Konkurs „Młody Chemik” rozstrzygnięty

fot. z uroczystości rozdania nagród z roku 2015

Dnia 14 kwietnia 2016 roku w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu odbył się finał konkursu chemicznego „Młody Chemik”. O godzinie 10.00 w czytelni swoje umiejętności zweryfikowało 34 miłośników chemii z 12 szkół gimnazjalnych naszego powiatu- relacjonuje organizatorka konkursu- Urszula Przybytek z PZ Nr2. Gimnazjaliści przez 90 minut zmagali się z zadaniami chemicznymi o różnym stopniu trudności. Zadania drugiego etapu zawierały dodatkowo treści dotyczące rozwoju branży chemicznej w Oświęcimiu. – Dla uczniów, którzy uzyskali pierwsze dziesięć miejsc przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firma Synthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy zwycięzców wraz z opiekunami i rodzicami na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się podczas pikniku chemicznego w naszej szkole dnia 11 czerwca 2016 roku o godzinie 10.00 w czytelni szkolnej- podsumowuje Jakub Konior, sternik Koła Medialnego PZ Nr2 SOMSiT.

Zwycięzcami II edycji Konkursu Chemicznego „Młody Chemik” zostali:

1. Hubert Niedziela z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu
2. Agata Kaczmarzyk z Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu
3. Tomasz Niedziela z z Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu
4. Gabriela Zielińska z z Miejskiego z Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu
5. Karolina Drabczyk z Miejskiego z Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu
6. Aleksandra Papuga z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeszczach
7. Mikołaj Ferenc z Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu
8. Elżbieta Dwornik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bulowicach
9. Magdalena Bolisęga z Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Ł. Górnickiego w Oświęcimiu
10.Daria Nowak z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego nr 1 w Kętach

Wszystkim uczniom, którzy spróbowali swoich sił SERDECZNIE GRATULUJEMY !

/ p.Urszula Przybytek – organizator konkursu , Jakub Konior – lider Koła Medialnego/

O konkursie piszą też faktyoswiecim.pl