Czternaście medali w rękach naszych 15-letnich pływaków

MO4
Siedem złotych, trzy srebrne i cztery brązowe medale wywalczyli 15-letni reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów na Krytej Pływalni w grodzie nad SołąPodopieczni trenera Andrzeja Brani uplasowali się na wysokim drugim miejscu w punktacji medalowej oraz drużynowej.
 
O sukcesach naszych uczniów można poczytać m.in. na łamach lokalnego i wojewódzkiego portalu informacyjnego. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.
„Z całą pewnością pierwszoplanową postacią wśród chłopców okazał się Michał Daszkiewicz, nowy Rekordzista Polski na 400 metrów stylem dowolnym w kategorii 15-lat. Zawodnik„wymazał” rekord naszego absolwenta Wojtka Wojdaka, późniejszego Wicemistrza Świata na dystansie dwukrotnie dłuższym” – mówi Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim.Ponadto Michał Daszkiewicz wywalczył jeszcze cztery złote i jeden srebrny medal w wyścigach indywidualnych i sztafetowych na dystansie 200 i 1500 metrów stylem dowolnym oraz 4×200 metrów stylem dowolnym, 4×100 metrów stylem zmiennym i 4×100 metrów stylem dowolnym. Michał to wychowanek klubu Ósemka Oświęcim i trenerki Agnieszki Goduli, obecnie świetnie rozwija się pod skrzydłami trenera Andrzeja Brani.Wśród dziewcząt brylowała Marta Klimek, która w pięknym stylu zwyciężyła na 200 oraz 100 metrów stylem dowolnym, zbliżając się o włos do rekordu Polski na tym dystansie. Uczennica Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego na 400 metrów stylem dowolnym wywalczyła medal srebrny, natomiast na 50 metrów stylem dowolnym zdobyła brązowy krążek, do czego dorzuciła jeszcze dwa medale w wyścigach sztafetowych. Marta to wychowanka klubu Aligator Gorzyce i trenera Roberta Knapika, obecnie rozwijająca swój talent w oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.Do zaszczytnego grona medalistów dołączył Jan Więzik, zdobywając dwa brązowe medale na dystansie 400 oraz 1500 metrów stylem dowolnym. Janek to zawodnik pochodzący z Bielska, w szkole podstawowej reprezentujący klub UKS Ondraszek Bielsko-Biała, gdzie szkolił się pod trenerskim okiem Mariusza Borowskiego.

„Rewelacyjnie zakończyły się również wyścigi sztafetowe, w których dwukrotnie najlepsi okazali się nasi reprezentanci na 4×200 metrów stylem dowolnym płynąc w składzie:Michał Daszkiewicz, Mateusz Krupa, Sebastian Zalewski Jan Więzik oraz na 4×100 metrów stylem zmiennym w składzie: Kacper Brączek, Mateusz Krupa, Sebastian Zalewski i Michał Daszkiewicz” – kontynuuje Piotr Woźnicki.

W wyścigu na 4×100 metrów stylem dowolnym chłopcom płynącym w składzie: Michał Daszkiewicz, Marcin Malarz, Jan Więzik i Dawid Danikiewicz do złotego medalu, po niesamowicie emocjonującej walce brakło zaledwie 0,01 sekundy. 

Świetnie spisały się także dziewczęta, które w rywalizacji sztafet na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym wywalczyły medal srebrny Martyna Szkurat, Martyna Kuziów, Zofia Wróbel, Marta Klimek, a na dwukrotnie krótszym dystansie uplasowały się na miejscu trzecim, płynąc w takim samym składzie.

Wśród finalistów Mistrzostw Polski znaleźli się: Mateusz Krupa, Jan Więzik, Erwin Szydłowski, Martyna Szkurat, Martyna Sadlik, Sebastian Zalewski, Martyna Kuziów, Kacper Brączek, Dawid Danikiewicz, Paulina Budzińska, Roch Sieprawski, Igor Swójnóg, Igor Wróbel, Marcin Malarz, Mikołaj Para i Nikola Krawczyk.

/ autor: Jakub Konior /

„Wiedzę możemy zdobyć od innych, ale mądrości musimy uczyć się sami”  Adam Mickiewicz

Drodzy uczniowie!

   Wszystkim życzymy dobrego i pełnego sukcesów roku szkolnego, wiary we własne możliwości, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, satysfakcji z wykonywanej pracy charytatywnej na rzecz innych.

Rodzicom życzymy zadowolenia  zarówno z  dużych, jak i małych sukcesów swoich dzieci, oraz żeby zawsze mieli dla nich czas na wsparcie w osiąganiu zamierzonych celów.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne PZ nr 2 SOMSiT

nauczyciele

Nasi pływacy najlepsi w Ostrowcu Świętokrzyskim

MPO1
Pierwszym miejscem w klasyfikacji drużynowej zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim dla reprezentantów Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu. Zawodnicy trenowali pod czujnym okiem trenerki Jadwigi Zieleńskiej – Starzec.
 
