Blog Page

Grecja

Powrót do rzeczywistości? Nie, proszę nie! Zabierzcie mnie z powrotem tam gdzie nikt nie patrzy na zegarek, mianowicie do Grecji!

A może tak zacznę od początku… Piszę o tym by przekonać Was jak bardzo warto jest brać udział w takich wyjazdach.

Zaczęło się to jakoś w maju gdzie przypadkiem dowiedziałam się że w następnym roku szkolnym Pani Joanna Bełch i Pani Małgorzata Kuśmierczyk organizują tym razem wycieczkę do Grecji. Jaka była moja reakcja? Zaraz pobiegłam zapytać się czy to prawda i dopytać szczegółów, ponieważ taki wyjazd od zawsze był moim marzeniem!  Musiałam jednak troszkę poczekać ponieważ wyjazd był planowany dopiero na 26.09 ale minęło to szybciej niż myślałam.. Zanim się obejrzałam to  już siedziałam w autobusie w drodze do pierwszej granicy. Nie chce się rozpisywać jak było cudownie bo do teraz nie mogę do siebie wrócić ale postaram się to jakoś streścić. Jako pierwszy przystanek obraliśmy sobie hotel ze wspaniałym widokiem na Pasmo Gór Olimp i Morze Egejskie którego właścicielami  byli wspaniali Polacy.  Następnego dnia zwiedzanie magicznych klasztorów i przejazd do hotelu pomiędzy Atenami a Koryntem.  Zwiedzanie Aten , Kanału Korynckiego i Koryntu, Loutraki, Delf, Thessalonik te miasta zapełniły nam wrażenia na dni następne.  Myślę że z takiego opisu nic nie ma, bo moim zdaniem Grecję trzeba samemu na żywo zobaczyć. Wszystko wygląda jak na ręcznie malowane i ma się wrażenie, że się patrzy na obrazy.  Nauczyciele zadbali o to aby każdy w 100% czuł się zadowolony z wyjazdu.  Warto wspomnieć że pod sam koniec na ostatni nocleg w kraju Bogów wybraliśmy się do tego samego co pierwszego dnia. Właściciel hotelu w porozumieniu z naszym Panem przewodnikiem zorganizowali nam zwiedzanie w greckim liceum. Tak więc mieliśmy okazje zobaczyć jak wyglądają lekcje w takim liceum , a także spróbować sił w tańcu. Może zacieśnimy tak przyjaźń z tamtejszą szkołą że nawiążemy wymianę Polsko-Grecką? Było by wspaniale! A tymczasem odsyłam Was do przejrzenia zdjęć i zabrania udziału w następnej odsłonie wycieczki! Można zasięgnąć informację u Pani Bełch i Pani Kuśmierczyk. 20150927_181844 20150928_112334 20150928_121916 20150928_124107 20150928_131702 20150928_170121 20150929_100641 20150929_121908 20150930_095202 20150930_145540 a czemu o tym napisałam ? Myślę że warto dzielić się swoimi zainteresowaniami a moim od teraz jest podróżowanie! 🙂

Pierwsze dni wiosny

Końcówka miesiąca marca , odstawiamy wszystkie zimowe depresje na bok i zaczynamy rozkwit życia ! Myślę że każdy się ze mną zgodzi że wiosna zaraz po lecie to jedna z najlepszych pór w roku. Wszystko zaczyna się budzić do życia, my natomiast wreszcie po trzech miesiącach nakładania na siebie mnóstwa warstw odzieży , zrzucamy to za jednym zamachem . Może trochę przesadziłam , jednak pogoda w marcu bywa zdradliwa jak to mówi nasze stare polskie przysłowie… Nie wiem czy wy też ale kiedy nadchodzą dłuższe dni , zbliża się upragnione lato , to od razu człowiekowi chce się żyć.  Zaczynamy już myślami być na upragnionych wakacjach , a gdzie tam jeszcze do lata… jeszcze trzeba długo chodzić do szkoły… Ja uwielbiam ten czas wyczekiwania wolnego, gdzie po drodze pojawia się mnóstwo znaków stop jak i ostrzegawczych  (tak, jestem w trakcie kursu na prawo jazdy ) w postaci  zbliżających kartkówek i sprawdzianów. No ale kto by tam się załamywał że nie może sobie odpocząć tylko musi się uczyć..no kto..

