Pierwszy numer Powiatowej ”Dwójki” informatora dla rodziców

gsMiło nam poinformować, iż w listopadzie br. ukazał się pierwszy numer Powiatowej ”Dwójki” informatora dla rodziców.  Główną ideą gazetki szkolnej, która została stworzona z myślą o rodzicach i opiekunach społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT jest zaprezentowanie najważniejszych informacji z życia naszej placówki. W pierwszym numerze nowej publikacji redagowanej przez uczniów klasy IE LOMS pod opieką p. Doroty Karteczki i p. Magdaleny Strumińskiej najważniejsze materiały przygotowali

i opracowali dla Państwa Jakub Konior, p. Barbara Bajorska-Mąkina oraz p. Małgorzata Trzop.

– Szkolne czasopismo jest nie tylko atrakcyjną formą kształcenia, ale ma też wpływ na inspirowanie do aktywności twórczej. Kształtuje umiejętność krytycznego myślenia oraz zdolność posługiwania się różnymi gatunkami publicystycznymi takimi jak m.in. wywiad, informacja prasowa czy artykuł – relacjonuje Jakub Konior.

Szczególne podziękowania za pomoc i wsparcie przy przedsięwzięciu Powiatowej ”Dwójki” informatora dla rodziców kierujemy do p. Jacka Stocha, dyrektora Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Jakub Konior /