SMS Oświęcim w Pływaniu – najlepszą szkołą w Polsce po I rundzie Ligi SMS

LIGA SMS 2017. JPGSumą 274 punktów i tytułem najlepszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Polsce,  zakończyły się zmagania naszych zdolnych pływaków z Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu, którzy z powodzeniem prezentowali się w pierwszej rundzie Ligi SMS – relacjonuje Jakub Konior.

Nie sposób wymienić wszystkich ustanowionych rekordów życiowych, każdy niezależnie od wieku i poziomu sportowego, chciał dołożyć cegiełkę do końcowego sukcesu drużyny.

Niesamowita, gorąca atmosfera, głośny doping, mobilizacja i walka o każdy milimetr i każdy punkt, tak pokrótce można opisać te wyjątkowe, drużynowe święto z udziałem wszystkich siedemnastu SMS-ów z całej Polski – mówi Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.

Szczególnie cieszą spektakularne, podwójne zwycięstwa odniesione w „eksportowej” konkurencji 200 metrów stylem motylkowym dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt zwyciężyła KATARZYNA  KOŁODZIEJ,  a na drugim stopniu podium uplasowała się DOMINIKA ADAMIEC. Wśród panów triumfował PATRYK BLACHURA, a zaraz za nim zameldował się OSKAR CIEŚLA.

Doskonały rezultat, nieznacznie gorszy od rekordu Polski, uzyskał  14-letni Michał Daszkiewicz na 400 metrów stylem dowolnym. Najbardziej punktowane miejsca w najlepszych trójkach na poszczególnych dystansach wywalczyli: Katarzyna Kołodziej, pierwsze miejsce na 100 i 200 metrów stylem motylkowym , druga lokata na 50 metrów dowolnym i 50 metrów „motylkiem”. Patryk Blachura,  pierwsze miejsce na 200 metrów stylem motylkowym oraz Mateusz Dubas, pierwsza lokata  na 200 metrów „klasykiem”.

Sebastian Ciastoń, pierwsze miejsce na 400 metrów stylem zmiennym  i druga lokata  na 200 metrów zmiennym. Maciej Krulikowski, druga lokata na 200 metrów „klasykiem”, a także trzecia lokata na 100 metrów tym samym stylem. Dominika Adamiec, druga lokata na 200 metrów stylem motylkowym  i trzecia pozycja na 100 metrów również „motylkiem”. Oskar Cieśla, druga lokata  na 200 metrów stylem motylkowym oraz Mikołaj Kempa, trzecia pozycja  na 400 metrów stylem zmiennym.

 Na uznanie zasługuje także Sztafeta 4×200 stylem dowolnym, która zajęła najwyższe miejsce na podium, panie płynęły w składzie: Katarzyna Kołodziej, Marta Klimek, Natalia Lewandowska i Justyna Pisarek. Sztafeta  4×100 stylem zmiennym zajęła drugą lokatę, panowie zaprezentowali się w składzie: Sebastian Ciastoń, Maciej Krulikowski, Patryk Blachura i Kacper Milbrant. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Sztafeta 4×100 stylem dowolnym w składzie: Kacper Milbrant, Tymoteusz Drozd, Kamil Goleniec, Partyk Blachura.

W poszczególnych stylach w klasyfikacji za dwa starty w stylu motylkowym triumfowali Katarzyna Kołodziej na pierwszym miejscu, Dominika Adamiec na drugim stopniu podium, a także Patryk Blachura, który uplasował się na ostatnim stopniu pudła. W stylu klasycznym pierwsza lokata należała do Macieja Krulikowskiego, z kolei na trzecim stopniu podium uplasował się Mateusz Dubas. Pierwsze miejsce w stylu zmiennym wywalczył Sebastian Ciastoń.

Swej radości nie krył dyrektor PZ2 Jacek Stoch: „Jako społeczność szkolna jesteśmy niezwykle dumni z postawy naszych pływaków. To pierwsze od ponad trzech lat zwycięstwo w lidze SMS, tym cenniejsze że liczba rywalizujących szkół zwiększyła się do 17. Mam nadzieję, że po wiosennej rundzie utrzymamy swoją pozycję. Gratuluję serdecznie zawodnikom i trenerom.”