Chyba już zdążyłam się przyzwyczaić że im człowiek starszy tym życie staje się poważniejsze, i jesteśmy często rozdarci przed różnymi wyborami.. a Gdzie ten złoty środek? Już dawno go zabrakło, nie oszukujmy się , czasami po prostu nie da się zrobić inaczej lub podjąć innej decyzji..  Okrutny ten świat , nieprawdaż? Oczywiście ironizuje. Moim zdaniem w dzisiejszych czasach dostrzegamy same negatywy. W mediach co krok jesteśmy bombardowani przykrymi informacjami przez co załamujemy ręce po raz kolejny . A może tak wyłączyć telewizor ,internet i dać się przez tydzień poznać od innej strony? Może pora by dostrzec najmniejszą drobną rzecz która wcześniej była koło ciebie niezauważona? Może to ona cię uszczęśliwi i sprawi, że zaczniesz świat spostrzegać inaczej? Piękne by to było gdyby ponad 7 miliardów ludzi na świecie  tak zrobiło… Na razie jesteśmy zdolni tylko do patrzenia na siebie i na swoje potrzeby, obcy człowiek jest nam obojętny… Przykre? Prawdziwe    Oczywiście nie mówię tu o wszystkich

Nie wszyscy są tacy sami , szkoda że nie potrafimy jednak naśladować tych którzy cieszą się życiem a przy tym sprawiają że inni robią to samo.

After the winter break

No tak… skończyło się to co najlepsze, dwa tygodnie błogiego lenistwa i nie przejmowania się szkołą.

A zaczął się miesiąc marzec czyli tak naprawdę zostały nam 3 miesiące szkoły nie odliczając przerw.. Jak ten czas leci. Kiedy byłam w podstawówce każdy dzień ciągnął się niesamowicie , tydzień szkolny wydawał się wiecznością, w gimnazjum czas trochę ”przyśpieszył” a teraz gdy jestem w technikum to ucieka mi przez palce, dopiero co składałam papiery i nieco zestresowana wkraczałam w progi chemika. Zastanawiałam się jaka będzie moja przyszła klasa i obawiałam się pewno jak każdy czy będę dobrze przyjęta. Zaczęły się pierwsze przyjaźnie, pierwsze stresy przedmaturalne … I co teraz? już druga klasa, praktycznie końcówka, zaczął się sezon 18, wszyscy powoli wkraczają w dorosłość, powoli zapisują się na prawo jazdy…Kiedyś człowiek mający 18 lat wydawał mi się inny niż to teraz spostrzegam… już nie chodzi o sam wygląd ale również o dojrzałość. Sięgając pamięcią do dziecięcych lat, żałuje że to teraz nie spotka tych co się narodzą.. Nic nie zastąpi dobranocek na TVP 1 o godzinie 19 codziennie od poniedziałku do niedzieli, przede wszystkim polskich bajek które są jedyne w swoim rodzaju i czegoś potrafiły nauczyć, czasami z przerażeniem patrzę na Nickelodeon/Disney XD gdzie lecą tak okropne bajki nie mające nic do nauczenia poza głupotą.. a przecież ona jest tak powszechna…i pochwalana… ( tak jestem po baroku xd ). Jednak wiecie zostały nam 2 lata  szkoły, dla niektórych może i ostatni etap nauczania, więc nie bójmy się i wykorzystajmy je jak najlepiej, bo co jak co ale lata w liceum/technikum należą chyba do jednych z najbardziej wspominanych , najwięcej się dzieje 😉

Nowa pracownia

Pragnę wam zakomunikować że zgodnie z obietnicą w Naszej Szkole w najbliższych miesiącach zostanie wyremontowana i wyposażona nowa pracownia technologiczna. W najbliższych dniach ma zostać ogłoszony przetarg na remont sali 221-223 oraz wyposażenie. Prace remontowe mają się zakończyć do czerwca tego roku. Poniżej kilka zdjęć poglądowych jak pracownia będzie wyglądać.

