Finał konkursu „Młody Chemik”

DSC_0941W dniu 11 czerwca 2016r. o godzinie 10.00 w czytelni Powiatowego ”Chemika” odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie chemicznym dla gimnazjalistów „Młody Chemik” organizowanym przez Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. Miło nam poinformować, że finalistą tegorocznej edycji został uczeń naszej szkoły Hubert NIEDZIELA z III GMS.

– Główną ideą konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz aktywizacja miłośników chemii. Uczestnictwo  w konkursie  było dobrą  okazją do zweryfikowania swoich umiejętności oraz osiągnięcia osobistych sukcesów. Warto podkreślić, że gimnazjaliści musieli wykazać się dodatkową wiedzą z zakresu rozwoju branży chemicznej w Oświęcimiu.- relacjonuje Jakub Konior, lider Koła Medialnego Powiatowego ”Chemika”.

– W uroczystości wzięli udział uczestnicy konkursu z sześciu szkół gimnazjalnych powiatu oświęcimskiego, którzy przybyli ze swoimi nauczycielami i opiekunami. Uczniowie zmagali się w dwóch etapach konkursu, w którym wzięło udział 135 osób z 12 powiatowych szkół gimnazjalnych. – mówi Urszula Przybytek, główna organizatorka przedsięwzięcia.

Dla uczniów, którzy uzyskali pierwsze dziesięć miejsc przygotowane zostały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, których fundatorem jest firmaSynthos S.A. oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie cennych nagród. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Pan Jacek Stoch, który pogratulował zwycięzcom wspaniałych wyników. Swoją obecnością spotkanie to uświetnił pan dr inż. Adam Tarniowy – prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny o tematyce chemicznej oraz pokazy doświadczeń w wykonaniu uczniów klasy 2a i 2Tch przygotowane przez panie Urszulę Przybytek i Agnieszkę Mąsior. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu przez dyrektora szkoły pana Jacka Stocha

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

1. Hubert Niedziela –  Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w PZ Nr 2 SOMSiT
  2. Agata Kaczmarzyk – Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu
  3. Tomasz Niedziela –  MG nr 2 w Oświęcimiu
  4. Gabriela Zielińska  – MG nr 2 w Oświęcimiu
  5. Karolina Drabczyk – MG nr 2 w Oświęcimiu
  6. Aleksandra Papuga – Zespół Szkół nr 4 w Brzeszczach
  7. Mikołaj Ferenc – Gminne Gimnazjum nr 2 w Zaborzu
  8. Elżbieta Dwornik –  Zespół Szkół w Bulowicach
  9. Magdalena Bolisęga –  MG nr 2 w Oświęcimiu
  10. Daria Nowak –  Zespół Szkół nr 1 w Kętach

– Serdecznie gratulujemy wyników zwycięzcom konkursu i dziękuje
my za udział w zorganizowanej przez nas uroczystości.
 – podsumowałaUrszula Przybytek z PZ Nr2 SOMSiT.

Jakub Konior – lider Koła Medialnego /