Znakomite rozpoczęcie sezonu naszych zdolnych pływaków

I Zawody w Oświęcimiu- Szereg imponujących wyścigów zaprezentowali pływacy z SMS Oświęcim w trakcie Grand Prix Małopolski – Puchar Wszechstronności Stylowej na nowo otwartej oświęcimskiej pływalni – podkreśla Jakub Konior.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, materiał znajduje się do wglądu pod publikacją. Będzie on również dostępny w najbliższym numerze Głosu Oświęcimskiego24.

Po ponad dwuletniej przerwie zmodernizowana, niezwykle szybka pływalnia w Oświęcimiu, gościła blisko 300 zawodników podczas pierwszych tego typu zawodach.

– Najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Kołodziej, która zwyciężyła w 3 spośród 5 konkurencji , niewątpliwie zachowała jeszcze świetną dyspozycję z poprzedniego sezonu – mówi Alicja Woźnicka.

Na trzeciej pozycji w kategorii Open uplasowała się Justyna Pisarek. Wśród chłopców drugie miejsce w kategorii Open wywalczył Sebastian Ciastoń. W kategorii dziewcząt 14-15 letnich zwyciężyła Martyna Prochownik, natomiast na najwyższym stopniu podium w tej samej kategorii stanął Mikołaj Kozieł, a na drugim miejscu uplasował się Tomasz Michałowski.

Wśród zawodniczek 13- letnich 3 miejsce w klasyfikacji zajęła Wiktoria Kowalska, a wśród chłopców drugi był Mateusz Mamcarz. Warto podkreślić, że w klasyfikacji wg Rudolpha ponownie najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Kołodziej, z kolei drugą lokatę zajęła Martyna Prochownik. Wśród chłopców zwyciężył reprezentant Mateusz Dubas.

Składamy serdeczne gratulację Wszystkim zawodnikom ! Życzymy Wam kolejnych owocnych startów.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ Alicja Woźnicka, Jakub Konior /

Dobry wynik to efekt ciężkiej pracy całego zespołu

WYWIAD KK

O udziale w XV Memoriale im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach, nieocenionym wsparciu rodziny, swoich początkach, a także dalszych planach. Opowiada Kinga Kuźma, reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego Setbol Oświęcim,  a zarazem uczennica Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Z podopieczną trenera Marka Wasztyla rozmawia Jakub Konior. Wywiad ukazał się m.in. na łamach wojewódzkiego portalu informacyjnego. Odnośnik do materiału znajduje sie pod publikacją. Będzie on także dostępny w najbliższym numerze Głosu Oświęcimskiego 24.

Jak i kiedy rozpoczęła się Twoja przygoda z siatkówką?

 – Zaczęłam w piątej klasie szkoły podstawowej. Wcześniej trenowałam grę w piłkę nożną, lecz doszłam do wniosku, że to sport dla chłopców. Za namową koleżanki, która dostała się do reprezentacji Polski Juniorek w siatkówce, rozpoczęłam swoją karierę jako siatkarka.
Od ilu lat trenujesz w barwach UKS Setbol Oświęcim?

Trening pływacki gimnazjalistów z SMS Oświęcim – FILMY

Autor / © Jakub Konior

Zachęcamy do obejrzenia filmików obrazujących trening pływacki 13,14 i 15-letnich reprezentantów popularnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu, funkcjonującej w siedzibie Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Na co dzień uczniowie klas gimnazjalnych trenują pod czujnym okiem                           p. Alicji Woźnickiej, p. Andrzeja Brania, p. Jadwigi Zieleńskiej-Starzec.

* Prezentowane filmiki są objęte prawami autorskimi, dalsze rozpowszechnianie lub kopiowanie  bez uprzedniej zgody autora zabronione.  Autor / © Jakub Konior

Autor / © Jakub Konior

Autor / © Jakub Konior

Autor / © Jakub Konior

 Już niebawem na naszej stronie zamieścimy kolejne części filmików,                               a także fotorelacji zdjęciowych.

14-letni reprezentanci SMS Oświęcim na Mistrzostwach Polski w Olsztynie

Lublin I GMSDorobkiem ośmiu medali zakończyły się zmagania 14-letnich reprezentantów SMS Oświęcim w trakcie Letnich Mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Andrzeja Brania rywalizowali na długim basenie w Olsztynie – relacjonuje Jakub Konior            z Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

W trakcie pierwszego dnia rozgrywanych w Olsztynie Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich na najwyższym stopniu podium stanęli: Michał Daszkiewicz, Marcin Malarz, Jan Więzik, Dawid Danikiewicz. Podopieczni trenera Andrzeja Brania płynęli w wyścigu sztafetowym na dystansie 4×200 m stylem dowolnym.