O sukcesach naszych zawodników można poczytać również na łamach lokalnych i wojewódzkich mediów, odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem. Materiał będzie również dostępny w sierpniowym wydaniu Głosu Oświęcimskiego24.
„Warto podkreślić, że absolwenci trzeciej klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego funkcjonującego w Powiatowej Dwójce, trzykrotnie stawali na podium w wyścigach sztafetowych. Srebrny medal wywalczyły dziewczęta w wyścigu na 4×100 metrów stylem zmiennym płynąc w składzie; Julia Blachura, Julia Pawłowska, Zuzanna Nowak oraz Martyna Prochownik” – relacjonuje Piotr Woźnicki z SMS Oświęcim w pływaniu.Po brązowy medal sięgnęła sztafeta męska na dystansie 4×200 metrów stylem dowolnym walcząca w składzie; Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka oraz Oskar Blachura, a także zespół sztafetowy na dystansie 4×100 metrów stylem zmiennym płynący w składzie; Tomasz Michałowski, Bruno Gałuszka, David Szczygieł i Oskar Blachura

„Trzykrotnie w wyścigach indywidualnych o medal ocierali się, zajmując czwartą lokatę: Oskar Blachura na 400 metrów stylem zmiennym, Zuzanna Nowak na 100 metrów stylem motylkowym i Martyna Prochownik na 200 metrów stylem zmiennym. Każdy z trojga zawodników w pięknym stylu poprawił swoje rekordy życiowe” – kontynuuje szkoleniowiec, Piotr Woźnicki.

Wśród finalistów Mistrzostw Polski znaleźli się; Oskar Blachura, Zuzanna Nowak, Martyna Prochownik, Bruno Gałuszka, David Szczygieł, Jarema Stańczyk, Julia Pawłowska, Oliwia Rygiel, Wiktoria Skarwecka, Maja Kapcińska, Maciej Płatek, Maciej Alencynowicz, Tomasz Michałowski, Weronika Kusion, Wojciech Moryl, Mikołaj Kozieł, Julia Blachura, Aleksandra Pałka i Martyna Gabor.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy kończą swoje kariery lub wybierają inne drogi rozwoju za godne reprezentowanie barw Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu i lata wspólnych, dobrych doświadczeń” – podsumowuje zgodnie kadra trenerska z oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w pływaniu.

Materiał w MALOPOLSKAONLINE.PL

Publikacja na łamach Faktów Oświęcim

/ autor: Jakub Konior /

W Naszej Szkole wyłoniono najlepszych młodych chemików (Galeria)

MC 1
Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik” organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

O minionym wydarzeniu można poczytać również na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.
 
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnili; pani Kamila Kolasa reprezentująca firmę Synthos S.A. oraz pan dr inż. Adam Tarniowy, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

„Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny o tematyce chemicznej. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu przez dyrektora szkoły pana Jacka Stocha oraz zaproszonych gości” – relacjonuje Urszula Przybytek, organizatorka konkursu z PZ nr 2 w Oświęcimiu.

„Uczniowie zmagali się w dwóch etapach konkursu, w którym wzięło udział 151 osób. Dla najlepszych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A., Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, a także firma Omag. Głównymi nagrodami w konkursie był Iphone oraz czytnik e-book Kindle Amazon” – kontynuuje Urszula Przybytek.

„Kolejne miejsca w konkursie również zostały nagrodzone, były to między innymi zestawy słuchawek i głośników bezprzewodowych oraz zestawy długopisów i pamiątkowych kubków. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie tak cennych nagród” – zaznacza współorganizatorka konkursu, Agnieszka Mąsior z Powiatowej Dwójki.

Wśród najlepszej dziesiątki uczestników przedsięwzięcia znaleźli się;

Cienkosz Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Matyja Milena ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Dubiel Miłosz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Laby Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Wiertel Marcin ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu
Bizoń Karol ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
Bęgziak Patrycja ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu
Bartulik Patryk ze Szkoły Podstawowej w Kobiernicach
Gibas Sylwia ze Szkoły Podstawowej w Czańcu
Zięba Kinga ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach
Gawęda Kacper ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach

„Serdecznie gratulujemy wyników zwycięzcom konkursu i dziękujemy za udział w zorganizowanej przez nas uroczystości. Gorąco zachęcamy do równie licznego udziału w przyszłym roku” – podsumowują organizatorki Urszula Przybytek i Agnieszka Mąsior.

Zdjęcia z minionego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ
/ autor: Jakub Konior /

Nasi uczniowie na warsztatach w Galen Ortopedia

GO1
Dzięki kooperacji Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu z ośrodkiem Galen Ortopedia w Bieruniu. Uczniowie z Naszej Szkoły wraz z opiekunem p. Anną Somogyi, uczestniczyli w warsztatach z zakresu szeroko rozumianej fizyki medycznej. Zajęcia odbywały się w Bieruniu, gdzie mieści się siedziba ośrodka.

O wizycie reprezentacji z Naszej Szkoły w ośrodku można poczytać również na łamach Faktów Oświęcim i Portalu Edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

W trakcie interesujących warsztatów uczniowie zapoznali się z charakterystyką pracy ośrodka medycznego, a także podstawami teoretycznymi działania wybranych, wykorzystywanych w codziennej pracy, sprzętów elektronicznej aparatury medycznej.

„Dzięki uczestnictwu w zajęciach przedstawiciele z Naszej Szkoły mieli niepowtarzalną
okazję do poznania ośrodka medycznego „od podszewki". Uczniowie obejrzeli m.in. pracownię diagnostyki obrazowej, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, a także implanty medyczne” – wylicza Anna Somogyi, nauczyciel biologii w „Chemiku”.

Ponadto młodzież biorąca udział w warsztatach została zaznajomiona z działalnością
rehabilitacyjną prowadzoną w ośrodku wraz z prezentacją różnorodnych, a przede wszystkim bardzo nowoczesnych sprzętów do diagnostyki i terapii.

Materiał w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Relacja w Faktach Oświęcim

/ autor: Jakub Konior /