Monthly Archives: Grudzień 2019

Kolejne sukcesy naszych pływaków

Świetnie spisali się 14-letni reprezentanci Naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w pływaniu podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

O sukcesach naszych uczniów można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim TUTAJ.

Niewątpliwie najlepszą zawodniczką okazała się Alicja Lubińska, która pewnie zwyciężyła na bardzo trudnym dystansie 400 metrów stylem zmiennym. Warto podkreślić, że podopieczna trenera Krzysztofa Jakubika, zbliżała się do złamania granicy 5 minut. Zawodniczka zajęła również 5 miejsce za wyścig na 200 metrów stylem motylkowym i 6 miejsce na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

W finałach znaleźli sięJulia Jakubik, która wywalczyła 8 miejsce na 400 metrów zmiennym, 20 lokatę na 400 metrów stylem dowolnym oraz 18 miejsce na 800 metrów stylem dowolnym. Anna Mayerberg, znalazła się na 9 miejscu na 200 metrów stylem motylkowym, 12 miejscu na 100 metrów stylem motylkowym oraz 16 miejscu na 200 metrów stylem zmiennym. Maja Kryza, 19 lokata na 400 metrów stylem zmiennym. Z kolei dziesiąte miejsce w klasyfikacji zdobyła sztafeta płynąca 4×100 metrów stylem dowolnym w składzie: Mayerberg Anna, Balon Adrianna, Lubińska Alicja i Jakubik Julia.

Nasi najmłodsi zawodnicy po ambitnej, sportowej walce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyli ogrom nowych doświadczeń i obserwacji, mnóstwo rekordów życiowych i pozytywnych emocji” – ocenia Alicja Woźnicka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu.

Jakub Konior /

Świąteczne życzenia

Mikołajkowe zawody w siatkówce

Dnia 17.12.2019 w naszej szkole odbyły się mikołajkowe zawody w siatkówce. Rywalizowało ze sobą 25 klas Naszej Szkoły. Dzięki temu turniejowi udało nam się zebrać wiele darów dla domu dziecka i schroniska dla zwierząt na Kamieńcu. Oto wyniki zawodów.
Pierwsze miejsce: 3 eln
Drugie miejsce: 4 ei
Trzecie miejsce: 2c
Klasy otrzymały słodkie nagrody, a po świętach otrzymają vouchery na „Dzień bez pytania”.

Samorząd Uczniowski  w dniach 10 i 11 grudnia zorganizował w uzgodnieniu z Dyrekcją Szkoły pamiątkowe zdjęcia klasowe, w których uczestniczyły wszystkie klasy naszej placówki.

 

Korekta planu lekcji.

Od czwartku tj. 02.01.2020(styczeń) zostaje wprowadzona korekta planu lekcji. Proszę o zapoznanie się z nowym planem, który znajduje się już w MobiDzienniku.

Uczniowie Naszej Szkoły w Konkursie Wiedzy Chemicznej

W ubiegłą sobotę 7 grudnia uczniowie klasy drugiej technikum o profilu technik technologii chemicznej oraz drugiej klasy bologiczno – chemicznej wzięli udział w etapie rejonowym konkursu chemicznego, który odbył się w Wadowicach. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Chemicznej jest organizowany od roku 1988 przez pracowników Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności. Trzymamy kciuki, aby uzyskane przez naszych uczniów wyniki pozwoliły zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego

Laureaci z klas maturalnych otrzymują „indeksy” na studia na Wydziale Chemii UJ na kierunkach: chemia, chemia medyczna i ochrona środowiska.

Urszula Przybytek

MŁODZI INFORMATYCY Z CHEMIKA TWÓRCAMI APLIKACJI DLA OŚWIĘCIMSKIEGO MUZEUM

3 grudnia w Piwnicy Artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu odbyła się uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny „Stwórz z nami aplikację” adresowany do uczniów szkół powiatowych. Podstawą do stworzenia programu miała być publikacja dr Andrzeja Strzeleckiego pt. „Topografia Pamięci. Miejsca pamięci o ofiarach Auschwitz i bohaterach ruchu oporu w latach 1939-1945 znajdujące się na Ziemi Oświęcimskiej”. Projekt zainicjowało Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Do pracy nad aplikacją zgłosiło się kilkunastu uczniów z czterech szkół średnich powiatu oświęcimskiego, z czego połowę tworzył zespół młodych informatyków z klasy I inf G w składzie Julia Chmura, Jakub Gałuszka, Jakub Joniec, Mateusz Kania, Krystian Korbel, Dawid Spisak, Kamil Rybarski. Chociaż byli najmłodszą wiekowo grupą spośród reprezentantów pozostałych szkół, to podczas uroczystości podsumowującej projekt organizatorzy wypowiadali się o nich w samych superlatywach.

