Sukcesy naszego SMS w Mistrzostwach Polski w Gliwicach

MP GLIWICE
Wiele imponujących wyścigów zaliczyli 16-letni pływacy z Oświęcimskiej SMS w Pływaniu. W trakcie Mistrzostw Polski w Gliwicach. Najlepsza okazała się NATALIA LEWANDOWSKA z klasy III Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. Na co dzień zawodniczka trenuje pod czujnym okiem ALICJI WOŹNICKIEJ. W Gliwicach wystartowało 443 zawodników z 131 klubów – relacjonuje Jakub Konior.

W trakcie pierwszego dnia zmagań brązowy medal wywalczyła sztafeta dziewcząt w składzie: Natalia LewandowskaGabriela ZiębaPatrycja Przewoźniak i Aleksandra Bator. Podopieczne Alicji Woźnickiej płynęły 4×200 m stylem dowolnym. Pływaczki pokonały zawodników z czwartego miejsca zaledwie o 0,06 sekundy.

W tym dniu najwyższe miejsce w wyścigu indywidualnym zajęła Natalia Lewandowska, która płynęła na 50 metrów stylem dowolnym. Pokonała go w rewelacyjnym czasie 26.19. Podczas drugiego dnia Zimowych Mistrzostw Polski po emocjonującym wyścigu na 200 m stylem zmiennym pływaczka Lewandowska. Wywalczyła także  4 lokatę, bijąc własny rekord życiowy.

W popołudniowych finałach wystąpili również: Anna Kempa – 9 miejsce na 200 m stylem klasycznym i Bogdan Rogulin – 13 miejsce na 200 m tym samym stylem. Świetną formę zaprezentowała także sztafeta dziewcząt. W wyścigu na 4×100 m stylem dowolnym na piątym miejscu znalazły się: Aleksandra BatorGabriela ZiębaPatrycja Przewoźnik Natalia Lewandowska.

Podczas ostatniego dnia zmagań na pływalni ”Olimpijczyk” w Gliwicach błysnęli; Natalia Lewandowska – 9 pozycja na 100 m stylem zmiennym, Anna Kempa – 11 miejsce na 100 m stylem klasycznym, Gabriela Zięba – 16 lokata na 100 m stylem dowolnym, Bogdan Rogulin – 19 miejsce na 100 m stylem klasycznym, Jakub Kramarczyk – 20 lokata na 1500 m stylem dowolnym.

Powody do zadowolenia przyniosły także dwie sztafety. Na 9 pozycji znalazła się Aleksandra Bator, Angelika JaroszGabriela Zięba i Natalia Lewandowska. Dziewczęta płynęły na 4×100 m stylem zmiennym. Z kolei sztafeta męska zajęła piętnastą pozycję. Panowie płynęli w składzie; Jakub JanikDaniel MajorJakub Kramarczyk i Bogdan Rogulin.

Wartymi uwagi są także dwa starty naszego reprezentanta Daniela Major, który wywalczył 15 lokatę na 50 metrów stylem motylkowym. Oraz 12 pozycję w wyścigu na 100 metrów również  ”motylkiem”