Daily Archives: 4 lutego 2019

Dzień Otwarty w Naszej Szkole [Galeria]

W dniu 8 stycznia 2019 roku równolegle do Targów Edukacyjnych w Naszej Szkole odbywał się Dzień Otwarty przeznaczony dla uczniów klas trzecich gimnazjalnych i ósmych podstawowych. Wszystkie komisje przedmiotowe wraz uczniami przygotowały się do pokazania Naszej Szkoły z jak najlepszej strony.

Goście mogli zobaczyć wyposażenie naszych pracowni elektronicznych, graficznych i informatycznych, rozwiązać quizy i zagadki z języków obcych i matematyki, a u polonistów „zaprzyjaźnić” się  z poezją Zbigniewa Herberta. Tłumnie oblegana była szkolna strzelnica, a w sali 205 całe grupy z podstawówek i gimnazjów słuchały z przejęciem  swoich starszych kolegów, którzy opowiadali o klasach mundurowych  i kole europejskim. W atrium prezentowali się nasi hokeiści, a  także „wojskowi”, którzy

ZNAMY JUŻ FINALISTÓW VII EDYCJI KONKURSU ANGIELSKO – NIEMIECKIEGO MŁODY POLIGLOTA

 

Nasza szkoła jest już po raz siódmy organizatorem konkursu językowego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął:

Marcin Niedziela – Starosta Oświęcimski

 Głównym zamierzeniem konkursu jest zachęcenie i zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych, jak również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz nawiązanie kontaktów i współpracy z naszą placówką.

W dniu 8 stycznia 2019 r. o godz. 10.00 odbył się I etap konkursu
(w formie testu wyboru) w siedzibach zgłoszonych szkół. Wzięło w nim udział aż 464 uczniów z 33 szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.
Na podstawie nadesłanych arkuszy zbiorczych z wynikami wyłoniono