Category Archives: Informacje bieżące

Kolejne sukcesy Naszych pływaków

Świetną formę zaprezentowali Nasi pływacy zrzeszeni w Szkole Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu, podczas trzeciej edycji zawodów Grand Prix Małopolski w grodzie nad Sołą.

O sukcesach naszych zawodników można poczytać m.in. TUTAJ publikacja będzie również dostępna na łamach kwietniowego wydania Głosu Oświęcimskiego 24.

Najlepszymi osiągnięciami może pochwalić się Michał DASZKIEWICZ. Podopieczny trenera, Andrzeja Brani błysnął formą, łamiąc magiczną barierę czterech minut na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Rezultat uzyskany przez młodego pływaka jest jednocześnie nowym rekordem okręgu na tym dystansie. Warto wspomnieć, że poprzedni wynik należał do Wojciecha Wojdaka, który jest absolwentem Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wśród dziewcząt najbardziej wartościowy rezultat uzyskała Dominika Kossakowska również za wynik na 400 metrów stylem dowolnym. Z kolei w klasyfikacji za dwa starty zwyciężyła Marta Klimek, która  zgromadziła 1435 punktów.

„Zawody stanowiły kolejne przetarcie przed zbliżającymi się najważniejszymi imprezami sezonu, a dzięki obecności licznie przybyłych zawodników z całej południowej Polski stały na wysokim sportowym poziomie” – mówi Piotr Woźnicki, szkoleniowiec w oświęcimskiej SMS.

/ autor: Jakub Konior /

Recytujmy poezję w języku obcym!

Jak co roku serdecznie zachęcamy uczniów Naszej Szkoły do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim poezji w języku obcym (angielskim, niemieckim lub łacińskim), który odbędzie się 29 marca 2019r.   o godzinie 11.25 w sali 245.

Organizatorzy:

p. Kinga Grzywa, p. Anna Szal-Hnatyszyn, p. Agata Pawlikowska-Wasilewska

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów na zebrania, które odbędą się w środę 20 marca 2019 roku o godz. 17.00.

Klasa 1g (wych. W. Iwanicki) będzie miała zebrania o godz.18.00.

Wykaz sal na zebrania z rodzicami

Finał Konkursu „Młody Poliglota”

ZAPRASZAMY  NA  FINAŁ  KONKURSU
MŁODY  POLIGLOTA!

          W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął:

Marcin Niedziela – Starosta Oświęcimski

W dniu 19 marca 2019r. (wtorek) w naszej szkole odbędzie się finał VII edycji Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA. Do pierwszego etapu (8 stycznia 2019 r.) przystąpiło 464 uczniów z 33 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W finale zmierzy się 35 uczestników.

Uroczyste rozpoczęcie odbędzie się w czytelni o godz. 10.00. Następnie uczniowie przystąpią
do pisania testu finałowego, obejmującego zadania z zakresu rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych w językach angielskim i niemieckim. Test potrwa 90 minut.

Serdecznie zapraszamy finalistów konkursu, rodziców oraz naukowych opiekunów.

Życzymy wysokich wyników!

Znamy Finalistów konkursu „Młody Chemik”

Dnia 28 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap konkursu chemicznego „Młody Chemik”, w którym uczestniczyło 325 uczniów z 33 szkół gimnazjalnych i podstawowych. Finał odbędzie się 28 marca 2019r. o godzinie 10.00 w Powiatowym Zespole nr2 . Weźmie w nim udział 88 uczniów, których listę publikujemy poniżej.

Zapraszamy finalistów wraz z opiekunami.

Życzymy powodzenia!!!

