Category Archives: Informacje bieżące

Młody Poliglota

 

 

 

 

 

UWAGA!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym uroczyste zakończenie VIII edycji konkursu językowego Młody Poliglota przewidziane na ten czwartek, tj. 28 maja 2020 r., zostaje odwołane.

 

 

 

 

 

UWAGA!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zdalne nauczanie zostaje przedłużone do dnia 7 czerwca 2020.

Być maturzystą w czasach pandemii… zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Do tej pory wraz z końcem kwietnia maturzyści naszej szkoły spotykali się ze swoimi nauczycielami  i wychowawcami na uroczystości zakończenia roku szkolnego i odbierali świadectwa. Pandemia przerwała jednak tę tradycję. Powtarzając słynne już: „w związku z zaistniałą sytuacją”… żegnamy nasze Absolwentki i naszych Absolwentów  w inny sposób. Ten krótki film jest dla Was. Powodzenia!

 

Rekrutacja- zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uczniów klas 8 szkoły podstawowej zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły w zakładce rekrutacja.

 

 

 

 

 

 

UWAGA!

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej zdalne nauczanie zostaje przedłużone do dnia 26 kwietnia 2020.

Świąteczne życzenia

wielkanoc

Próbne matury

Centralna Komisja Egzaminacyjna w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotowuje się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego. Termin przewidziano na 2- 8 kwietnia br. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach MEN [TUTAJ].

KONKURS ANGIELSKO- NIEMIECKI
„MŁODY POLIGLOTA”
ROZSTRZYGNIĘTY

W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął:
Marcin Niedziela – Starosta Oświęcimski

 W dniu 18 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się II etap (finałowy) konkursu językowego. Zmierzyło się w nim 30 najlepszych uczniów (wyłonionych podczas I etapu, do którego przystąpiło 397 osób)
z 27 szkół podstawowych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego.

Finaliści przez 90 minut bardzo dzielnie zmagali się z testem obejmującym dwujęzyczne zadania zamknięte (rozumienie tekstu słuchanego i czytanego) oraz zadania otwarte (znajomość środków językowych, wypowiedź pisemna).

Następnie prace poddano wnikliwemu sprawdzeniu, na podstawie którego wyłoniono zwycięzców.

SZANOWNI PAŃSTWO!  DRODZY UCZNIOWIE!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, iż

LAUREATAMI VIII edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA
w roku szkolnym 2019/2020 zostali:

Zadana nauka

    Szanowni Państwo

W okresie ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, nauczyciele Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu rozpoczęli zdalne nauczanie .

Od  25 marca 2020r. zostały wprowadzone w obowiązującym do tej pory planie lekcji zajęcia, które będą realizowane do 10 kwietnia jako zdalne nauczanie.

Nauczyciele będą je prowadzili przy pomocy różnego rodzaju  komunikatorów, platform edukacyjnych, społecznościowych i telefonicznie . Biorąc pod uwagę względy techniczne  nie jest możliwe ujednolicenie tych działań, gdyż mogłoby to ograniczać i tak utrudniony kontakt między uczniami a nauczycielami. Do dyspozycji

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY REALIZOWANIA POMOCY PSYCHOLOGICZNO –PEDAGOGICZNEJ PRZEZ SPECJALISTÓW SZKOLNYCH W DNIACH ZAWIESZENIA ZAJĘĆ EDUAKACYJNYCH

Informujemy, iż pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest kontynuowana. Specjaliści szkolni: pedagodzy – Barbara Bajorska-Mąkina i Joanna Wiktor-Sieprawska oraz psycholog – Małgorzata Trzop są dostępni w godzinach swojej pracy.

Zachęcamy rodziców i uczniów do kontaktu w formie elektronicznej, przez mobidziennik w każdej sytuacji problemowej.