Cała drużyna SMS trzyma kciuki za swoich starszych kolegów z klubu

RIO SMSPodczas olimpiady oczy całego pływackiego świata zwrócone są w stronę Olympic Aquatic Stadium, gdzie toczyć się będą zmagania pływaków podczas najważniejszej sportowej imprezy 4-lecia.

– Wśród biało – czerwonych uczestników Igrzysk znajduje się reprezentant grodu nad Sołą Paweł Korzeniowski oraz Wojciech WojdakObydwaj pływacy są absolwentami  naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – podkreśla Jakub Konior, szef Koła Medialnego Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT.

– Paweł Korzeniowski to niesamowicie utytułowany ww2absolwent naszej szkoły od wielu lat utrzymujący się nieprzerwanie w czołówce światowej. Paweł urodził się w Oświęcimiu w 1985 roku i jest wychowankiem klubu Unia Oświęcim. – relacjonuje Alicja Woźnicka z SMS. Podczas trwania nauki w szkole sportowej swoje talenty rozwijał początkowo pod okiem Przemysława Ptaszyńskiego, a później w liceum Piotra Woźnickiego, pod skrzydłami którego wywalczył 4 miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004, a następnie tytuł Mistrza Świata na 200 m stylem motylkowym w Montrealu.

ww3– Wojciech Wojdak jest wybitnym pływakiem, specjalizuje się w wyścigach kraulem, urodzony w Brzesku w roku 1996, wychowanek klubu BOSiR Brzesko i trenera Marcina Kacera. Swoje talenty szlifował podczas nauki w naszej Szkole Mistrzostwa Sportowego- w gimnazjum pod okiem Jadwigi Zieleńskiej Starzec, a następnie już w liceum Przemysława Ptaszyńskiego, który doprowadził go największych sukcesów i zdobycia kwalifikacji do startu w Igrzyskach Olimpijskich w RIO 2016! – podsumowuje Alicja Wożnicka.

TRZYMAMY MOCNO KCIUKI !

Opr.

/ Jakub Konior – lider Koła Medialnego, Alicja Wożnicka – szkoleniowiec SMS Oświęcim /