Warto podkreślić, że znaczące rezultaty pływaków z popularnego „Chemika” to efekt codziennych profesjonalnych treningów pod okiem  wysoko wykwalifikowanej kadry trenerskiej, w skład której wchodzą trenerzy;  Jadwiga Zieleńska – Starzec, Alicja Woźnicka, Przemysław Ptaszyński, Piotr Woźnicki, Andrzej Brania oraz trener koordynator Marek Dorywalski – podsumowuje Jakub Konior.

ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE NASZEJ SZKOŁY

Drzwi Otwarte 2017
W dniu 14 grudnia od 10 do 14, a także dzień później w godzinach od 9 do 13 odbędą się Dni Otwarte popularnego „Chemika” – informuje Jakub Konior.

Zgodnie z tradycją szkoły dla uczniów przewidziano wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji. Podczas „drzwi otwartych” przybyli goście będą mieli okazję do obejrzenia świetnie wyposażonej szkolnej pracowni chemicznej, w której odbywać się będą liczne pokazy interesujących eksperymentów. Warto podkreślić, że dla chętnych uczniów przewidziano testy predyspozycji zawodowych, które będą przeprowadzane w trakcie trwania Dni Otwartych.

Dla spragnionej wiedzy młodzieży zostały przygotowane quizy matematyczne, charakteryzujące się słodkimi nagrodami  z możliwością podania przepisu, który pozwali na ich precyzyjne wykonanie. Wśród bogatego programu „drzwi otwartych” znalazły się pokazy instalacji urządzeń elektronicznych i elektroniki użytkowej, a także sprzętu i nowoczesnego oprogramowania komputerowego. Po zapoznaniu się z prezentacjami gimnazjaliści będą mieli możliwość do chwili odpoczynku przy herbacie przygotowanej z matematyczną precyzją, a także wysłuchania krótkiej prelekcji z nią związanej.

Oprócz słodkich nagród i wyjątkowej herbaty dla przybyłych gości będzie istniała możliwość degustacji znanego w Niemczech napojuApfelschorle. Podczas spaceru po placówce, który  będzie odbywał  się z osobą oprowadzającą, gimnazjaliści będą mogli obejrzeć wystawę  artykułów, produktów i przedmiotów związanych z krajami niemieckojęzycznymi.

Ze względu na fakt, że „drzwiom otwartym” naszej szkoły towarzyszy miła świąteczna atmosfera, w programie przewidziano wspólne ozdabianie choinki bombkami z angielskimi i niemieckimi zwrotami kojarzącymi się ze Świętami Bożego Narodzenia  – kontynuuje Jakub Konior.

Warto podkreślić, że podczas Dni Otwartych odbędzie się również prezentacja klas mundurowych popularnego „Chemika”. Na  gości, którzy odwiedzą szkolne mury czeka także wiele innych atrakcji, o których przekonają się na miejscu.

Nasza Szkoła jest zawsze przyjazna dla uczniów i ich rodziców, a wysoki poziom kształcenia otwiera drogę do kariery zawodowej i pomyślności w życiu osobistym – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

Jeżeli chcesz zdobyć solidne wykształcenie, współtworzyć projekty naukowe, uczestniczyć w wymianach międzynarodowych oraz rozwijać swoje zainteresowania pod okiem profesjonalnej i otwartej na potrzeby młodzieży Kadry Pedagogicznej to oferta Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT jest właśnie dla Ciebie – podsumowuje Jakub Konior.

Serdecznie Wszystkich Zapraszamy !

Do zwycięstwa przyczyniła się każda z nas

8614012B-1B5A-42EB-9F76-438308BA68B2O zwycięskim meczu Oświęcimianek z przedstawicielkami Wisły Kraków, swoich początkach, nowych doświadczeniach, sportowych wzorcach, odpowiednim wyborze szkoły i klubu. Opowiada Sandra Piszczek, uczennica Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu. Z zawodniczką reprezentującą UKS Setbol Oświęcim rozmawia Jakub Konior.

Polecamy także relacje w na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego Małopolski i Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod materiałem. Rozmowa będzie także dostępna na łamach najbliższego numeru Głosu Oświęcimskiego 24.

Jakub Konior: Kiedy rozpoczęłaś swoją karierę jako siatkarka?

Sandra Piszczek: – W piątej klasy szkoły podstawowej, aktualnie mija już piąty rok od mojego debiutu z piłką siatkową.

Na co dzień jesteś mieszkanką Pszczyny. Co więc skłoniło Cię do podjęcia nauki w klasie o profilu piłka siatkowa dziewcząt w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu?