Wyrazem uznania były wyróżnienia, które otrzymali wyłącznie uczniowie Naszej Szkoły: Julia Chmura, Jakub Gałuszka, Krystian Korbel, Jakub Joniec, i Mateusz Kania.

Prace nad aplikacją odbywały się podczas

Nasza Szkoła ponownie najlepsza w Polsce po pierwszej rundzie Ligi SMS

Drugi rok z rzędu tytułem najlepszej szkoły mistrzostwa sportowego i sumą 2053 punktów zakończyła się pierwsza runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego dla Naszych pływaków.Zachęcamy również do lektury relacji medialnych. Odnośniki znajdują się do wglądu pod tekstem. O sukcesach pływaków z naszej szkoły można poczytać również na łamach grudniowych wydań regionalnej prasy.

Wśród żeńskiej reprezentacji grodu nad Sołą, świetnie prezentowały się; Dominika Kossakowska, Daria Nita, Zuzanna Famulok, Zuzanna Nowak, Anna Kempa i Marta Klimek.Równie dobrze wypadła męska część ekipy, a więc; Mateusz Dubas, Przemysław Suchański ,Oskar Cieśla, Wiktor Grzegorczyk, Kamil Sieradzki, Jakub Kwaśny, Wojciech Ogrodnik, Mateusz Mamcarz i David Szczygieł.

„Cieszymy się z doskonałego występu naszych uczniów, pobicia rekordów życiowych i mam nadzieje, że w rundzie wiosennej utrzymają swoją dyspozycję, kolejny raz wygrywając Ligę SMS” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Należy podkreślić, że zwycięstwo reprezentantów Powiatu Oświęcimskiego nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy każdego z zawodników i wzorowego zgrania całej drużyny. Zgodnie z tradycją, uczestniczący w zawodach pływacy mogli liczyć na solidny dopingu z trybun, który z pewnością motywował do walki o tytuł najlepszej szkoły sportowej w Polsce.

„Każdy start był ważny, a gorąca sportowa atmosfera sprawiała, że nasi zawodnicy wzbijali się na wyżyny swoich możliwości. Warto podkreślić, że podczas dwudniowych zmagań osiągnęliśmy 107 punktową przewagę nad bardzo mocną ekipą SMS Bielany Warszawa”- relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec w oświęcimskiej SMS.

Jakub Konior /

Konkurs frekwencji

W związku z ogłoszeniem wyników  konkursu na najwyższą frekwencję dzień 10.12. 2019r. (wtorek)
jest dniem bez pytania dla poniżej wymienionych klas:

[kliknij tutaj]

Drużyna dziewcząt z PZ nr 2 mistrzem powiatu w badmintonie

 W dniu 28 listopada 2019r. odbyły się powiatowe zawody w badmintonie. W kategorii dziewcząt Naszą Szkołę reprezentowały uczennice z klasy 2 C  Izabela Szymańska i Wiktoria Frosik. Nasze reprezentantki wygrały wszystkie  mecze i zajęły pierwsze miejsce w turnieju.

Gratulujemy!!!

Małgorzata Kapcińska

Uczniowie „Dwójki” na podium w zawodach sportowych w tenisie stołowym.

W powiatowych zawodach sportowych w tenisie stołowym – gra drużynowa, które odbyły się 26.11.2019r, zawodnicy z Naszej Szkoły zajęli najwyższe lokaty zarówno w drużynie kobiet jak i  ężczyzn.

I miejsce drużyna chłopców w składzie:

Łukasz Broszkiewicz – 2d,
Tomasz Gasidło – 1eln i Paweł Mitoraj  – 4eln

II miejsce drużyna dziewcząt w składzie:

Agata Ortman – 3ch, Izabela Szymańska – 2c
i Wiktoria Frosik – 2c

Opiekunem uczniów była Lidia Modzelewska