Uczniowie klas mundurowych u seniorów

image134W dniu 10 listopada 2016r. wybrani uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego (IIg i IIIg), wraz z opiekunami: Darią Kobyłczyk i Joanną Wiktor-Sieprawską odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu. Wizyta została zorganizowana w związku z obchodami Dnia Niepodległości.

W jego ramach nasi uczniowie zaprezentowali oświęcimskim seniorom program artystyczny o tematyce niepodległościowej, dali pokaz musztry oraz wspólnie z nimi odśpiewali najpopularniejsze piosenki żołnierskie. Całe spotkanie przebiegło w serdecznej i miłej atmosferze. Po części oficjalnej, nastąpiła przerwa na wspólny posiłek (pyszna żołnierska grochówka) oraz rozmowy z podopiecznymi Ośrodka.

Założony cel tego wspólnego przedsięwzięcia i tym razem został spełniony w 100 procentach. Nasza młodzież wspaniale potrafiła się zintegrować z osobami w wieku ich dziadków i babć, co zdecydowanie świadczy o ich dużej wrażliwości i empatii. Na szczególne uznanie zasługuje postawa i zaangażowanie Wiktorii Gworek z klasy III g, która ujęła swoim sposobem bycia i nastawieniem, zarówno seniorów, jaki pracowników ośrodka.

Tegoroczne spotkanie nie należało do pierwszych tego typu, wspólne obchody Dnia 11 Listopada stały się już naszą chlubną tradycją. Mamy pewność, że za rok także spotkamy się o tej samej porze, w tym samym gronie i miejscu.

Pedagog, Joanna Wiktor-Sieprawska