– Stało się tak za namową mojej koleżanki z obecnego klubu, Wiktorii Maksajdy, która podczas Oświęcimskiej Ligi dziewcząt, zaproponowała mi wstąpienie do drużyny. Ze względu na bardzo dobre opinie o szkole i klubie postanowiłam trenować właśnie w Oświęcimiu.

Z jakim nastawieniem jechałyście do stolicy Małopolski?

– Obawiałyśmy się, że coś może pójść nie tak jak powinno, przez co odczuwałyśmy duży stres. Na szczęście zwyciężyła silna wola walki i chęć zaprezentowania wszystkich atutów naszej zgranej drużyny.

Czego w sposób szczególny obawiałyście się ze strony swoich przeciwniczek z Wisły Kraków?

– Nie wiedziałyśmy jak grają, a tym samym czym mogą zaskoczyć nas rywalki z Krakowa. Podejrzewałyśmy także, że ze względu na fakt, iż są z większego miasta, mogą być bardziej odporne na stres i presję w trakcie meczu.

Świetny wynik końcowy meczu 3:0 dla UKS Setbol Oświęcim to zasługa…?

– Sumiennej pracy na treningach, wsparcia bliskich osób, a przede wszystkim tego, że do zwycięstwa przyczyniła się każda z nas.

Spodziewałyście się tak dobrego rezultatu?

– Pokładałyśmy duże nadzieje w zwycięstwo. W związku z czym nasze znaczące osiągnięcia, nie były dla nas jakimś szczególnym zaskoczeniem.

Pamiętasz jakieś momenty z Mistrzostw w Krakowie, o których warto wspomnieć?

– Pamiętam, że na własnej skórze odczułam jak istotne jest wsparcie i doping koleżanek. Podczas meczu na hali panowała niska temperatura, która uniemożliwiła mi odpowiednie rozgrzanie przed grą. Jednak gdy usłyszałam solidny okrzyk z trybun, od razu zrobiło mi się gorąco i wrócił zapał do gry.

Udało Ci się zrealizować postawione przed meczem założenia?

– Nie chciałam zawieść swojego trenera i koleżanek z drużyny, dlatego gdy miałam chwilę słabości, zaciskałam zęby i powtarzałam sobie „Sandra dasz radę”. Dzięki temu walczyłam do końca i nie rozczarowałam drużyny. Natomiast nie udało mi się pokazać na co tak naprawdę mnie stać.

Twój niezawodny sposób na osiągnięcie pożądanego sukcesu…?

– Systematyczna praca na treningach, odpowiednie nastawienie psychiczne. Nie oglądam się za siebie, idę do przodu i nie popełniam starych błędów.

O jakie nowe cenne doświadczenia wzbogaciłaś się dzięki udziałowi w Mistrzostwach Małopolski Juniorek w Siatkówce?

– Na pewno jestem pewniejsza siebie, staje się bardziej odporna na stres, a także wiem co zrobić w danej sytuacji.

Masz swojego idola, który jest dla ciebie autorytetem w dziedzinie piłki siatkowej?

– Moim wzorcem jest Zuzanna Rusinek, która jest moją koleżanką z klasy i drużyny. Bardzo podoba mi się jej profesjonalizm w trakcie gry. Zawsze mogę liczyć na cenne wskazówki z jej strony dotyczące m.in. mojej rozgrywki.

Można powiedzieć, że wybór Powiatowej Dwójki i gry w barwach UKS Setbol Oświęcim, okazał się „strzałem w dziesiątkę”…?

– Niewątpliwie tak, mam bardzo fajną klasę, w szkole panuje fantastyczna, rodzinna atmosfera. Uczymy się pod okiem wysoko wykwalifikowanej, a przede wszystkim przyjaznej uczniom kadry pedagogicznej. Reasumując bardzo się cieszę, że jestem uczennicą Powiatowej Dwójki.

Na zakończenie chciałbym zapytać jak Ci się mieszka w Oświęcimiu, a konkretnie w nowoczesnym Internacie popularnego „Chemika”?

– Zawsze chciałam się wyprowadzić do większego miasta, co nie wpływa na fakt, że tęsknie za Pszczyną. W Internacie mieszka mi się fantastycznie, jest dla mnie jak drugi dom. Możemy liczyć na pomoc wychowawców, którzy zawsze chętnie nam pomogą i wspierają nas w tych dobrych i złych chwilach. Bardzo cenie sobie domowy klimat, który tu panuje. Za sprawą przeprowadzanych remontów nasz Internat jest po prostu śliczny. 

Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.

Rozmawiał: Jakub Konior

 

Pływacy z SMS Oświęcim na Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego

Mistrzostwa Okręgu 2017W pierwszej połowie listopada na oświęcimskiej pływalni odbyły się Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego, podczas których z dużym powodzeniem zaprezentowali się pływacy z SMS w Oświęcimiu – relacjonuje Jakub Konior.

Wśród najlepszych zawodników znaleźli się Katarzyna Kołodziej, Mateusz Mamcarz i Sebastian Ciastoń, który w trakcie trwania zawodów pokonał dystans trzech kilometrów. Na uznanie zasługuje również pływaczka Natalia Lewandowska, która zwyciężyła w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym.

Niemałą niespodziankę sprawił Michał Daszkiewicz, który w wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym pokonał wszystkich starszych rywali – mówi Alicja Woźnicka, szkoleniowiec w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu. W stylu motylkowym według punktacji Rudolpha zwyciężyli Katarzyna Kołodziej i Mikołaj Kozieł, a w stylu klasycznym najlepszym zawodnikiem okazał się Bruno Gałuszka.

Na drugim stopniu pudła w stylu motylkowym stanęli Paulina Wojtaszewska i Patryk Blachura. W stylu grzbietowy przodował Maciej Alencynowicz i Przemysław Suchański. Z kolei w stylu klasycznym z powodzeniem wystartowała Julia Pawłowska.

Na ostatnim, a więc trzecim stopniu podium stanęła Justyna Pisarek w stylu motylkowym. Natalia Lewandowska i Kamil Goleniec, którzy płynęli „klasykiem”. W stylu dowolnym zaprezentował się Marcin Szarpak, z kolei Oskar Blachura płynął w stylu zmiennym.

Składamy Wam Serdeczne Gratulacje, życzymy dalszych owocnych wyników

Zaproszenie do udziału w VI edycji konkursu Gimnazjalny Poliglota

poliglotaDo 30 listopada istnieje możliwość zgłoszenia do szóstej już edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu Gimnazjalny Poliglota organizowanego przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu – informuje Jakub Konior.

O naszym konkursie informuje m.in. Portal z Jaworzna, a także Wojewódzka gazeta Głos24. Odnośnik do materiałów znajdują się pod publikacją.

Konkurs jest kierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Głównym zamierzeniem przedsięwzięcia jest zachęcenie i zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych, jak również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz nawiązanie kontaktów i współpracy z naszą placówką – relacjonuje organizatorka konkursu Jolanta Drabczyk.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się 18 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00 w zgłoszonej przez ucznia placówce. Finał zaplanowano na 27 lutego 2018. Rozpocznie się o godzinie 10 w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, będącym organizatorem zmagań. Aby spróbować swoich sił w konkursie należy do 30 listopada przesłać swoje zgłoszenie na adres konkurs.pz2@wp.pl Za pośrednictwem poczty elektronicznej, można kierować także wszelkiego rodzaju pytania dotyczące konkursu – kontynuuje Jolanta Drabczyk.

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasza inicjatywa będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym  Patronat Honorowy nad konkursem objął Pan Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego i Pan Zbigniew Starzec, starosta powiatu oświęcimskiego, którzy podobnie jak w latach ubiegłych ufundowali cenne nagrody – zaznacza Jakub Konior.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu, jest to zarazem świetna okazja do sprawdzenia i poszerzenia swoich umiejętności językowych – podsumowuje Anna Szal – Hnatyszyn, współorganizatorka konkursu.

Relacja w Portalu jaw.pl

Materiał w Głosie24.pl 

Przedłużenie szkolnej zbiórki na rzecz Oświęcimskiego Schroniska

komunikat

Informujemy, że szkolna zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt z Oświęcimskiego Schroniska na Kamieńcu. Została przedłużona do 30 LISTOPADA (TJ. CZWARTEK)

Przypominamy, że w trakcie trwania tegorocznej akcji pomocy są potrzebne;

KARMA W PUSZKACH DLA PSÓW I KOTÓW, KOCE, RĘCZNIKI, LEGOWISKA, MISKI, OBROŻE, SMYCZE, WORKI 60, 120, 160 i 240 LITROWE, PŁYNY DO PODŁÓG, ACE , RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE.

