej reprezentacji największą ilość punktów, a więc 3132 zdobył Mateusz Dubas. Z kolei na trzecim stopniu podium znalazł się Przemysław Suchański. Bardzo dużo emocji przyniósł również zapowiadany challenge na 400 metrów stylem zmiennym.
W tym wyzwaniu triumfowała Dominika Kossakowska, która ustanowiła nowy rekord życiowy poprawiając tym samym wynik Anety Chmelik, sprzed 36 lat. Wśród chłopców najlepszy okazał się Przemysław Suchański, który poprawił wynik Dariusza Wolnego z 1982 roku.

W klasyfikacji Rudolpha za 400 metrów stylem zmiennym najlepsza była 14-letnia reprezentantka SMS Oświęcim, Alicja Lubińska. Wśród chłopców zwyciężył 15-letni, Michał Piela.

„Cieszymy się z faktu ustanowienia nowych rekordów życiowych wśród naszych uczniów. Myślę, że te niewątpliwe osiągnięcia jeszcze bardziej zmotywują ich do wytężonej i sumiennej pracy na treningach”mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowej Dwójki im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

„Dziękujemy wspaniałej i hojnej publiczności oraz sponsorom, dzięki którym udało się nagrodzić zwycięzców na tym niezwykle trudnym dystansie”- podkreśla trenerka, Alicja Woźnicka.
Materiał w Faktach Oświęcim
Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu
/ Jakub Konior /

Nasi pływacy błysnęli na wodach otwartych

Dwa złote i dwa srebrne medale trafiły do naszych pływaków podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.

Zachęcamy również do lektury publikacji medialnych, do których odnośniki znajdują się pod tekstem.

Dwudniowa impreza pływacka łączyła w sobie, aż trzy wydarzenia; Pogoria Open Water V Otwarte Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej w Pływaniu na Wodach Otwartych, Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych oraz Finał Grand Prix Pucharu Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych.

Srebrnym krążkiem oraz tytułem wicemistrzyni Polski w kategorii 15-lat zawody zakończyła, Wiktoria Bociek. Reprezentantka naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu pokonała dystans 5 000 metrów”- mówi trenerka, Alicja Woźnicka.

W ślady swojej młodszej koleżanki poszedł Marcin Szarpak, który swój srebrny medal w kategorii 17-18 lat wywalczył na dystansie 7 500 metrów.

Podczas zawodów świetnie prezentowały się również dwie sztafety. W kategorii 15-lat zwyciężyli; Julia Jakubik, Mikołaj Daszkiewicz i Stanisław Ptaszyński. Z kolei w kategorii 16-lat po zaciętej walce na pierwszym miejscu podium znaleźli się; Weronika Ptaszyńska, Michał Daszkiewicz i Jan Więzik.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Publikacja w Faktach Oświęcim

Relacja w MALOPOLSKAONLINE.PL
/Jakub Konior/

NASI NAUCZYCIELE W PROGRAMIE ERASMUS

Dziesięciu nauczycieli z Naszej placówki, uczestniczyło w Projekcie Erasmus+, którego głównym celem jest poprawa jakości pracy instytucji uwzględniając jej wymiar europejski i wspierając aktualne priorytety europejskie.

Zachęcamy również do lektury relacji medialnych. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W ramach realizacji mobilności, a więc zagranicznych wyjazdów kadry nauczycielskiej, uczestnicy projektu odbyli wartościowe szkolenia w Irlandii, Anglii i na Malcie. Wyjazdy stanowiły świetną okazję do odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnych form doskonalenia. Nauczyciele nawiązali również, będące procentować w przyszłości kontakty z pozostałymi uczestnikami projektu.

W czasie licznych prelekcji dla uczniów i pozostałej części kadry pedagogicznej, uczestnicy projektu podzielili się cennymi doświadczeniami zdobytymi za granicą. Wśród wymiernych korzyści dla nauczycieli biorących udział w programie Erasmus+ należy wyróżnić Certyfikat Europass Mobilność, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

„Dzięki możliwości funkcjonowania w wielokulturowym środowisku i nastawieniu na współpracę nasi nauczyciele rozwinęli postawy otwartości, dostrzegając wartość mobilności i uczenia się przez całe życie. Jestem przekonany, że nabyte umiejętności i doświadczenia wykorzystają w przyszłości, biorąc udział w kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych formach doskonalenia zawodowego” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.
 

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja na łamach Głosu Ziemi Oświęcimskiej /strona3

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

NASZA SMS PONOWNIE NAJLEPSZĄ SZKOŁĄ W POLSCE!

Drugi raz z rzędu tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce, zakończyła się Liga SMS dla Naszych pływaków.

Na pływalni Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego, silna reprezentacja Powiatu Oświęcimskiego zgromadziła łącznie 1955,5 punktów. Pływacy wygrali dziesięć konkurencji indywidualnych i dwie sztafetowe.

Do zwycięstwa oświęcimskiej SMS w pływaniu w sposób szczególny przysłużyły się; Daria Nita, Dominika Kossakowska, Marta Klimek i Natalia Lewandowska.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej nie byłoby możliwe również bez zawodników: Michała Daszkiewicza, Kamila Sieradzkiego, Oskara Cieśli, Wiktora Grzegorczyka, Przemysława Suchańskiego, Mateusza Dubasa i Jakuba Kwaśnego.

Należy podkreślić, że przy tego typu zawodach liczy się zaangażowanie i współpraca całej drużyny, co niewątpliwie miało miejsce w Drzonkowie.

Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych pływaków, których efektem jest obrona tytułu najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce. Gratuluję serdecznie wszystkim zawodnikom i trenerom.” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

/ Jakub Konior /

INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY !!!

Poniżej prezentujemy zasady przyjmowania stypendiów Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów.

WAŻNE TERMINY;
Składanie wniosków: do 21 CZERWCA 2019 ROKU
Ogłoszenie Wyników: do 5 LIPCA 2019 ROKU

Wnioski kandydatów zawierające list motywacyjny wraz z załącznikami odpowiadającymi przyjętym kryteriom należy składać w sekretariacie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, ul. Legionów 11, 32-600 Oświęcim (tel. 33 843 12 11) w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Fundusz im. Stanisława i Marii Neumannów” lub przesłać pocztą na adres MDSM.

Warunkiem uruchomienia przyznanego stypendium jest przedłożenie zaświadczenia o przyjęciu na studia.

Celem Funduszu jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży z Miasta i Gminy Oświęcim. Mogą z niego korzystać uczniowie szkół średnich, kończący naukę i pragnący podjąć studia na wyższych uczelniach, którym sytuacja materialna uniemożliwia finansowanie dalszej edukacji.

Kryteria przyznawania stypendium
Fundusz ma charakter konkursowy, a o przyznaniu stypendium decydują następujące kryteria:
– ponadprzeciętne uzdolnienia potwierdzone wynikami (świadectwo, osiągnięcia naukowe, artystyczne itp.)
– trudna sytuacja finansowa (potwierdzony średni zarobek netto na jednego członka rodziny)
– dodatkowe rekomendacje (np. szkoły, parafii, instytucji użyteczności publicznej, stowarzyszeń, osób prywatnych – nauczycieli przedmiotów lub wychowawców).

Rekrutacja

UWAGA !!!

W związku z odbywającymi się w szkole  egzaminami maturalnymi
w dniach od 06.05.2019r. do 08.05.2019r,
składanie podań do klas pierwszych nie będzie możliwe.