Warsztaty metodyczne

W dniu 7 stycznia 2019 r. odbyły się warsztaty metodyczne w ramach projektu Erasmus, w których udział wzięli nauczyciele języków obcych . Podczas warsztatów  przedstawiłam ogólną tematykę specjalistycznego kursu metodycznego „Empowerment In ICT Skils: Making use of technology Tools”, który odbył się  w sierpniu 2018r na Malcie.

Podczas zajęć zaprezentowałam tworzenie pokazu slajdów korzystając ze strony WWW.spark.adobe.com. Korzystanie ze Spark.adobe jest bezpłatne. Po założeniu konta, użytkownik może tworzyć na tej stronie ciekawe prezentacje w krótkim czasie. Na stronie znajdziemy mnóstwo inspiracji oraz gotowych prezentacji. Jeśli nie dysponujemy prywatnymi zdjęciami, pomocna okaże się baza darmowych zdjęć do pobrania z WWW.pixabay.com. Sam sposób wykonania prezentacji jest bardzo prosty. Zdjęcia można edytować, do slajdów można dołączyć napisy, tekst, krótki film oraz podkład muzyczny. Po utworzeniu prezentacji możemy zachować ja  jako  prywatną do  użytku własnego lub też udostępnić ją innym użytkownikom.

 Myślę, że ten instrument może okazać się atrakcyjnym narzędziem urozmaicającym pracę na lekcji. W ten sposób możemy zaprezentować dowolny temat, ale także warto zachęcić uczniów do wykonywania zadań w formie prezentacji, np. na temat minionych wakacji, ferii, świąt, dnia, kultury i zabytków różnych krajów.

Daria Kobyłczyk

 

Przetłumacz »