Zamierzam kontynuować swoją karierę pływacką (WYWIAD)

IMG_3267O minionej imprezie pływackiej w Bochni, podsumowaniu 2016 roku, nowych doświadczeniach, wzlotach i upadkach, a także dalszych zamierzeniach sportowych. Z Wiktorią Musioł, reprezentantką Oświęcimskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu. Która na co dzień funkcjonuje w Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu rozmawia Jakub Konior. Wywiad z naszą pływaczką ukazał się także na łamach Wojewódzkiego Portalu Informacyjnego.
Jakub Konior: Jak to się stało, że znalazłaś się na liście najlepszych uczestniczek zawodów, w których nie planowałaś uczestniczyć?
Wiktoria Musioł: – Miałam wziąć udział w docelowej imprezie pływackiej, a mianowicie Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się w tym samym czasie w Olsztynie. Ze względu na to, że byłam chora dwa tygodnie przed zawodami i wyjazd na Mistrzostwa Polski Seniorów nie miało sensu, pojechałam na imprezę pływacką do Bochni.
Udział w zawodach był dla Ciebie okazją do …?
– Oceny swoich aktualnych predyspozycji, a także możliwością zdobycia nowych i cennych doświadczeń.
Które wyścigi pozwoliły Ci na znalezienie się na liście najlepszych uczestników zawodów?
– Były to dwa starty ”delfinem” na  50 i 100 m.
Jak oceniasz zgranie oświęcimskiej drużyna na minionym  wyjeżdzie?
– Wszyscy bardzo wspieraliśmy się wzajemnie. Można powiedzieć, że każde zawody, na które się udajemy to jeden wielki ”rodzinny wypad”.
Impreza pływacka przebiegała w kategorii Open zgodnie z punktacją Rudolpha. Ile więc punktów udało Ci się uzyskać za Twoje starty?
– Zdobyłam 24,8 punktów. Ze względu na to, że w trakcie mojej kariery pływackiej po raz pierwszy spotkałam się z tego typu punktacją, byłam bardzo zaskoczona.
Czy były to według Ciebie udane zawody?
– Ze względu na to, że długo chorowałam i nie mogłam uczestniczyć w treningach szkoleniowych, miniona impreza nie była dla mnie szczególnie udana.
Jak podsumowałabyś miniony 2016 rok pod względem Twojej kariery pływackiej?
– Rok 2016 był dla mnie ciężkim okresem pełnym wielu potknięć i złych decyzji. Jeżeli chodzi o pozytywne wydarzenie, w minionym roku było nim niewątpliwie zdobycie pierwszego seniorskiego medalu.

Na zakończenie chciałbym zapytać o Twoje plany i zamierzenia sportowe na rozpoczęty 2017 rok?
– W tym roku kończę szkołę i zaczynam nowy etap w swoim życiu. Mam już parę planów, na których szczególnie mi zależy. Na pewno będę kontynuowała swoją karierę pływacką. Jednak jeszcze nie wiem czy będzie się to odbywało na terenie naszego kraju. Aktualnie najważniejsza jest dla mnie matura, a także bardzo istotne zawody pływackie, na które udam się w maju.
Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas. Życzę pomyślnej realizacji wszystkich założonych przedsięwzięć.

/ Jakub Konior /