Oświęcim_01 Oświęcim_02 Oświęcim_TOP

 

Pozdrawiam Jarosław Wróbel

Jak sława niszczy chemików

No więc w dzisiejszym dniu zawitała do nas telewizja z Kęt. Postanowili zawitać w progi laboratorium i sfilmować jak to się lubimy tu bawić 😀 Nie odbyło się bez kilku awarii ale i tak było świetnie.  Właśnie w takich dniach ( mimo że ponury i sprzyjał pogrążaniu się w zimowej depresji ) uświadamiam sobie jak to dobrze mieć tak wspaniałych ludzi koło siebie! Aż sam uśmiech sam się pojawia na twarzy. Przyjaźń jest chyba jedną z najlepszych wartości  jaka może spotkać człowieka, a z takimi ludźmi u boku to już mistrzostwo świata!

Niesamowite jest to, że kilka lat temu jako zagorzała przeciwniczka wszystkiego co z chemią związane teraz wiąże z tym przyszłość bo naprawdę mnie to fascynuje. Postanowiliśmy eksperymentować i wyszło kilka dziwnych kombinacji w probówkach, ale jakże spektakularnych!

received_651257511653225 Processed with VSCOcam with f2 preset

Wizyta na UJ

No można powiedzieć że w jakiś sposób ta wycieczka mi pomogła.

Pomogła w tym że wiem gdzie nie chcę iść na studia..  Bo co może być gorszego od słuchania wykładowcy kompletnie pozbawionego pasji do swego zawodu? Chyba nic.  Tak patrząc na swoje otoczenie , to naprawdę trudno mi się jest doszukać nauczyciela z pasją. Jednak gdy się cofnę pamięcią do czasów gimnazjum przypomina mi się jeden charyzmatyczny nauczyciel historii który oprócz nauczania tego przedmiotu nauczył nas życia.. Teraz widzę to z innej perspektywy niż z tego buntowniczego wieku. Spełniał dla każdego rolę drugiego taty. Mowa o panu Adamie Szafrańcowi, który posiada wielką pasje do przedmiotu który wykłada. Tylko czemu taki przypadek jest jeden na dziesięć? Chyba nikt by nie chciał przez całe życie wykonywać takiego zawodu który kompletnie go nie interesuje .. więc walczmy o swoje życie i przede wszystkim nie bójmy się podejmować ryzyka bo szanse na tym świecie mamy tylko jedną 😉 Żeby nie było, że kogoś tu obrażam. Wręcz przeciwnie, chciałabym sprawić aby każdą czynność którą w życiu wykonujemy, ( akurat tutaj jako przykład dałam nauczanie) powinna sprawić aby każdy z niecierpliwością czekał na tą lekcje lub spotkanie z osobą. Bo nie ma chyba lepszego w życiu uczucia ( no dobra, jest ale to nie o tym mowa 😀 )

Ale wracając do wycieczki… No tak, pierwsza godzina praktycznie tak nużąca że oczy same się zamykały , jednak druga cześć , gdzie odbywały się pokazy kriogeniczne o wiele ciekawsza!  Szczególnie gdy ostatnie ” doświadczenie” z wybuchającym balonem wypełnionym wodorem z tlenem obudził pojedyńczych jeszcze śpiących ”obserwatorów”, nie powiem , bardzo przyjemny widok 😀 10937374_802219786515056_543387618_n 10937326_802219846515050_1041073852_n

 

Nowy rok, nowe siły, nowe wyzwania…

Kolejny rok za nami…bajo 2014, witaj 2015. Tak się składa, że w tym roku wszyscy już będziemy pełnoletni. Co się z tym wiąże? Będziemy traktowani jako dorośli, a wiec skończył się czas ulgi w technikum ;(

Ale, ale może coś pozytywniejszego? W kocu nowy rok na pewno przyniesie coś NOWEGO…

I owszem będzie tak, gdyż już jakiś czas trwają prace upiększające kantorek w laboratorium , a wiec odkurzono wszelkie sprzęty na których mamy pracować. W końcu, w tym roku nasze lekcje nabiorą  praktycznego charakteru 😀 Już się nie mogę doczekać.

