Symbole Irlandii – spotkanie z młodzieżą

Dnia 14 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie z młodzieżą naszej szkoły nauczycieli, którzy uczestniczyli w kursach językowych na terenie Irlandii (Jarosław Wróbel, Piotr Kak). Spotkanie pt. „Symbole Irlandii” miało za zadanie przybliżyć uczniom ten jakże piękny kraj, bogaty w ludzi i tradycje. Oprócz symboli narodowych takich jak flaga, godło czy hymn, zaprezentowano przybyłym mniej oficjalne symbole, nierozerwalnie kojarzące się z „zieloną wyspą”. Hurling, „ballada o Molly Mallone”, trójlistna koniczyna to znaki jednoczące Irlandczyków, świadomych swej wielkiej historii.

Był również czas na pytania, spotkanie skończyło się obietnicą następnych, związanych z prezentacją tego gościnnego zakątka ziemi, gdzie znalazło schronienie i pracę wielu Polaków, poszukujących lepszych warunków życia niż oferowane w Polsce.

Prezentacja przygotowana na spotkanie