Warto podkreślić, że srebrny medal na dystansie 200 m stylem dowolnym wywalczyli Michał Daszkiewicz i Marta Klimek.  W sesji popołudniowej świetnie zaprezentowali się również: Martyna Szkurat, Dawid Dankiewicz,Mateusz Krupa,Martyna Kuziów, Paulina Budzyńska,Weronika Ptaszyńska,Marta Klimek.
Trzynastą lokatę wywalczyła sztafeta 4×200 m stylem dowolnym w składzie: Mateusz Krupa, Mateusz Miodoński, Igor Wróbel, Roch Sieprawski.

Tytuł tegorocznego multimedalisty minionych mistrzostw przypada zawodnikowi Michałowi Daszkiewiczowi, zawodnik trenujący pod czujnym okiem trenera Andrzeja Brania zakończył zawody z dorobkiem sześciu krążków. Powodów do zadowolenia przysporzyła także sztafeta dziewcząt w składzie: Martyna Kuziów, Nikola Krawczyk, Zofia Wróbel, Marta Klimek, które wywalczyły brązowy krążek.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom i trenerowi !

Reprezentanci SMS Oświęcim na Mistrzostwach Polski w Lublinie

ll2017- Z dużym powodzeniem zaprezentowali się 15-letni podopieczni trenerki JADWIGI ZIELEŃSKIEJ-STARZEC w trakcie minionej imprezy pływackiej na 50 metrowej  pływalni Aqua Lublin – podkreśla Jakub Konior z Powiatowej Dwójki.

W trakcie pierwszego dnia zmagań reprezentanci Oświęcimia wywalczyli, aż cztery medale. Dwa trafiły do Mikołaja KOZIEŁA, trzeci wywalczyła Zuzanna NOWAK, a czwarty krążek trafił do sztafety mężczyzn w składzie:  Mikołaj Kozieł, Alencynowicz Maciej, Gałuszka Bruno, Blachura Oskar.

Wśród zawodników płynących z dużym powodzeniem w finałach znaleźli się: Oskar Blachura, Bruno Gałuszka, Martyna Prochownik, Maciej Alencynowicz, Julia Pawłowska, Weronika Kusion, Dawid Szczygieł, Wojtek Moryl, Tomek Michałowski, Maja Kapcińska, Jerema Stańczyk, Wiktoria Skarwecka, Aleksandra Pałka.

Kolejny dzień sportowej rywalizacji zakończył się dorobkiem dwóch krążków. Złoty medal trafił do Mikołaja Kozieła, który zwyciężył w wyścigu na 50 metrów „motylkiem”. Brąz wywalczyła męska sztafeta w składzie: Mikołaj Kozieł, Maciej Alencynowicz, Bruno Gałuszka, Oskar Blachura. Warto podkreślić, że reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu z powodzeniem prezentowali się także w finałach.

– Podczas ostatniego dnia mistrzostw w ręce reprezentantów Oświęcimia trafiło, aż 10 medali. Należy zaznaczyć, że 15-letnie  podopieczne trenrki Jadwigi Zieleńskiej-Starzec po raz pierwszy sięgały po medale indywidualne i  w sztafecie – podsumowuje Jakub Konior z Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

Młodzi Hiszpanie z wizytą w naszej szkole

H26

27 czerwca urokliwy Powiat Oświęcimski odwiedziła grupa młodzieży z mieszczącego się w północnej Hiszpanii miasta Santander.

Kilkudniowy pobyt w Polsce był inicjatywą Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Tradycji i Kultury Asociación Pro Tradición y Cultura Europea.  Do głównych założeń organizacji należy m.in.:podejmowanie współpracy kulturowo –naukowej, a także prowadzenie wymiany młodzieży z krajów europejskich.

W trakcie pobytu w Polsce goście z Hiszpanii zwiedzili: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, a także urokliwy Oświęcimski Rynek . Kolejnym przystankiem turystów był Powiatowy Zespół Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

– W nowoczesnej stołówce naszego popularnego „Chemika” na zmęczonych turystów czekał już smakowity obiad, a także dyrektor szkoły p. Jacek Stoch, który serdecznie powitał wszystkich uczestników wycieczki – relacjonuje Jakub Konior.

Po regeneracji przyszedł czas na realizację bogatego programu, przygotowanego przez naszych nauczycieli. W trakcie wizyty w siedzibie szkoły uczestnicy wycieczki obejrzeli specjalny filmik powitalny, odbyli profesjonalne szkolenie na strzelnicy, po którym pod okiem swoich doświadczonych kolegów z Polski, mogli spróbować swoich sił strzelając do oddalonego o kilkanaście metrów celu.