Informacja o uczniach zakwalifikowanych do finału konkursu „Młody Chemik”

SPOTKANIE DLA RODZICÓW KANDYDATEK DO KLASY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT


Spotkanie odbędzie się w dniu 19.03.2019r. godz. 17:00 (czytelnia PZ nr2, ul.Bema 8)

Test sprawnościowy zostanie przeprowadzony w hali sportowej PZ Nr2, ul.Bema 8 w dniu 21.05.2019r. (tj.wtorek) o godz. 15:00

Kontakt:

Trener – 608595402, e-mail: ukssetbol@onet.eu

http://setbol.eu

WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK

Pod tym hasłem w dniu 5 marca br. odbyła się prelekcja w ramach projektu edukacyjnego dotycząca wirusa HPV oraz raka piersi.

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w spotkaniu z Amazonkami- kobietami, które wygrały walkę z chorobą nowotworową. Młodzież otrzymała wiele informacji na temat profilaktyki raka piersi, comiesięcznego samobadania, a przede wszystkim cyklicznych badań kontrolnych: USG i mammografii.

W drugiej części prelekcji, w trakcie prezentacji multimedialnej, młodzież dowiedziała się jakie są objawy zakażenia wirusem HPV, co  powoduje rozwój raka szyjki macicy i na czym polega profilaktyka. Ta niezbędna wiedza pozwoli świadomie dbać o zdrowie swoje i swojej rodziny, poddawać się systematycznym badaniom kontrolnym( cytologia), które często decydują o życiu kobiet.  Nowotwór bowiem wcześnie wykryty daje szansę skutecznego leczenia.
Swoją, nabytą w trakcie szkolenia, wiedzę uczniowie mogli wykorzystać, wypełniając quiz dotyczącą  wirusa HPV.

Więcej informacji na stronie:  www.pierwszykrok.edu.pl

Iwona Gawor,
Bożena Lewandowska

Nasi laureaci konkursu KREATYWNI 2019 [galeria]

Przegląd Artystyczny KREATYWNI 2019 w PZ nr2 SOMSiT
26 lutego 2019 r. o godzinie 9,00 w Powiatowym Zespole nr2 SOMSiT w Oświęcimiu odbyły się prezentacje talentów uczniów naszej szkoły w ramach Powiatowego Przeglądu Artystycznego KREATYWNI’2019, którego organizatorami są: Młodzieżowy Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Celem konkursu była popularyzacja działań twórczych młodzieży oraz wyłonienie nowatorskich osobowości artystycznych. Do konkursu zostało zgłoszonych 15 uczestników w  trzech kategoriach:
– prace wizualne – rysunki, obrazy, fotografie, rękodzieło, grafika komputerowa, animacja komputerowa i gra
– twórczość literacka – opowiadania i wiersze
– prezentacje sceniczne – śpiew, gra na instrumentach, taniec oraz pokaz umiejętności DJ
Laureatami zostali:
> Weronika Sikora (klasa III c) – taniec 
> Emilia Wanat (klasa I d) – twórczość literacka
> Adrian Lipski (klasa III gr) – grafika
> Marcin Jurecki (klasa III gr) – gra na instrumencie 
> Kamil Sitek (klasa I inf A) – fotografia
Wyróżnienie otrzymał:
> Jakub Szuster (klasa III c) w kategorii prace wizualne- obraz na gitarze
Obsługę techniczną oraz nagłośnienie przedsięwzięcia w profesjonalny sposób zapewnił  uczeń klasy III gr Cezary Stecyk. Gala KREATYWNI’2019 odbędzie się  29 kwietnia w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom!

Zobacz galerię [TUTAJ]

Harmonogram matur

W linku do pobrania harmonogram matur- terminarz, klasy, sale [kliknij tutaj]

Harmonogramy dla absolwentów ubiegłorocznych, przystępujących do egzaminu maturalnego w sesji wiosennej 2018/2019 będą do obioru w sekretariacie szkoły od 7.00 do 15.00.

Wyniki frekwencji luty 2019


W związku z ogłoszeniem wyników  konkursu na najwyższą frekwencję dzień 15.03. 2019 r. (piątek)
jest dniem bez pytania dla poniżej wymienionych klas:

klasa 1B LOMS

klasa 2B LOMS

szczegółowe wyniki tych klas: frekwencja luty 2019