W przyszłości chciałbym zostać inżynierem oprogramowania mobilnego na Androida lub iOS’a

Bruno Kawka, uczeń Naszej Szkoły odniósł wielki sukces zwyciężając w Google Code-In, międzynarodowym konkursie programistycznym dla uczniów w wieku 13-17 lat. Przez 50 dni rywalizowało w nim 3124 uczestników z 77 krajów. Zawody polegały na wykonywaniu zadań dla najbardziej znanych organizacji open source, głównie w zakresie wytwarzania oprogramowania.

Poniżej publikujemy rozmowę nauczyciela Naszej Szkoły p. Andrzeja Matrasa z utalentowanym programistą. Wywiad ukazał się m.in. na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu TUTAJ i Faktów Oświęcim TUTAJ. Publikacja będzie również dostępna na łamach regionalnej prasy.

Kiedy zacząłeś programować?

„Przygodę z programowaniem zacząłem w klasie 2 gimnazjum. Zacząłem od C++, potem był Python, Java”.

Gdybyś chciał polecić jakiś język programowania, komuś, kto chciałby zacząć, to byłby to…

„Zdecydowanie Python”.

Jak dowiedziałeś się o konkursie Google?

„Na fecebooku, na grupie skupiającej programistów. Osoby, które wzięły udział w tym konkursie, chwaliły się nagrodą- wyjazdem do USA. Wówczas postanowiłem wystartować”.

W konkursie można było pracować w ramach bardzo znanych firm m.in. Wikimedia, Fedora, KDE, a ty wybrałeś- Mifos Initiative- gałąź organizacji Digital Impact Alliance (DIAL) Dlaczego?

„Spodobała mi się ze względu na zadania z Androida, w którym się chciałem rozwijać”.

Jakie języki okazały się najbardziej przydatne? Czytaj dalej…

Zaproszenie do udziału w Konkursie plastycznym „Matematyczny wszechświat” 2019/2020

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie matematyczno-plastycznym „Matematyczny wszechświat”. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki  przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem i przynoszeniem prac konkursowych do
6 grudnia 2019 do p. Karteczki lub p. Strumińskiej.

Recytuj wiersze Tuwima

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim z okazji 125- lecia urodzin Juliana Tuwima. Twórczość tego wybitnego Skamandryty podziwiać będziemy w Waszej interpretacji 10 grudnia 2019 ( wtorek) o godz. 11.00 w czytelni.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada w sali nr 131 u pani profesor Marii Starzyńskiej. Serdecznie zapraszamy, poetycki wawrzyn już czeka!

Jarmułowicz Aneta