Daily Archives: 7 listopada 2019

Korekta planu lekcji.

Od poniedziałku tj. 11.11.2019 zostaje wprowadzona drobna korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już w MobiDzienniku.

Zostań Emisariuszem Czytaj PL – wywieś plakat i wygraj nagrody

Należy wydrukować plakat pobrany ze strony Akcja.CzytajPL.pl. Następnie wystarczy powiesić plakat akcji w swojej miejscowości, w możliwie najlepiej widocznym miejscu, w którym będzie miało do niego dostęp jak najwięcej osób. Może to być stołówka w miejscu pracy, osiedlowa biblioteka albo słup ogłoszeniowy. Tym samym podzielicie się dostępem do książek z innymi – na każdym plakacie umieszczono kod pozwalający na darmowe wypożyczanie 12 bestsellerowych ebooków. Ostatni krok to sfotografowanie wyeksponowanego plakatu i zgłoszenie zdjęcia do konkursu poprzez wypełnienie formularza dostępnego  na: https://app.smartsheet.com/b/form/86eb0075e6204878972421a4a4484663

Regulamin konkursu: https://akcja.czytajpl.pl/konkurs.pdf

Zdjęcie wywieszonego plakatu należy zgłosić za pomocą formularza do 30 listopada. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie mogą wypełnić dowolną ilość zgłoszeń. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia na fanpage’u CzytajPL.

Można wygrać:

„Upoluj swoją książkę”- konkurs na spot promujący czytelnictwo

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy spot promujący czytelnictwo w ramach projektu „Upoluj swoją książkę” będącego częścią ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL. Konkurs skierowany jest do uczniów szkól średnich.

Aby wziąć w nim udział, uczniowie muszą stworzyć zespół (2-3 osobowy) i wybrać nauczyciela lub bibliotekarza, który będzie Opiekunem Zespołu. Zadaniem zespołu

Promocja Naszej Szkoły

W drugiej połowie października w ramach projektu edukacyjnego „Chemik- najlepszy pomysł na zawód” odwiedziliśmy szkoły podstawowe w Jawiszowicach i w Brzeszczach.  Spotkania promocyjne przeprowadzili nauczyciele Naszej Szkoły: Kazimierz Foltyn i Mieczysław Kurczab wraz uczniami. Na podstawie specjalnie przygotowanej prezentacji, opowiadamy o naszych kierunkach, o życiu  szkoły i o atmosferze, która w niej panuje.

Celem naszych wizyt było przedstawienie atrakcyjnych kierunków kształcenia w Chemiku w klasach licealnych  i technikum. Współczesny rynek pracy wymaga od pracowników elastyczności i konieczności zmiany zawodu lub wykonywania kilku profesji jednocześnie. I tu  niezaprzeczalnym atutem może być wykształcenie zawodowe  oferowane przez Naszą Szkołę, otwierające możliwości przed uczniami szkół podstawowych.

Podczas rozmów  na temat poszczególnych zawodów i szans rozwoju swoich pasji, jakie daje właśnie Nasza Szkoła, spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem ze strony  uczniów klas siódmych i ósmych. Największe zaciekawienie budziły kierunki: technik elektronik, technik informatyk,  technik technologii procesów chemicznych oraz klasa siatkarska i menadżerska. W projekcie zawodoznawczym- „Chemik- najlepszy pomysł na zawód” wzięły udział klasy ósme i siódme z terenu gminy Brzeszcze.

Dyrekcjom szkół dziękujemy za serdeczne przyjęcie i umożliwienie złożenia oferty uczniom swoich szkół.