Pływacy z ”Chemika” pokazali klasę w Nowym Targu

t2Znaczącymi osiągnięciami pływaków zrzeszonych w Oświęcimskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu, funkcjonującej w Powiatowej ”Dwójce” zakończyły się zawody z cyklu Grand Prix Małopolski w Nowym Targu. Warto podkreślić, iż rezultaty naszych reprezentantów stanowią dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Pływaniu  – relacjonuje Jakub Konior.
O sukcesach naszych zawodników informuje także Wojewódzki Portal Informacyjny. Zachęcamy do lektury relacji, która znajduje się pod materiałem.
Zawody stanowiły ostatni sprawdzian formy naszych zawodników przed główną imprezą sezonu. W trakcie zawodów padło wiele obiecujących wyścigów, a także rekordów życiowych – podkreśla Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.
W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w kategorii 14-latków zwyciężyła Martyna Szkurat – uczennica 1 klasy Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, reprezentująca klub Płetwal Zakopane.Tuż za nią znalazła się jej szkolna koleżanka Marta Klimek, reprezentantka Oświęcimskiej SMS w Pływaniu.
Wśród zawodniczek w kategorii Open na 3 pozycji uplasowała się Dominika Adamiec z IIB LOMS. Z kolei w kategorii dziewcząt 15-16 letnich 3 miejsce zajęła Martyna Prochownik z II GMS.
W najstarszej kategorii wśród panów na 3 miejscu został sklasyfikowany Maciej Krulikowski z IIB LOMS. W kategorii 15-16 latków 2 lokatę zajął Mikołaj Kozieł z II GMS. Wśród najmłodszych 14-letnich zawodników 2 miejsce wywalczył Mateusz Krupa z I GMS . Trzecią pozycje w tej samej kategorii wiekowej zajął  Roch Sieprawski również z I GMS.

Wszystkim uczestnikom składamy Serdeczne Gratulacje !
Już wkrótce wrażeniami z zawodów podzieli się nasza reprezentantka Marta Klimek z I GMS.