Rzeczy dla futrzanych czworonogów w potrzebie, prosimy przynosić do organizatorki akcji p. Anny Somogyi do SALI 220.

 

Reprezentanci SMS Oświęcim na Grand Prix Polski

GPP 1W drugiej dekadzie października na oświęcimskiej pływalni, odbyły się zawody z cyklu Grand Prix Puchar Polski, podczas których wartościowe starty zaliczyli reprezentanci z SMS Oświęcim funkcjonującej w popularnym „Chemiku” – relacjonuje Jakub Konior.

O sukcesach naszych pływaków informuje także m.in. Portal Edukacyjny Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Link do materiału znajduje się pod publikacją.

Nowa pływalnia okazała się nie tylko piękna, ale również szybka, sprzyjająca w ustanawianiu nowych rekordów życiowych.

- Na starcie zameldowało się ponad 600 zawodniczek i zawodników z całej Polski – mówi Alicja Woźnicka, szkoleniowiec oświęcimskiej SMS.

W gronie najlepszych zawodników w Polsce w swoich kategoriach wiekowych znaleźli się: wśród 17-18 latków Katarzyna Kołodziej z czwartą lokatą i Justyna Pisarek, która uplasowała się na dziesiątym miejscu. Mateusz Dubas z trzecią lokatą wraz z Oskarem Cieśla, który znalazł się na piątym miejscu. Panowie startowali w kategorii 16-latków.

Rok młodsza Martyna Prochownik zajęła siódmą lokatę, identyczny wynik osiągnął reprezentant Mikołaj Kozieł. W kategorii 14-latków, na trzecim miejscu podium stanął Michał Daszkiewicz, tuż za nim była Marta Klimek. Na miejscu szóstym znalazł się Dawid Dankiewicz, a na dziewiątym miejscu stanęła pływaczka Martyna Szkurat.

 Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Szkolna zbiórka na rzecz Oświęcimskiego Schroniska

Szkolna Akcja Schronisko

Drodzy miłośnicy czworonożnych przyjaciół !

Pragniemy poinformować, że w dniach 7 do 17 listopada w naszej szkole, będzie prowadzona szkolna zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt z Oświęcimskiego Schroniska na Kamieńcu.

W związku z powyższą inicjatywą, apelujemy do ludzi dobrej woli o wsparcie i liczny udział w prowadzonym przedsięwzięciu – zachęca p. Anna Somogyi, organizatorka szkolnej zbiórki dla schroniska.

Poniżej znajduje się lista rzeczy, które będą zbierane w ramach szkolnej akcji pomocy dla bezdomnych zwierząt.

KARMA W PUSZKACH DLA PSÓW I KOTÓW, KOCE, RĘCZNIKI, LEGOWISKA, MISKI, OBROŻE, SMYCZE, WORKI 60, 120, 160 i 240 LITROWE, PŁYNY DO PODŁÓG, ACE , RĘKAWICZKI JEDNORAZOWE.

Rzeczy dla futrzanych czworonogów w potrzebie, prosimy przynosić do organizatorki akcji p. Anny Somogyi do SALI 220.

Nie pozostańmy obojętni na los bezdomnych zwierząt. Pamiętajmy, że dobro wraca ze zdwojoną siłą !

/ Jakub Konior /

Maciej Płatek – tegorocznym reprezentantem „Chemika” w Młodzieżowej Radzie Miasta Oświęcim – FOTO

WYBORY ZDJĘCIE TYTUŁOWE

W dniu 24  października w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Oświęcim. Polecamy także relacje w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, odnośnik do materiału znajduje się pod publikacją.

W tegorocznych wyborach Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w PZNr2SOMSiT reprezentowali: Maciej Płatek z klasy III GMS, Roch Sieprawski z II GMS, Julia Wąsik z II GMS, oraz Michał Daszkiewicz, który również reprezentował klasę II GMS. W głosowaniu wzięło udział 44 gimnazjalistów z klas II i III GMS. Decyzją uczniów zwyciężył MACIEJ PŁATEK z klasy III GMS, który uzyskał 26 ważnych głosów. Za przebieg wyborów odpowiadała Komisja Wyborcza oraz koordynatorzy wyborów w składzie: p. Joanna Smrek, p. Małgorzata Kuśmierczyk, p. Jakub Konior, Maja Kapcińska, Julia Pawłowska.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

KRÓTKA FOTORELACJA Z WYBORÓW

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na młodzieżowym szczeblu samorządowym.

/ Jakub Konior /