INFORMACJA DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY !!!

Poniżej prezentujemy zasady przyjmowania stypendiów Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów.

WAŻNE TERMINY;
Składanie wniosków: do 21 CZERWCA 2019 ROKU
Ogłoszenie Wyników: do 5 LIPCA 2019 ROKU

Wnioski kandydatów zawierające list motywacyjny wraz z załącznikami odpowiadającymi przyjętym kryteriom należy składać w sekretariacie Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, ul. Legionów 11, 32-600 Oświęcim (tel. 33 843 12 11) w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Fundusz im. Stanisława i Marii Neumannów” lub przesłać pocztą na adres MDSM.

Warunkiem uruchomienia przyznanego stypendium jest przedłożenie zaświadczenia o przyjęciu na studia.

Celem Funduszu jest wspieranie edukacji uzdolnionej młodzieży z Miasta i Gminy Oświęcim. Mogą z niego korzystać uczniowie szkół średnich, kończący naukę i pragnący podjąć studia na wyższych uczelniach, którym sytuacja materialna uniemożliwia finansowanie dalszej edukacji.

Kryteria przyznawania stypendium
Fundusz ma charakter konkursowy, a o przyznaniu stypendium decydują następujące kryteria:
– ponadprzeciętne uzdolnienia potwierdzone wynikami (świadectwo, osiągnięcia naukowe, artystyczne itp.)
– trudna sytuacja finansowa (potwierdzony średni zarobek netto na jednego członka rodziny)
– dodatkowe rekomendacje (np. szkoły, parafii, instytucji użyteczności publicznej, stowarzyszeń, osób prywatnych – nauczycieli przedmiotów lub wychowawców).

Rekrutacja

UWAGA !!!

W związku z odbywającymi się w szkole  egzaminami maturalnymi
w dniach od 06.05.2019r. do 08.05.2019r,
składanie podań do klas pierwszych nie będzie możliwe.

Świetne wyniki Naszych pływaków na zawodach w Lublinie

Z dużym powodzeniem prezentowała się drużyna Naszych pływaków z SMS Oświęcim na zawodach pływackich Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie.

O sukcesach Naszych zawodników można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim i Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki znajdują się do wglądu pod tekstem.

Świetny występ zanotowała na swoim koncie Dominika KOSSAKOWSKA z 2B LOMS, zwyciężając dwukrotnie na 100 i 200 metrów stylem dowolnym w kategorii Open. Dwa imponujące wyścigi zaowocowały mianem najlepszej zawodniczki w kategorii 17-18 lat oraz piątym miejscem w kategorii Open w klasyfikacji za dwa najlepsze starty. Zwyżkująca forma podopiecznej Piotra Woźnickiego to świetny prognostyk przed Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców. Miłą niespodziankę sprawił również Przemysław Suchański plasując się na trzecim stopniu podium w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym oraz piątym miejscem wśród najlepszych zmiennistów w kategorii Open za dwa najwartościowsze wyniki.

 „Z nowym rekordem życiowym na 50 metrów stylem klasycznym zawody zakończył Mateusz Dubas, który wywalczył drugie miejsce w kategorii 17-18 lat oraz czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych zmiennistów kategorii Open” – mówi Piotr Woźnicki, trener w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

 Udane zmagania zanotowała również Daria Nita, która poprawiła swoje rekordy życiowe na 50 i 100 metrów stylem dowolnym, a ponadto uplasowała się na trzeciej pozycji w klasyfikacji juniorek 17-18-letnich.

 Warto podkreślić, że na wysokiej trzeciej pozycji w klasyfikacji wśród juniorów 16-letnich zawody ukończyła Marta Klimek, która ustanowiła nowy rekord życiowy na 400 metrów stylem zmiennym oraz Jan Więzik, który poprawił swój najlepszy rezultat na 200 metrów stylem dowolnym. Ponadto w gronie najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: Kacper Brączek, Oskar Cieśla, Przemysław Suchański, Kamil Sieradzki, Wiktor Grzegorczyk.

 „Na uznanie zasługują także wszyscy zawodnicy, którym udało się poprawić swoje rekordy życiowe, a więc: Oskar Cieśla, Mateusz Dubas, Jakub Kwaśny, Daria Nita, Remigiusz Bartosiewicz, Kacper Brączek, Arkadiusz Czech, Marta Klimek, Kamil Sieradzki, David Szczygieł, Jan Więzik, Jakub Staciwa i Kamil Staciwa” – podsumowuje Piotr Woźnicki.

Materiał w Faktach Oświęcim

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

 / autor: Jakub Konior /

Kolejne sukcesy Naszych pływaków

Świetną formę zaprezentowali Nasi pływacy zrzeszeni w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, podczas trzeciej edycji zawodów Grand Prix Małopolski w grodzie nad Sołą.
O sukcesach naszych zawodników można poczytać m.in. TUTAJ publikacja będzie również dostępna na łamach kwietniowego wydania Głosu Oświęcimskiego 24.
Najlepszymi osiągnięciami może pochwalić się Michał DASZKIEWICZ. Podopieczny trenera, Andrzeja Brani błysnął formą, łamiąc magiczną barierę czterech minut na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Rezultat uzyskany przez młodego pływaka jest jednocześnie nowym rekordem okręgu na tym dystansie. Warto wspomnieć, że poprzedni wynik należał do Wojciecha Wojdaka, który jest absolwentem Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
Wśród dziewcząt najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Dominika Kossakowska również za wynik na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei w klasyfikacji za dwa starty zwyciężyła Marta Klimek, która  zgromadziła 1435 punktów. 
„Zawody stanowiły kolejne przetarcie przed zbliżającymi się najważniejszymi imprezami sezonu, a dzięki obecności licznie przybyłych zawodników z całej południowej Polski stały na wysokim sportowym poziomie” – mówi Piotr Woźnicki, szkoleniowiec w oświęcimskiej SMS.
/ autor: Jakub Konior 

ZAPRASZAMY NA FINAŁ KONKURSU MŁODY POLIGLOTA!


          W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął:

Marcin Niedziela – Starosta Oświęcimski

W dniu 19 marca 2019r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się finał VII edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA. Do pierwszego etapu (8 stycznia 2019 r.) przystąpiło 464 uczniów z 33 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W finale zmierzy się 35 uczestników.

Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w czytelni o godz. 10.00. Następnie uczniowie przystąpią
do pisania testu finałowego, obejmującego zadania z zakresu rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych w językach angielskim i niemieckim. Test potrwa 90 minut.

Serdecznie zapraszamy finalistów konkursu, rodziców oraz naukowych opiekunów.

Życzymy wysokich wyników!

Konsultacje

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje w dniu

27 lutego   2019r tj. w środę w godzinach 17.00-18.00. 

Nauczyciele nieobecni w tym dniu: mgr M. Kurczab, mgr T. Płonka

Poniżej przydział sal, w których dyżurują nauczyciele:[kliknij tutaj]