Daily Archives: 4 stycznia 2019

Zapraszamy na Dzień Otwarty [program]

Dni Otwarte 2017/2018

Dni Otwarte 2017/2018

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ósmoklasistów i gimnazjalistów na

 

Dzień Otwarty w Naszej Szkole,

który odbędzie się

8 stycznia 2019 roku w godzinach od 9 do 14.

W tym dniu będzie można zwiedzić szkołę, uzyskać informacje o kierunkach kształcenia w liceum i technikum. Jak zawsze odwiedzający nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą liczyć na wiele niespodzianek oraz mnóstwo atrakcji: quizy, pokazy, eksperymenty, prezentacje.

W rozmowach z nauczycielami i uczniami będziecie mogli poczuć tę dobrą, ciepłą atmosferę, z której słynie Nasza Szkoła.

Więcej informacji znajdziecie w linku obok: Program

Zobaczcie jak to było w latach ubiegłych [galerie]:  

Wizyta młodzieży z Chemika w schronisku dla zwierząt na Kamieńcu

 W Chemiku po raz kolejny w tym roku szkolnym zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska na Kamieńcu. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów, które systematycznie gromadzono u opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Jolanty Rakowskiej i Mieczysława Kurczaba. Udało się zebrać bardzo dużo produktów żywnościowych, kocyków i zabawek.

 Dnia 20.12.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się z wizytą do schroniska dla bezdomnych zwierząt na Kamieńcu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych psów i kotów oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.

Uczniowie technikum z wizytą w laboratorium Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach

W dniu 19 grudnia 2018 roku uczniowie klasy II i III technik technologii chemicznej wraz z opiekunami: Martą Hartung, Lidią Wachla, Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się na wycieczkę naukową do laboratorium Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach. Wyjazd był zorganizowany w ramach współpracy nauczycieli przedmiotów zawodowych, chemii i podstaw przedsiębiorczości, działalności gospodarczej w branży chemicznej.

Laboratorium badania wody Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów otwarto w Katowicach przy ul. Żeliwnej we wrześniu 2015 roku. Jest najnowocześniejsze w Polsce i – zdaniem niektórych – przypomina stację kosmiczną. Analitycy w tym laboratorium oznaczają nawet… zapach i smak wody.

Nowe laboratorium wyposażone jest w sprzęt na najwyższym światowym poziomie. Analitycy badają nie tylko wodę do picia z wodociągów, ale i pochodzącą z przydomowych studni czy używaną na kąpieliskach, w szpitalach szkołach.

W czasie wycieczki pracownicy