Akcja „Góra Grosza 2016” w Chemiku

20861348_goragrosza-logo_crop_300x168_f9dd073e_cpoCo roku bierzemy udział w akcji „GÓRA GROSZA”, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. To już siedemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekuna i wychowawców klas   I –IV  w dniach 28.11– 09.12.2016 r. przeprowadzą zbiórkę monet groszowych (od 1 gr. do 50 gr).

Każdy przynosi tyle, ile może. Te decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.

Podstawowym celem akcji jest uświadomienie biorącym udział, że najmniejsze monety zebrane w tak dużej liczbie mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu dzieciom.

Jeszcze ważniejsze jest pokazanie, jaką siłę stanowić może wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasi uczniowie nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza zmienia wiele.

Akcja ta jest lekcją empatii i dobroczynności. Najcenniejsze jest to, że to same dzieci pomagają innym dzieciom. Mogą poczuć, że mają wpływ na poprawę sytuacji swoich rówieśników”

Stało się już tradycją, że dzięki ofiarności uczniów i nauczycieli nasza szkoła od wielu lat angażuje się w tę akcję charytatywną objętą patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na początku grudnia nastąpi finał akcji, czyli uroczyste sypanie Góry Grosza

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Mieczysław Kurczab,  Jolanta Rakowska