– Młodzi Hiszpanie spędzali także czas na szkolnym Orliku, gdzie odbywały się wspólne gry i zabawy. Wszystko co dobre szybko się jednak kończy, w związku z tym tuż po pożegnaniu z naszą młodzieżą, nauczycielami i dyrektorem szkoły p. Jackiem Stochem, nasi goście udali się w dalszą drogę do Zakopanego i Krakowa–  kontynuuje Jakub Konior.

– Spotkania takie są znakomitą okazją do wzajemnego poznania się młodzieży z   odległych czasem części Europy ,wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązania nici wzajemnej sympatii. Są także ważnym elementem motywującym do nauki języków obcych. To druga już wizyta hiszpańskich uczniów odwiedzających Polskę w ramach programu realizowanego przez stowarzyszenie APTCE i myślę, że jest dobrym początkiem do realizacji wielu wspólnych projektów –  podsumowuje dyrektor Jacek Stoch.

Fotorelacja dostępna TUTAJ

Powiatowa Dwójka ze stołówką na miarę XXI wieku

ST1Pierwszego czerwca odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnej stołówki internatu naszego popularnego „Chemika”. Inwestycja jest częścią kompleksu edukacyjno-sportowego. Jadalnia powstała w wyniku wspólnych starań ze strony Starosty Oświęcimskiego p. Zbigniewa Starca i Dyrektora Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu p. Jacka Stocha – informuje Jakub Konior.

Zmodernizowana stołówka została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który ułatwi przygotowywanie cieszących się wśród uczniów smacznych, wartościowych, a przede wszystkim zdrowych posiłków. Warto zaznaczyć, iż w nowo otwartej jadalni można wydawać dziennie, aż kilkaset posiłków. Na ścianach wewnątrz obiektu znajdują się „apetyczne malunki”, które zostały wykonane przez uczniów z powiatowych placówek ponadgimnazjalnych, pod opieką nauczycieli z Młodzieżowego Domu Kultury.

– Cieszymy się bardzo z ukończenia tej inwestycji. Dzięki temu społeczność szkolna zyskała możliwość spożywania  posiłków w przyjemnym miejscu i sporządzonych w nowoczesnej kuchni. Posiadanie takiego miejsca zbiorowego, żywienia, z którego mogą korzystać wszyscy uczniowie, podnosi jeszcze bardziej atrakcyjność naszej szkoły nie tylko na lokalnym rynku edukacyjnym – mówi dyrektor Jacek Stoch.

– Uruchomiliśmy kolejny element kompleksu edukacyjno-sportowego, który wzmacnia potencjał zaplecza edukacyjno-sportowego powiatu. Młodzi sportowcy uczą się i trenują w Oświęcimiu, mając do dyspozycji nowoczesne zaplecze treningowe – mówi starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.

Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna TUTAJ

Nowoczesna stołówka Powiatowej Dwójki (FOTORELACJA)

ST24Poniżej prezentujemy fotorelacje obrazującą otwarcie nowoczesnej jadalni mieszczącej się w Internacie Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

FOTO © Jakub Konior

ST1ST2ST3ST4ST5ST6ST7ST8ST10ST12ST13ST15ST16ST17ST18ST19ST20ST21ST22ST23ST25ST26ST29ST30ST31ST32ST33ST34ST35

Młodzi pływacy z SMS Oświęcim na spotkaniu z dietetykiem i psychologiem

sp2

Materiał przygotowany przez rodziców uczestniczących w spotkaniu

W dniu 13.05.2017 w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów – zawodników oraz rodziców klasy I GMS z dietetykiem oraz psychologiem sportowym. Część dietetyczna miała formę wykładowo-warsztatową. Podczas tej części omówione zostały zasady żywienia w sporcie w okresie około treningowym oraz startowym. W trakcie części warsztatowej uczniowie sami komponowali jadłospisy wg zasad zdrowego żywienia. Głównym celem było zwrócenie uwagi  młodym sportowcom jak ważne jest racjonalne i zdrowe żywienie oraz uświadomienie,  że zdrowe, zbilansowane jedzenie ma być codziennym „nawykiem”, a nie krótkotrwałą „dietą”.

Część z psychologiem sportowym miała formę warsztatową zarówno dla zawodników jak i dla rodziców. Zawodnicy robili każdy indywidualnie profil swoich umiejętności oraz wyznaczali sobie cele do realizacji. Rodzice zastanawiali się nad jak najlepszym funkcjonawaniem układu trener-zawodnik-rodzic.

Całe spotkanie było bardzo merytoryczne i przydatne zarówno dla zawodników jaki i rodziców. Mamy nadzieję, że takie spotkanie z pomocą trenera i dyrekcji wejdą na stałe do kalendarza wydarzeń szkolnych.