Category Archives: Informacje bieżące

Bezpieczne ferie

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu z ferii.

Poniżej  link do Poradnika Bezpiecznego Wypoczynku zamieszczonego na stronach Kuratorium Oświaty w Krakowie  [tutaj]

oraz do strony Ministerstwa Edukacji Narodowej”: O czym warto pamiętać przed feriami”

 

Z wielkim żalem pragniemy pożegnać

śp. Martę Słaboń

nauczycielkę języka angielskiego, naszą koleżankę,

wychowawcę młodzieży,

która zmarła dnia 12 stycznia 2019 roku

Jej mężowi oraz wszystkim bliskim

składamy z serca płynące wyrazy współczucia.

Dyrekcja, Pracownicy i Społeczność Uczniowska
Powiatowego Zespołu Nr2  w Oświęcimiu.

–oOOo–

Pogrzeb odbędzie się dnia 18 stycznia 2019 roku w Zakopanem

Podsumowanie Zawodów „Bijemy Rekordy”

Marta KLIMEK i Michał DASZKIEWICZ najlepsi podczas 10 jubileuszowej edycji ZAWODÓW „BIJEMY REKORDY” pod patronatem Pawła Korzeniowskiego.

Zakończyła się kolejna, dziesiąta już edycja zawodów Bijemy rekordy pod patronatem naszego wybitnego wychowanka, OLIMPIJCZYKA I MISTRZA ŚWIATA  – Pawła Korzeniowskiego.

Zawroty objął swoim patronatem również prezydent Miasta Oświęcim, Janusz Chwierut, który przywitał licznie zgromadzonych zawodników i gości.

W otwarciu zawodów uczestniczył także wicewojewoda Małopolski, Zbigniew Starzec, wicestarosta Powiatu Oświęcimskiego, Paweł Kobielusz, prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Kazimierz Woźnicki oraz sam Paweł Korzeniowski, który uroczyście otworzył zawody, a następnie udekorował zawodników niepełnosprawnych, trenujących pod okiem trenerki Jadwigi Zieleńskiej Starzec.

Na starcie stawiło się ponad 560 uczestników, co stanowi dotychczasowy rekord frekwencji na zawodach. Zawody cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w Polsce, ale i za granicą, w tym roku mieliśmy przyjemność gościć zawodników ze Słowacji, Czech oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich!

Impreza stanowiła doskonałą, a zarazem ostatnią okazję

Uczeń Naszej Szkoły zwycięzcą międzynarodowego konkursu programistycznego

Bruno Kawka, uczeń klasy 2 infA Technikum odniósł wielki sukces startując w Google Code-In,   międzynarodowym konkursie programistycznym dla uczniów w wieku 13-17 lat. Przez 50 dni rywalizowało w nim 3124 uczestników z 77 krajów. Zawody polegały na wykonywaniu zadań dla różnych organizacji open source, głównie w zakresie wytwarzania oprogramowania obejmującego naprawianie błędów aplikacji, dodawanie nowych funkcji, pisanie dokumentacji, sprawdzanie jakości oprogramowania, czy nawet projektowanie UI/UX (Interfejsu, oraz odczuć użytkownika).

Zawodnicy dołączali do zespołów (np. projekt Wikimedia, Fedora, KDE), które po zakończeniu przewidzianych zadań wskazywały zwycięzców. Na taki właśnie sukces zapracował Bruno Kawka.

Dołączył do organizacji Digital Impact Alliance (DIAL), a pracował pod okiem jednej z jego gałęzi DIAL – Mifos Initiative.

Jedno z pierwszych zadań polegało na stworzeniu dokumentacji dla błędów zgłaszanych w repozytorium aplikacji. Jak stwierdził: „Od początku byłem nastawiony na to, że muszę wygrać,  więc zamiast stworzyć dokumentację manualnie, napisałem skrypt w języku Python, który całkowicie automatyzuje ten proces. Dodatkowo skrypt uruchomiłem na serwerze (Heroku), aby działał 24/7 i odświeżał dane co 5 minut.”

Link do projektu: https://brunokawka.me/easy-issues-documentation

Jego najważniejsze zadania dotyczyły jednak aplikacji MifosPay. Z własnej inicjatywy stworzył

Targi edukacyjne 2019 [galeria]

W dniu 7 stycznia 2019 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu nr 2 w Oświęcimiu odbyły się 21. Powiatowe Targi Edukacyjne. W wydarzeniu tym wzięły udział Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty, Pani Maria Nitka, Dyrektor Delegatury w Wadowicach oraz wizytator, pani Honorata Nowak- Kolec

Podczas targów swoje oferty zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne szkół powiatowych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu oraz Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego a także Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze Propozycje kulturalne na swoim stoisku przedstawiał Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Znalazło się też miejsce dla doradców zawodowych z Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

W tym roku na targi zostali zaproszeni uczniowie klas 8 szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjów. Łącznie do hali Powiatowego Zespołu nr 2

Kto wygrał turniej szachowy?

Wyniki turnieju szachowego (blitz) towarzyszącego dniu otwartemu (8 stycznia 2019)

  1. miejsce Damian Borowczyk kl.1 inf
  2. miejsce Tomasz Koziara kl 2 chem
  3. miejsce Paweł Mitoraj kl. 3 eln

Drużynowe zwycięstwo odniosła klasa 1infB przed uczniami z 3 eln.

Informacja dla absolwentów pragnących zdawać maturę w 2019 roku

Poniżej zamieszczamy informację o opłacie za egzamin maturalny dla absolwentów z terenu
Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

Komunikat o opłatach 2019 r_-1

Zaproszenie na spotkania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów na zebrania, które odbędą się w środę 9 stycznia 2019 roku o godz 17.00.

Wykaz sal na zebrania [kliknij tutaj]

klasa 4 chem Technikum (p. M. Hartung)- zebranie w innym terminie

Zapraszamy na Dzień Otwarty [program]

Dni Otwarte 2017/2018

Dni Otwarte 2017/2018

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów i gimnazjalistów na

 

Dzień Otwarty w Naszej Szkole,

który odbędzie się

8 stycznia 2019 roku w godzinach od 9 do 14.

W tym dniu będzie można zwiedzić szkołę, uzyskać informacje o kierunkach kształcenia w liceum i technikum. Jak zawsze odwiedzający nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą liczyć na wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji: quizy, pokazy, eksperymenty, prezentacje.

W rozmowach z nauczycielami i uczniami będziecie mogli poczuć tę dobrą, ciepłą atmosferę, z której słynie Nasza Szkoła.

Więcej informacji znajdziecie w linku obok: Program

Zobaczcie jak to było w latach ubiegłych [galerie]:  

Wizyta młodzieży z Chemika w schronisku dla zwierząt na Kamieńcu

 W Chemiku po raz kolejny w tym roku szkolnym zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska na Kamieńcu. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów, które systematycznie gromadzono u opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Jolanty Rakowskiej i Mieczysława Kurczaba. Udało się zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych, kocyków i zabawek.

 Dnia 20.12.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt na Kamieńcu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych psów i kotów oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.