Category Archives: Informacje bieżące

Wywiad z Adamem Żogałą – trenerem hokeja na lodzie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu

Jakie były Twoje losy jako zawodnika? 

Moja przygoda z hokejem, jak patrzę z perspektywy czasu, była czymś najlepszym, co mogło mi się przydarzyć. Samodyscyplina, którą zdobyłem dzięki grze, dała o wiele łatwiejszy start w dorosłość. Umiejętność współpracy w zespole to kolejny bardzo istotny element, który do tej pory w trudnych momentach przychodzi z pomocą. Jeżeli chodzi o samą grę, to chwil, które pamiętam jakby wydarzyły się wczoraj, jest naprawdę bardzo dużo. Te najcenniejsze, to przede wszystkim czas spędzony z rówieśnikami i zapoczątkowane wówczas przyjaźnie, które trwają do dzisiaj. Niezwykle cenny bagaż doświadczeń, a także wspomnień. Doskonale pamiętam srebrny medal na XIV Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych, bowiem pojechaliśmy bez większych szans na wyjście z grupy, a niespodziewanie udało się zdobyć medal. Na tym polega magia sportu i współpracy w zespole. Świetnym okresem był także sezon w GKS Katowice w I lidze, kiedy to udało się wywalczyć awans do Ekstraklasy.

Jakie cele stawiasz sobie jako trener?

Zależy mi na tym, aby KAŻDY zawodnik czerpał wiele radości z uprawiania tej ciężkiej dyscypliny sportu i by potem miał piękne wspomnienia. Nie jest sztuką wygrywać każdy mecz, myśleć

Narodowe Święto Niepodległości 2020

/przygotowane przez. p. M. Dziubka/

Kolejny sukces naszej uczennicy

105 zawodników z 24 klubów z całej Polski wystartowało w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu Osób Niepełnosprawnych w Lublinie.

Naszą Szkołę reprezentowała Antonina Nagi zawodniczka klubu Start Katowice oddział Oświęcim. Jej występ okazał się wielkim sukcesem- zdobyła 6 złotych medali i  była najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski w kategorii 17-18 lat (pomimo łączonych grup niepełnosprawności).

Osiągnięcia Antoniny podczas Mistrzostw Polski

50 m stylem  dowolnym- 1 miejsce
100 m stylem klasycznym – 1 miejsce
100 m stylem dowolnym – 1 miejsce
50 m stylem klasycznym- 1 miejsce
150 m stylem zmiennym – 1 miejsce
200 m stylem dowolnym – 1 miejsce.

GRATULUJEMY!

Hokejowe sukcesy naszych zawodników

W Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu od trzech lat ponownie kształcą się i realizują szkolenie sportowe młodzi hokeiści.

Pogodzenie nauki i sportowych obowiązków nie jest łatwe, ale w wielu przypadkach przynosi  bardzo dobre efekty.

Nasi dwaj uczniowie Filip Płonka i Piotr Kot przebywali  na zgrupowaniu Kadry  Narodowej  i wzięli udział w meczu kontrolnym z seniorską drużyną Zagłębia Sosnowiec

Powołania już na kolejne konsultacje szkoleniowe w Katowicach oraz  międzynarodowy  turniej Ostrava Hockey Cup 2020 w dniach 8 -11 października 2020 r. do głównego składu  otrzymali Filip Płonka i Krystian Sosnowski, a zawodnikiem rezerwowym został Piotr Kot.

Uczeń klasy drugiej Gabriel Kaczkowski (na zdjeciu), także reprezentant Polski w kadrze U-18,

II miejsce naszego lekkoatlety w Mistrzostwach Małopolski

W dniu 6.09.2020 Jakub Gorczyca, uczeń klasy 3 informatycznej  jako zawodnik Polfin Oświęcim wystąpił w  Mistrzostwach Województwa Małopolskiego. W biegu na 400 m zdobył srebrny medal z rezultatem 53.15 s. Na uwagę zasługuje fakt, że sukces ten osiągnął w wyższej niż własna kategorii wiekowej – U20.

Gratulujemy

Informuję, że  decyzją  Ministra Zdrowia z dnia 15.10.2020 r. Powiat Oświęcimski został objęty tzw. „czerwoną strefą”, w której od 19 października  2020 roku będą obowiązywać nowe  zasady funkcjonowania w tym obostrzenia,  między innymi przejście z nauki stacjonarnej na naukę zdalną w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Od dnia   19.10.2020 r. nauka w szkole będzie się odbywała w formie ZDALNEJ do odwołania.

Nie lekceważmy ustalonych przepisów, dbajmy o siebie nawzajem.

Uczniów proszę o pozostanie w domach i uczestniczenie w lekcjach on-line zgodnie
z planem lekcji.

Wszelkie informacje i komunikaty będą przekazywane przez mobidziennik.

Życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom dużo zdrowia, spokoju i cierpliwości.

Dyrektor Szkoły
Jacek Stoch

Korekta planu lekcji.

Od poniedziałku tj. 19.10.2020 zostaje wprowadzona korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już w MobiDzienniku.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

składam Nauczycielom oraz innym Pracownikom szkoły

najserdeczniejsze życzenia:

realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy,

optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

Jacek Stoch
Dyrektor  PZ2 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W DOBIE PANDEMII

Pomimo trwającej pandemii świętujemy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Codzienność, pełna obostrzeń i rygorów sanitarnych, nie odbiera nam jednak tego, co w życiu  najważniejsze – dystansu do siebie i poczucia humoru. Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, który wprowadza nas w świat naszej nowej rzeczywistości z przymrużeniem oka.

Witamy klasy pierwsze w Naszej Szkole

Filmik przygotował Kuba Romański w imieniu całej klasy 2 elnG