Monthly Archives: Czerwiec 2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 

Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie!

 

Najbardziej niezwykły i zaskakujący rok szkolny w najnowszej historii Polski dobiegł końca. Za Wami  prawie cztery miesiące pracy zdalnej. Zobaczcie, jak uczniowie naszej szkoły odkrywali w tym czasie sztukę, która – jak się okazuje –  jest lekiem na całe zło. Przed Wami wakacje, dlatego  – pozostając w konwencji artystycznej –  życzymy Wam na ten czas słońca z obrazów Vermeera, ekspresji Muncha, wrażeń kolorystycznych godnych van Gogha i lata z dzieł Chełmońskiego!

Dyrekcja i nauczyciele Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu

 

Wszelkie podobieństwo do osób, zdarzeń i dzieł sztuki jest zamierzone i nieprzypadkowe. Osoby występujące w filmie wyraziły zgodę na wykorzystanie ich wizerunku oraz zdjęć.

Film zrealizowali uczniowie klasy I inf g – Jakub Joniec i Mateusz Kania pod opieką Pani  Katarzyny Strycharskiej

 

Ranking czytelniczy

W roku szkolnym 2019/20 najwyższe miejsca w ilości wypożyczonych książek na 1 ucznia zajęły

LOMS

Klasa    Ilość    Średnia

3 D       190       6,33

2 E       181       6,03

3 E       134       4,62

Technikum

4 CHE        173      8,65

4 ELN         109     4,74

3 ELN         109     4,36

Zestawienie wszystkich klas możecie zobaczyć [tutaj]

Rekrutacja

Wyróżnieni w konkursie „Młody Chemik” 2020

Dnia 2 marca 2020 roku odbył się szkolny etap rejonowego konkursu chemicznego „Młody Chemik”, w którym brało udział 157 uczniów z 19 szkół podstawowych.

Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu, które otrzymały wyróżnienie w rejonowym konkursie chemicznym „Młody Chemik” (kolejność alfabetyczna) w poniższym pliku:

[pobierz]

 

 

 

Harmonogram rekrutacji

 

Drogie Maturzystki, drodzy Maturzyści!

Przed Wami ważny czas, zbliżają się egzaminy pisemne. Ale nie martwcie się, Dyrekcja i nauczyciele zrobią wszystko, abyście mogli spokojnie i bezpiecznie przystąpić do matury. Wychowawcy przez Mobidziennik przekażą Wam wszystkie informacje dotyczące organizacji egzaminów. Zapoznają Was z procedurami, wyjaśnią gdzie i kiedy będą się odbywać poszczególne egzaminy. Możecie również kontaktować się z innymi nauczycielami, którzy także będą starali się Wam pomóc. Uczcie się więc, powtarzajcie wiadomości i myślcie tylko o tym, by jak najlepiej napisać egzamin dojrzałości. Sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniem matury zajmiemy się my: Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Powiatowej Dwójki!

Życzymy Wam powodzenia i trzymamy kciuki!