Daily Archives: 10 października 2019

Projekt: „Wolontariat – kreator kariery 2.0”

Uwaga!!!

Trwa nabór osób chętnych do udziału w projekcie „Wolontariat – kreator kariery 2.0”.

Celem projektu jest popularyzacja idei wolontariatu oraz stworzenie warunków sprzyjających zaangażowaniu się młodzieży z terenu Małopolski Zachodniej w działania wolontarystyczne. Projekt pozwoli na stworzenie warunków do realizacji pierwszych młodzieżowych inicjatyw społeczno-edukacyjnych oraz promocji wolontariatu jako elementu świadomego wyboru ścieżki zawodowej wśród młodzieży.

Działania programu obejmować będą m. in.:

– szkolenie młodzieży z naszej szkoły z zakresu tematyki wolontariatu oraz wykorzystania go w świadomym kształtowaniu swojej ścieżki zawodowej oraz kariery,

– organizacja Dnia Wolontariatu,

– utworzenie Klubu Wolontariusza.

Osoby wyrażające chęć udziału projekcie proszone są o zgłaszanie się do 15.10.2019r.
W projekcie może wziąć udział 15 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na temat projektu udziela pedagog Barbara Bajorska-Mąkina (gab. 154).

Z Chemika do Nowego Jorku

Remigiusz Hanusiak, były uczeń Naszej Szkoły, od tego sezonu jest zawodnikiem drużyny New York Aviators, która występuje na co dzień w United States Premier Hockey League U18.

W rozgrywkach bierze udział 12 zespołów, a co weekend każdy z nich rozgrywa dwa mecze. Taki system obowiązuje w większości rozgrywek juniorskich za oceanem. – Każdy z zespołów składa się z trzech piątek i dwóch bramkarzy, a zawodnicy w nim występujący urodzili się w latach 2001-2003. Co dwa tygodnie wyjeżdżamy na turniej do Bostonu, gdzie w ciągu dwóch dni gramy cztery lub pięć spotkań – informuje Remigiusz Hanusiak.

 A jak wyglądają treningi? Tutaj też jest wiele różnic. –Mamy naprawdę bardzo dobre warunki do rozwoju. Trzy razy w tygodniu trenujemy na lodzie, a pieczę nad nami sprawuje dwóch trenerów. W pozostałe dni możemy pracować indywidualnie. Różnica między amerykańskim hokejem a polskim jest bardzo duża. Przede wszystkim lodowiska są tutaj mniejsze, gra szybsza i znacznie twardsza –relacjonuje były uczeń

 -Nie można pozwolić sobie na jazdę z krążkiem, bo od razu

Awans lekkoatletów

W dniu 25 września br. na stadionie MOSiR-u odbyły się drużynowe zawody w lekkiej atletyce. Uczniowie Naszej Szkoły startowali w konkurencjach biegowych na: 100m, 400m, 800 m, 1500 m oraz skoku w dal i pchnięciu kulą. Drużyna chłopców łącznie zdobyła 705 punktów. Ten wynik zagwarantował  I miejsce w powiecie. Drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce z wynikiem 507 punktów.

Męską załogę reprezentowali: Jakub Gorczyca, Wiktor Saternus, Michał Oleś, Kacper Jarnot, Łukasz Jagiełło, Damian Kotlarz, Henryk Burda, Krzysztof Korczyk, Tomasz Pniak, Wiktor Grubecki i Ignacy Pielesz. W skład drużyny żeńskiej weszły: Weronika Łubiarz, Weronika Stokłosa, Emilia Pasierbek, Emilia Mus, Izabela Szymańska, Paulina Domżał, Wiktoria Frosik, Magdalena Głowiczka, Natalia Krzyżecka i Oliwia Chrapla.

Obie drużyny uzyskały awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w drugiej połowie października br. w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: Iwona Grelowska- Gawor i Anna Handzlik- Starzyk.