Daily Archives: 13 grudnia 2019

MŁODZI INFORMATYCY Z CHEMIKA TWÓRCAMI APLIKACJI DLA OŚWIĘCIMSKIEGO MUZEUM

3 grudnia w Piwnicy Artystycznej Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu odbyła się uroczystość podsumowująca projekt edukacyjny „Stwórz z nami aplikację” adresowany do uczniów szkół powiatowych. Podstawą do stworzenia programu miała być publikacja dr Andrzeja Strzeleckiego pt. „Topografia Pamięci. Miejsca pamięci o ofiarach Auschwitz i bohaterach ruchu oporu w latach 1939-1945 znajdujące się na Ziemi Oświęcimskiej”. Projekt zainicjowało Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Do pracy nad aplikacją zgłosiło się kilkunastu uczniów z czterech szkół średnich powiatu oświęcimskiego, z czego połowę tworzył zespół młodych informatyków z klasy I inf G w składzie Julia Chmura, Jakub Gałuszka, Jakub Joniec, Mateusz Kania, Krystian Korbel, Dawid Spisak, Kamil Rybarski. Chociaż byli najmłodszą wiekowo grupą spośród reprezentantów pozostałych szkół, to podczas uroczystości podsumowującej projekt organizatorzy wypowiadali się o nich w samych superlatywach.

Wyrazem uznania były wyróżnienia, które otrzymali wyłącznie uczniowie Naszej Szkoły: Julia Chmura, Jakub Gałuszka, Krystian Korbel, Jakub Joniec, i Mateusz Kania.

Prace nad aplikacją odbywały się podczas