Daily Archives: 6 lutego 2020

Nasi pływacy nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Oświęcim

Marta Klimek, Michał Daszkiewicz oraz Przemysław Suchański otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia w sporcie. Podczas uroczystości prezydent Miasta Oświęcim, Pan Janusz Chwierut, wyróżnił także dwóch szkoleniowców Naszej SMS, a więc p. Andrzeja Branie i p. Piotra Woźnickiego.
O tym fakcie będzie można poczytać również na łamach regionalnej prasy.
Marta Klimek, zajęła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów brała również udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu. Michał Daszkiewicz, czterokrotnie zdobył 1 miejsce i dwukrotnie 3 miejsce, pobił również dwa rekordy Polski na Mistrzostwach Polski Juniorów. Należy podkreślić, że uzyskał również kwalifikację do kadry narodowej oraz udziału w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu.
Z kolei Przemysław Suchański, został nagrodzony za zajęcie 1,2 oraz 3 miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu.
„Sport to nie tylko sukcesy, radość i popularność, ale to przede wszystkim ciężka, codzienna praca, kształtowanie charakteru i wytrzymałości oraz często godzenie się również z porażką. Tym bardziej doceniam Państwa zaangażowanie i wysiłek włożony w treningi, które pozwalają realizować sportową pasję i uzyskiwać wysokie wyniki sportowe” – podkreślał prezydent, Janusz Chwierut.
Jakub Konior /