Monthly Archives: Czerwiec 2019

Uwaga! Rekrutacja

Serdecznie zapraszam

na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19,

które odbędzie się 19 czerwca o godz 8.30 w hali sportowej.

Dyrektor PZ nr 2 
Jacek Stoch

Wycieczka do muzeum komputerów [foto]

Dnia 14 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka do Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach, w której udział wzięli uczniowie klasy IA inf Technikum wraz z opiekunami p. Andrzejem Matrasem i p. Edmundem Żółtowskim. To miejsce warte jest zobaczenia, nie tylko przez pasjonatów informatyki, ale również przez laików. Muzeum stanowi pierwszą a także jedyną na terenie Polski strefę kompleksowo poświęconą tematyce historii komputerów. Uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się zabytkowemu sprzętowi, który jeszcze nie tak dawno stanowił dla człowieka przełomowe osiągnięcie w dziedzinie techniki.

NASI NAUCZYCIELE W PROGRAMIE ERASMUS

Dziesięciu nauczycieli z Naszej placówki, uczestniczyło w Projekcie Erasmus+, którego głównym celem jest poprawa jakości pracy instytucji uwzględniając jej wymiar europejski i wspierając aktualne priorytety europejskie.

Zachęcamy również do lektury relacji medialnych. Odnośniki zostały zamieszczone pod tekstem.

W ramach realizacji mobilności, a więc zagranicznych wyjazdów kadry nauczycielskiej, uczestnicy projektu odbyli wartościowe szkolenia w Irlandii, Anglii i na Malcie. Wyjazdy stanowiły świetną okazję do odświeżenia znajomości języka, poznania nowoczesnych metod nauczania i innowacyjnych form doskonalenia. Nauczyciele nawiązali również, będące procentować w przyszłości kontakty z pozostałymi uczestnikami projektu.

W czasie licznych prelekcji dla uczniów i pozostałej części kadry pedagogicznej, uczestnicy projektu podzielili się cennymi doświadczeniami zdobytymi za granicą. Wśród wymiernych korzyści dla nauczycieli biorących udział w programie Erasmus+ należy wyróżnić Certyfikat Europass Mobilność, który otrzymali wszyscy uczestnicy.

„Dzięki możliwości funkcjonowania w wielokulturowym środowisku i nastawieniu na współpracę nasi nauczyciele rozwinęli postawy otwartości, dostrzegając wartość mobilności i uczenia się przez całe życie. Jestem przekonany, że nabyte umiejętności i doświadczenia wykorzystają w przyszłości, biorąc udział w kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych formach doskonalenia zawodowego” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Materiał w Faktach Oświęcim

Publikacja na łamach Głosu Ziemi Oświęcimskiej /strona3

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

 Jakub Konior 

Uwaga!!! Zmiana organizacji zajęć- poniedziałek

W dniu 17.06 (poniedziałek)  zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg poniższego harmonogramu:

1.     7.10 – 7.55

2.     8.00 – 8.45

3.     8.50 – 9.35

4.     9.40 – 10.10

5.     10.15 – 10.45

6.     10.50 – 11.20

7.     11.25 – 11.55

8.     12.00 – 12.30

9.     12.35 – 13.05

10.            13.10–13.40

Dyrektor
Jacek Stoch

JACHTOSTOPEM NA KARAIBY [foto]

W dniu 7 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w Naszej Szkole wspaniałego, ambitnego człowieka, pełnego pasji poznawania świata,  młodego podróżnika – Marka Kramarczyka. Opowiedział uczniom o swojej przygodzie życia, czyli o wyprawie jachtostopem na Karaiby. Udało mu się to mimo tego, że nie miał żadnego żeglarskiego doświadczenia. Podzielił się ze zgromadzonymi wrażeniami ze wszystkich etapów tej niesamowitej podróży. Swą fascynującą relację  zilustrował prezentacją  zdjęć ze swojej wyprawy: m.in.fauny i flory oraz tamtejszej ludności.

Pan Marek bierze udział w wielu podróżniczych festiwalach, zdobywając nagrody za swoje dokonania. Można go było też zobaczyć w telewizji oraz posłuchać w radiu, a zdjęcia  podziwiać w publikacjach podróżniczych. Zainteresowani jego przygodami mogą też zerknąć na konta Marka Kramarczyka na facebooku i instagramie.

Dorota Karteczka

Uwaga! Zmiana organizacji zajęć

W dniach 13.06 (czwartek) i 14.06 (piątek)  zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg poniższego harmonogramu:

1.     7.10 – 7.55

2.     8.00 – 8.45

3.     8.50 – 9.35

4.     9.40 – 10.10

5.     10.15 – 10.45

6.     10.50 – 11.20

7.     11.25 – 11.55

8.     12.00 – 12.30

9.     12.35 – 13.05

10.            13.10–13.40

Dyrektor
Jacek Stoch

MEDALE DLA LEKKOATLETÓW

5 czerwca na stadionie MOSiR w Oświęcimiu odbyły  się zawody powiatowe w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów . Drużyna, choć skromna liczebnie, stanęła na wysokości zadania i zdobyła aż pięć medali.

 W biegu na 100 i 400 m. na najwyższym podium dwukrotnie stawał Jakub Gorczyca. Brązowy medal zdobył w biegu na 400 m. Łukasz Broszkiewicz.

Skok w dal zakończył się zwycięstwem Łukasza Jagiełły, zaś sztafeta  4X 100 m. w składzie:

Łukasz Broszkiewicz( 1 d), Jakub Gorczyca( 1 inf B), Łukasz Jagiełło( 1 inf B) i Krystian Stachura( 1 g) wywalczyła brązowy medal.

W konkurencji pchnięcia kulą Weronika Stokłosa( 2 ch) zajęła IV miejsce.

Wszystkim zawodnikom dziękujmy za sportową rywalizację i życzymy dalszych sukcesów.

Uwaga rekrutacja!

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna na Mazury [galeria]

Po całorocznej wytężonej pracy uczniowie klasy II inf a zasłużyli na nagrodę – wycieczkę krajoznawczo– turystyczną . Wyruszyliśmy na piękne Mazury, aby podziwiać krajobrazy i wspólnie miło spędzić czas.

 Głównym punktem wyprawy  był udział w spływie kajakowym malowniczą Krutynią.  Na początku krótki instruktaż i szkolenie dotyczące bezpiecznego zachowania się w trakcie spływu, a potem kajaki, kapoki, wiosła w dłoń i na wodę :-). Piękna pogoda sprawiła, iż mogliśmy w pełni rozkoszować się walorami przyrodniczymi. Śpiew ptaków, zjawiskowa przyroda, słońce i plusk wody sprawiły, że na chwilę oderwaliśmy się od codzienności, odstresowaliśmy się i naładowaliśmy baterie na ostatnie dwa tygodnie nauki. I choć dla większości była to pierwsza przygoda z kajakiem, obyło się bez wywrotek i cała klasa sprostała wyzwaniu. Po trzech godzinach zakończyliśmy naszą przygodę z kajakami. Po spływie spędziliśmy miło czas przy ognisku. Wyjazd dostarczył nam pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego aktywnego wypoczynku. Nad uczniami opiekę sprawowały p. Jolanta Materkowska-Bonar  oraz p. Iwona Grelowska- Gawor.

To był prawdziwy przedsmak wakacji – szkoda jedynie, że tak krótki!

[zobacz galerię]