Nasi zawodnicy na imprezie pływackiej w Dębicy

debW dniach 4 i 5 lutego odbyły się Mistrzostwa Klubu MKP Bobry Dębica. Warto podkreślić, iż w trakcie imprezy pływackiej szereg imponujących wyścigów zaprezentowali gimnazjaliści z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu funkcjonującej przy Powiatowym Zespole Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu – podkreśla Jakub Konior.
Miło nam poinformować, iż informacje o naszych zawodnikach ukazały się także w regionalnym portalu informacyjnym, a także na łamach prasy wojewódzkiej. Materiały znajdują się do wglądu pod publikacją.
Najlepiej spisała się Natalia Lewandowska z III GMS, która wywalczyła główną nagrodę zwyciężając z rewelacyjnym rezultatem w wyścigu finałowym na 200 m stylem dowolnym. Poprawiając zarazem swój rekord życiowy o 2,5 sekundy – relacjonuje Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Oświęcimskiej SMS w Pływaniu, a zarazem trenerka pływaczki Lewandowskiej.
Na tym samym dystansie 2 lokatę w kategorii 14-15 latków wywalczyła Martyna Prochownik, z kolei Zuzanna Nowak finiszowała tuż za nią zajmując 3 miejsce.
Wśród chłopców w finale 200 m stylem dowolnym na 2 miejscu uplasował się Mikołaj Kozieł przegrywając zaledwie o 0.01 sekundy.
W pozostałych wyścigach miejsca na podium wywalczyli:
Mikołaj Kozieł – 1 miejsce na 400 m stylem dowolnym, 2 pozycja na 100 m stylem dowolnym, 3 lokata na 100 m stylem zmiennym
Tomasz Michałowski – 1 miejsce na 200 m stylem grzbietowym
Julia Blachura – 2 miejsce na 200 m stylem grzbietowym i 2 pozycja na 100 m stylem grzbietowym
Bruno Gałuszka– 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym
Emilia Pluta- 2 pozycja na 400 m stylem dowolnym
Anna Kempa– 2 lokata na 200 m stylem klasycznym
Zuzanna Nowak – 2 pozycja na 100 m stylem zmiennym
Wiktoria Dach – 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym
Natalia Lewandowska – 3 lokata na 400 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem klasycznym
Maciej Alencynowicz– 3 miejsce na 100 m stylem grzbietowym
Martyna Prochownik – 3 pozycja na 400 m stylem dowolnym
Wojciech Moryl – 2 lokata na 400 m stylem dowolnym
Maja Kapcińska– 3 pozycja na 200 m stylem grzbietowym
Julia Pawłowska– 3 lokata na 200 m stylem klasycznym
Znaczące efekty reprezentantów naszej placówki to efekt codziennych treningów pod okiem ; p. Alicji Woźnickiej, p. Jadwigi Zieleńskiej-Starzec i p. Andrzeja Brania.
Warto podkreślić, iż zawody stanowiły sprawdzian formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów. Serdecznie Gratulujemy znaczących osiągnięć, życzymy dalszych sukcesów. Już wkrótce zaprezentujemy wywiad z uczestniczką minionej imprezy pływackiej.