To nie koniec nowinek…

W sekrecie powiem Wam, że ku naszej klasowej uciesze w gabinecie pana dyrektora już czekają na nas nowe, świeżutkie, jeszcze nieużywane fartuchy i okulary ochronne. Teraz praca w laboratorium nie tylko się odbędzie, ale będzie ona bezpieczna i zgodna z zasadami BHP.

Tyle radosnych  informacji, że nie pozostaje nic innego jak z uśmiechem na twarzy wrócić po 18 dniach w szkolne mury. Znów koooochana szkoła <3

Trzymajcie się.

Byle do ferii…. 😀

 

Klasowa tradycja

Już drugie mikołajki w chemiku ! Jak to szybko minęło!  Rok temu pełniłam rolę Mikołaja, więc w drugiej klasie nie mogło się odbyć inaczej 🙂 Mimo iż jesteśmy starsi , to dalej cieszy nas dostawanie prezentów.  Oczywiście nie zapomnieliśmy o osobach potrzebujących, i tych którym nie uda się spędzić świąt w gronie rodziny. Postanowiliśmy wziąć udział w ”Szlachetnej paczce” oraz wspomóc oświęcimski dom dziecka i jednego z ich wychowanków. Cieszy mnie to ogromnie, że potrafimy myśleć o innych i szczerze to jestem dumna z naszej klasy .

Powoli zaczynamy czuć atmosferę świąt, uśmiechy coraz częściej goszczą na naszych twarzach.  Przyznam się że pierwszy raz od 2 lat, też się cieszę z powodu nadchodzących świąt . Niestety śnieg chyba znów nie dopisze..

No ale po świętach jest sylwester! 😀 Macie jakieś plany? Bawicie się w gronie znajomych czy rodziny? 😀

Ja przywitam ten rok ze znajomymi  i zaraz po północy będę już mogło powiedzieć że jestem dorosła, a dopiero co miałam 15 lat … 🙂10438898_770352519701783_1273136534574017358_n 10850542_770475926356109_1117034697_n

Read more about ..

No więc w piątek udaliśmy się do Omagu gdzie zrealizowało się jedno z moich ”marzeń” ujrzenia w rzeczywistości tego co z trudnością uczyłam się na lekcjach zawodowych. Jako kobieta, niektóre rzeczy ciężko mi było od razu  przyswoić jak  moja męska część grupy.  Oprowadzeni przez jednego z pracowników przez różnorakie hale produkcyjne itp. ( nawet przedwojenne), ”podziwialiśmy” wszystko w praktyce . A wszystko dzięki Panu Kazimierzowi Foltynowi, który wpadł na ten pomysł i za co mu dziękujemy , bo jednak co jak co ale nauczanie stanie się prostsze !IMAG1012 IMAG1023 IMAG1057 IMAG1140

Już 2 ch

W sumie już ponad miesiąc minął od rozpoczęcia roku szkolnego a  jednak chętnie się wraca do  tych beztroskich dni jakie były w wakacje.

My jako klasa już 2 ch , musimy sprostać wielu wyzwaniom jakie kładą przed nami nauczyciele. Przede wszystkim nauka , która już nie jest przyjemnością. Po pierwszej klasie odeszło nam wiele przedmiotów , i teraz skupiamy się   tylko na naszych rozszerzeniach i lekcjach zawodowych, które stanowią teraz filar naszej  edukacji . Szczerze to złudnie myślałam, że druga klasa równa się mniej nauki bo przecież mamy  8 przedmiotów , a tak naprawdę to ciągniemy już 4 tydzień z dwoma sprawdzianami w tygodniu i milionami kartkówek. Teraz tak naprawdę można powiedzieć że się jest zmęczonym, nie wiem jak w pierwszej klasie mogłam narzekać 🙂 Ale im się jest starszym tym życie staje się poważniejsze.  Jednak wiem, że ten czas który teraz poświęcę z wielkim trudem i niechęcią na naukę kiedyś się zwróci. Przynajmniej mam taką nadzieje….

Dobrze że przy takim ogromie nauki nie popada w nas poczucie humoru i ciągle jednak z wielką chęcią  przychodzimy do chemika.

No , chyba że jest jakiś sprawdzian znowu….Processed with VSCOcam with f2 preset