Category Archives: Informacje bieżące

Świadectwa maturalne

Rozdanie świadectw dla maturzystów odbędzie się 3.07.2018r o godz. 9.00 w CZYTELNI.

Z okazji zakończenia roku szkolnego

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

życzą Wam

bezpiecznych i udanych wakacji:

dużo pozytywnych wrażeń, nowych, dobrych znajomości i przyjaźni, radości i wypoczynku.

bezpieczne wakacje na stronach kurtorium

Wspaniała zabawa na wycieczce integracyjnej – Paintball

14 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IA technikum informatycznego pod opieką p. Jolanty Materkowskiej – Bonar i p. Jacka Herbuta wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na Paintball w Porębie Wielkiej. Pole Paintballowe to niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry w paintball. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną.

Uczniom rozdano kombinezony, maski ochronne do gry paintball oraz markery wyposażone w kulki wypełnione farbą. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instrukta rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: walkę o flagę. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Na zakończenie wspólnej rywalizacji odbyło się ognisko, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem już kolejnego wyjścia na pole paintballowe.

Galeria [TUTAJ]

Piknik Chemiczny już za nami [galeria]

Dnia 15 czerwca  uczniowie i nauczyciele Naszej Szkoły wzięli udział w tradycyjnym już Pikniku Chemicznym. Klasy rywalizowały między sobą w różnego rodzaju konkursach.  Pierwszy był quiz wiedzy z różnych przedmiotów.

Kolejne zawody o charakterze sportowym odbywały się w sali gimnastycznej, na orliku oraz na stadionie. Wyniki wszystkich konkurencji oraz frekwencja były podstawą wyznaczenia zwycięskich zespołów:

pierwsze miejsce zajęła po raz trzeci z kolei klasa 3 informatyczna

drugie 2e

trzecie 1g

W ramach naszego pikniku odbył się też turniej szachowy.

Wyniki:

  1. Tomasz Koziara–    kl. 1 chem.
  2. Dominik Rudek–     kl. 1 eln.
  3. Tomasz Wawoczny– kl.2 inf.

Wśród dziewcząt najlepsza była Karolina Marek kl.2a

Wszystkim gratulujemy

zobacz galerię

Projekty gimnazjalistów

W dniu 04 czerwca 2018 odbyła się publiczna prezentacja projektów edukacyjnych klasy II GMS, którego wykonanie jest obowiązkowego do ukończenia gimnazjum. Grupy projektowe przygotowały się znakomicie. Przedstawiły różne formy projektów. Były filmy, prezentacje, plakaty, wszystko to w dostępnej i atrakcyjnej formie. Razem z uczniami przenieśliśmy się na „Jeden dzień z życia w PRL-U” poprzez projekcję profesjonalnie przygotowanego filmu. Spacerowaliśmy po Nowym Jorku z przewodnikiem angielskim, poznawaliśmy patronów naszych oświęcimskich ulic w prezentacjach multimedialnych, a także ciekawostki historyczne w projekcie „Historia nie musi być nudna – czyli o historii na wesoło”. Grupa projektowa przygotowała dla publiczności quiz „Milionerzy” oczywiście z nagrodami. Mięliśmy również przyjemność posłuchać ważnych i edukacyjnych informacji na temat „Nienawiść nie leczy- rzecz o HIV i AIDS”. Dziewczyny przygotowały quiz wiedzy o HIV i AIDS oraz plakat. Dziękujemy wszystkim opiekunom projektów p. Joannie Kozub-Jarczyńskiej, p. Joannie Smrek, p. Iwonie Hałat i p. Robertowi Barteckiemu za cenne wskazówki, a klasie III GMS za udział w naszym projekcie

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 22.06.2018 o godzinie 8.00 w  sali gimnastycznej.

W Naszej Szkole wyłoniono najlepszych młodych chemików (Galeria)

Laureaci z 14 szkół z oddziałami gimnazjalnymi uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród konkursu „Młody Chemik” organizowanego już po raz czwarty przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.
O minionym wydarzeniu można poczytać również na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.
Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnili; pani Kamila Kolasa reprezentująca firmę Synthos S.A. oraz pan dr inż. Adam Tarniowyprezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego.

Nowy parking przy Naszej Szkole

4 czerwca odbył się oficjalny odbiór robót budowlanych przy naszej placówce. W ramach prac budowlanych powstały łącznie 82 miejsca parkingowe, z których oprócz nauczycieli i uczniów będą mogli korzystać również mieszkańcy grodu nad Sołą.

Polecamy także lekturę na łamach Wojewódzkiego Serwisu Informacyjnego, Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, a także prasy Głosu Oświęcimskiego 24. Odnośniki do publikacji znajdują się do wglądu pod tekstem.

„Prace obejmowały budowę zjazdu publicznego, jezdni manewrowej, miejsc postojowych oraz przeznaczonych dla postoju rowerów, zostały wybudowane chodniki. Ponadto wokół szkoły wykonano oświetlenie, przebudowano odcinek ulicy Bema. Układ komunikacyjny zyskał nowe odwodnienie. W jego obrębie oraz wzdłuż ul. Bema wybudowano odcinek kanalizacji deszczowej. Inwestycję wartą około 1,2 mln złotych sfinansował Powiat Oświęcimski” – wylicza Nikolina Magiera, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

„To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji, jeżeli chodzi o szeroko rozumianą oświatę. Powiatowy „Chemik” zyskuje po raz kolejny nowe oblicze. Dwa lata temu wykonaliśmy elewację budynku, teraz zmodernizowaliśmy infrastrukturę ciągu pieszo – jezdnego przed szkołą” – mówił w trakcie odbioru robót starosta oświęcimski, Zbigniew Starzec

„Planujemy też poprawę infrastruktury za budynkiem szkoły, chcemy wybudować stadion lekkoatletyczny. Na finansowanie tego sportowego przedsięwzięcia planujemy pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu” – dodaje starosta, Zbigniew Starzec.

„Na te inwestycje czekaliśmy wiele lat. Brak miejsc do parkowania dawał się szczególnie we znaki pracownikom, rodzicom i innym osobom odwiedzającym naszą szkołę. W skutek ciasnoty dochodziło czasem do uszkodzeń pojazdów, teraz sytuacja znacznie się poprawi. Należy dodać, że z części nowych miejsc parkingowych bezpośrednio przylegających do ulicy Bema, korzystać mogą również okoliczni mieszkańcy” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Warto podkreślić, że w ramach inwestycji posadzono blisko 1200 sztuk nowych drzew i krzewów. Ponadto dodatkową atrakcją będzie oświetlenie choinki, która podczas Świąt Bożego Narodzenia ozdobi spory teren wokół szkoły.

Materiał w MalopolskaOnline.pl

Publikacja na łamach gazety Głos Oświęcimski 24 / STRONA 4

Relacja na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /

 

„PANDZIAKI” zwycięzcami w SUPER-Ł !!!

15 czerwca, o godz. 11.00 w sali 54,  odbył się finałowy test Jubileuszowego Konkursu o Szkole SUPER-Ł. Udział w finale wzięły drużyny, które dotychczas zebrały najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach SUPER-Ł’a.

Drużyna PANDZIAKÓW