Daily Archives: 16 stycznia 2020

Pan Marcin Dziubek nominowany do tytułu Osobowość Roku

 

——– ooOoo ——-

Informujemy, ze nasz kolega, nauczyciel historii Pan Marcin Dziubek został przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski nominowany do tytułu Osobowość Roku.

Więcej szczegółów na zamieszczonym dokumencie. Gratulujemy i życzymy wygranej.

——– ooOoo ——-

Nasza hokeistka na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży

Katarzyna Kot

Trzy Polki i trzech Polaków wystąpi w turnieju „hokeja 3 na 3” podczas styczniowych III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w szwajcarskiej Lozannie. Wśród nich jest zawodniczka UKH Unia Oświęcim, uczennica naszej szkoły  – Anna Kot.

– To dla mnie ogromny zaszczyt. Zrobię wszystko, aby pokazać się tam z jak najlepszej strony – mówi reprezentantka Polski do lat 18 – Podczas zgrupowania Kadry Narodowej Kobiet  U18  w Opolu trenerzy przeprowadzili  test, który miał zadecydować kto zakwalifikuje się na igrzyska olimpijskie. Nasze przejazdy zostały nagrane i wysłane do komisji. Informacja o tym, że się zakwalifikowałam bardzo mnie ucieszyła i dodała motywacji. Udział w olimpiadzie jest dla mnie możliwością pokazania swoich umiejętności na tak dużym wydarzeniu. Chciałabym  nabierać doświadczenia, poznawać nowych ludzi oraz dać z siebie jak najwięcej – dodaje Anna Kot.Polskę w Lozannie reprezentować będzie w sumie 45 sportowców (22 kobiety i 23 mężczyzn), urodzonych w 2004 i 2005 roku. Biało-czerwoni wystartują w ośmiu dyscyplinach w tym w hokeju na lodzie.

Oprócz normalnego turnieju z udziałem sześciu najlepszych męskich i żeńskich reprezentacji rankingu IIHF, odbędą się też zmagania w turnieju 3 na 3. W nim zaprezentują się Anna Kot, Alicja Mota i Alicja Sowa oraz Aleks Menc, Jakub Michalski i Jakub Trzebunia.

Warto zaznaczyć, że te zmagania będą on miały niecodzienną formę,