Daily Archives: 15 listopada 2018

Nasi pływacy błysnęli na Arena Grand Prix Puchar Polski

Z dużym powodzeniem prezentowali się Nasi uczniowie zrzeszeni w Oświęcimskiej SMS w Pływaniu podczas zawodów z udziałem czołówki polskich pływaków w Oświęcimiu.

Polecamy także relacje z regionalnych i wojewódzkich portali informacyjnych. Odnośniki znajdują się do wglądu pod tekstem. O świetnych wynikach naszych uczniów będzie można poczytać również na łamach listopadowego numeru Głosu Oświęcimskiego 24.

Wśród zawodniczek z najlepszymi osiągnięciami należy wyróżnić Dominikę Kossakowską, podopieczną trenera Piotra Woźnickiego, która znalazła się wśród szóstki najlepszych uczestniczek zawodów Arena Grand Prix Puchar Polski. Ponadto dwukrotnie triumfowała w wyścigach na dystansie 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Na szczególne uznanie zasługuje także Marta Klimek, najlepsza szesnastolatka minionych zawodów.

W pierwszej dziesiątce za trzy najlepsze rezultaty w kategorii 14-letnich zawodników według kolejności od najlepszego miejsca znaleźli się; Mateusz Mamcarz, Renata Wilczek, Wiktoria Miernik. W kategorii piętnastoletnich pływaków; Marta Klimek, Jan Więzik, Michał Daszkiewicz, Weronika Kusion. W kategorii 17 i 18-letnich uczestników; Dominika Kossakowska, Daria Nita, Mateusz Dubas.

„…W kategorii OPEN na piątej pozycji znalazła się Dominika Kossakowska z kolei na miejscu ósmym widniała Daria Nita. Z rekordem okręgu 14-latków na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zawody zakończył, Mateusz Mamcarz…” – relacjonuje Piotr Woźnicki, szkoleniowiec w SMS Oświęcim funkcjonującej w powiatowej Dwójce.

„Gratuluję Wszystkim naszym zawodnikom ambitnej sportowej postawy, woli walki i nowych rekordów życiowych” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Naszej Szkoły.

Materiał w Głosie 24

Publikacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/autor: Jakub Konior /