Monthly Archives: Listopad 2018

Pomoc stypendialna

Lista osób, którym przyznano pomoc stypendialną w ramach projektu: Utworzenie i rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych branży administracyjno – usługowej Powiatu Oświęcimskiego.

  1. Katarzyna Duda
  2. Małgorzata Noworyta
  3. Edyta Szymla
  4. Amadeusz Waląg
  5. Sebastian Budek

Wycieczka na Mogielnicę w Beskidzie Wyspowym

W sobotę, 10 listopada, szkolne koło krajoznawczo – turystyczne zakończyło kolejny rok wycieczek finansowanych przez Starostwo Powiatowe z projektu „Eko – aktywni”. Po raz kolejny miejscem wędrówki był Beskid Wyspowy. Tym razem wspięliśmy się na Mogielnicę (1170 m n.p.m). Było pięknie, słonecznie, bez smogu, który widzieliśmy gdzieś w dolinach.

Niestety była to ostatnia wycieczka w tym roku kalendarzowym. Kiedy następna?  Mam nadzieję, że już na wiosnę.

Anna Handzlik – Starzyk

Promocja Naszej Szkoły w Brzeszczach

15 i 22 listopada 2018 roku uczniowie „Chemika” wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem gościli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Brzeszczach, gdzie przedstawili ofertę edukacyjną Naszej Szkoły na temat kierunków kształcenia, przebiegu nauki oraz możliwości dalszej kariery po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej i ponadpodstawowej w ramach projektu zawodoznawczego  pt. „Chemik – najlepszy pomysł na zawód”

Już wcześniej odwiedziliśmy wcześniej szkoły w Jawiszowicach, Przecieszynie a teraz byliśmy w Brzeszczach.  Promocję prowadzi dwójka naszych nauczycieli wraz uczniami, którzy chętnie odpowiadają na każde zadane pytanie. Na podstawie specjalnie przygotowanej prezentacji, opowiadamy o naszych kierunkach kształcenia, o życiu  szkoły i o atmosferze, która w niej panuje. Uczniowie ostatnich klas podstawówki i gimnazjum może jeszcze nie wiedzą, gdzie chcieliby kontynuować swoje kształcenie, dlatego przychodzimy im z pomocą. Do tej pory w projekcie „Chemik- najlepszy pomysł na zawód” wzięły udział; cztery klasy gimnazjalne, siedem klas ósmych i cztery siódme z terenu gminy Brzeszcze.

Podczas rozmów  na temat poszczególnych zawodów

100-lecie Niepodległości. W poszukiwaniu autorytetów – ks. prof. Józef Tischner

„Zwieńczeniem wolności jest – MY”.

Serdecznie zapraszam na wystawę plakatów uczniów klasy I i II technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, którą można będzie podziwiać w dniach 3-30.12.2018 w Galerii Książki, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.

Wystawa zorganizowana w 100-lecie Niepodległości, ilustruje myśli ks. prof. Józefa Tischnera na temat wolności, demokracji, prawdy o człowieku. Gdzieś tam na dnie duszy,  czujemy niepokój związany z brakiem autorytetów w naszym społeczeństwie, wystawa ta wskazuje na jeden z nich, obiecując ciekawą interpretację graficzną i przemyślenia godne pokolenia, stojącego na progu kolejnego stulecia niepodległości państwa.

Piotr Kak

Korekta planu lekcji.

Od poniedziałku tj. 03.12.2018 zostaje wprowadzona drobna korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach i w MobiDzienniku.

Rusza VII edycja konkursu MŁODY POLIGLOTA. Zapraszamy do udziału!

Już po raz siódmy jesteśmy organizatorem Konkursu Angielsko – Niemieckiego MŁODY POLIGLOTA. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas III szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko – lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności językowe.

Konkurs odbędzie się w II etapach:

  • I etap (w zgłoszonej szkole) – 8 stycznia 2019r. o godz. 10.00,
  • II etap (finał w PZ nr 2 SOMSiT) – 19 marca 2019r. o godz. 10.00.

Zgłoszenia uczestników prosimy przesyłać do dnia 14 grudnia 2018r. na adres konkurs.pz2@wp.pl.

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasza inicjatywa będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem.

Poniżej znajdą Państwo treść zaproszenia oraz regulamin konkursu z załącznikami.

MIKOŁAJKOWA ZBIÓRKA DLA KOCURKA I BURKA

Samorząd Uczniowski, jak co roku organizuje akcję pomocy dla zwierząt ze schroniska na Kamieńcu. Informujemy, że zebraliśmy już trochę karmy. Na klasę, która aktywnie włączy się w pomoc dla potrzebujących zwierząt czeka nagroda niespodzianka.

Dary dla schroniska można przynosić do nauczycieli: Mieczysław Kurczab– sala 254, Jolanta Rakowska– sala 103

Poniżej kilka wskazówek, jak można pomóc zwierzakom skrzywdzonym przez ludzi.

Zaproszenie na zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców naszych uczniów na zebrania, które odbędą się w środę 28 listopada 2018 roku o godz. 17.00.

Klasa 1 chem technikum (pani U. Przybytek)- zebranie w innym terminie.
Nauczyciele nieobecni: p. P. Kak,  p. A. Kwiatkowska, p. T. Gwoździewicz.
Wykaz sal na zebrania [kliknij tutaj]

OBCHODY 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W POWIATOWYM ZESPOLE NR 2 SOMSiT w OŚWIĘCIMIU [FOTO]

Ostatni rok dla społeczności naszej szkoły był czasem upamiętniającym odzyskanie niepodległości przez Polskę. Finalne uroczystości mające miejsce 11 listopada 2018r. poprzedzone były wieloma wydarzeniami, mającymi na celu przybliżenie uczniom historii Naszego kraju.

Niemal rok wcześniej, w listopadzie 2017r. odbyliśmy wycieczkę do Warszawy. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z prezentowanym w Muzeum Narodowym oraz w Łazienkach, pięknym dorobkiem kulturowym.  Zwiedzając gmach Sejmu i Senatu, mogliśmy poczuć oddech historii i tych, którzy 100 lat temu odbudowywali polską państwowość. Mieliśmy także możliwość oddania hołdu tym, którzy walcząc za Ojczyznę oddali najwyższą cenę – życie. Chwila refleksji i zadumy przed Grobem Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego to niemal obowiązkowy punkt programu w trakcie naszych wizyt w Stolicy.

Przejmujący i wzruszający był wyjazd młodzieży do Lwowa. W trakcie wycieczki,

Korekta planu lekcji.

Od poniedziałku tj. 26.11.2018 zostaje wprowadzona drobna korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już na naszych stronach i w MobiDzienniku.