Daily Archives: 30 października 2019

Wycieczka branżowa do drukarni Leyko

W dniach 16.10. i 23.10 uczniowie klasy 2 graf. i 3 graf. uczestniczyli w wycieczce branżowej po drukarni offsetowej Leyko w Krakowie. W trakcie zwiedzania zostali zapoznani z: zakładowym regulaminem pracy, przepisami o bezpieczeństwie i higienie pracy, strukturą organizacyjną, produkcją i produktami, systemem promocji produktów firmy, systemem głównych powiązań kooperacyjnych oraz systemem zaopatrzenia i dystrybucji stosowanych w tej drukarni. Przedstawiony został także sposób przeprowadzania kontroli jakości w oparciu o normy oraz pełny proces technologiczny zakładu.

Uczniowie poznali organizację tworzenia druków wielobarwnych. Dowiedzieli się jak sfalcować, skleić lub zszyć drutem nawet wielomilionowe nakłady. Zaprezentowane również były operacje zszywania nićmi i spiralowania opraw oraz uszlachetniania folią, lakierem UV i tłoczeniem. Zobaczyli też organizację procesu wykonania: folderów, map, książek, czasopism, ulotek i plakatów.

Medale dla reprezentantów Naszej Szkoły w tenisie stołowym.

Dnia 24 października drużyna tenisistów z Naszej Szkoły wzięła udział na Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – gra pojedyncza, która odbyła się w PZ nr3. Turniej międzyszkolny zakończył się sukcesem dla naszych uczniów, którzy zdobyli 3 medale i wystąpili w 2 finałach:

I miejsce  – Łukasz Broszkiewicz – 2d

II miejsce  – Paweł Mitoraj – 4eln

II miejsce – Agata Ortman – 3ch

IV miejsce – Izabela Szymańska – 2c

IV miejsce – Patryk Antecki – 1infG

VIII miejsce – Wiktoria Frosik – 2c

Tomasz Gasidło (1eln) będzie reprezentował szkołę w turnieju drużynowym .

 

Opiekunem młodzieży była – Lidia Modzelewska