Tydzień Konstytucyjny w Powiatowym ”Chemiku”

g112W minionym tygodniu uczniowie klas humanistyczno-prawnych 2c i  3d oraz klasy wojskowej 3g naszego zespołu szkół uczestniczyli w projekcie  edukacyjnym pt. Tydzień Konstytucyjny organizowanym przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zajęcia odbywały  się w dniach 17- 23 października 2016 roku. W ramach wydarzenia adwokat Maria Padlewska przeprowadziła  lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. W trakcie spotkań z młodzieżą pani adwokat pokazała, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Warto podkreślić, że przekaz wiedzy był przystępny, a zarazem bardzo interesujący. Projekt edukacyjny Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski.

– Za nami II edycja tego projektu. Jego celem jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. – relacjonuje p. Beata Janusik-Księżarczyk, nauczyciel historii oraz WOS-u.

– Wiedza o konstytucji to niezwykle ważna część edukacji prawnej. Jej rola jest niezwykle istotna w dobrym przygotowaniu młodych ludzi do dorosłego życia. Ich udział w tym projekcie niewątpliwie do tego celu nas przybliża – podsumowuje dyrektor PZ nr2 Jacek Stoch.

Opiekunami młodzieży byli p. Beata Janusik-Księżarczyk oraz  p. Robert Bartecki.

Dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie spotkania.

Jakub Konior /