Londyn – praktyczny poradnik turysty

Co zwiedzić? Jak poruszać się po Londynie? Gdzie zjeść coś dobrego i oryginalnego? Gdzie zrobić zakupy? To pytania na które próbował odpowiedzieć Edmund Żółtowski na spotkaniu z uczniami prezentując i opowiadając o swoim pobycie i kursie językowym w Londynie.
Spotkanie miało na celu przekazanie praktycznych wskazówek i rad dotyczących podróży, noclegów, transportu i zwiedzania Londynu. Uczniowie mogli obejrzeć różne wydawnictwa, mapy i przewodniki dotyczące stolicy Anglii i Wielkiej Brytanii. Bardzo interesujące okazały się wydawnictwa przywiezione z Londynu, gdzie można było dowiedzieć się o ciekawych miejscach i wydarzeniach godnych uwagi z oryginalnych opisów w języku angielskim. Wszystkie te informacje uczniowie mogli na bieżąco sprawdzać wyszukując w Internecie aktualne strony, zdjęcia i artykułu dotyczące interesujących ich miejsc i wydarzeń.Sprawdzali również na swoich telefonach dostępne aplikacje przydatne podczas pobytu. Głównie dotyczyły one transportu, planowania atrakcji, rozrywki i wypożyczani rowerów.
Wskazówki dotyczące przemieszczanie się po tak dużym mieście wraz z pokazaniem i omówieniem mapy metra, stref, wersji biletów oraz możliwości sprawdzania w Internecie różnych opcji połączeń było jednym z najbardziej praktycznych tematów spotkania. Jest to temat bardzo często poruszany na rożnych forach przez polaków wybierających się do Londynu.
Podsumowaniem spotkania było zachęcenie uczniów do uczenia się języka angielskiego i w miarę możliwości uczestniczeniach w zagranicznych kursach językowych oraz oczywiście do odwiedzenia Londynu.