Uczniowie CHEMIKA na Giełdzie Szkół w Gimnazjum Nr 1 w Brzeszczach

2017-03-29 15.56.09Dnia 29 marca 2017 roku uczniowie Powiatowej Dwójki wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem oraz Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się tym razem w Gimnazjum Nr 1 w Brzeszczach.

Z roku na rok zainteresowanie giełdą szkół ponadgimnazjalnych rośnie. Większość młodych ludzi nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, dlatego uważają, zorganizowanie takiej giełdy to bardzo dobry pomysł.

Dlatego na kolejnej giełdzie szkół nie mogło zabraknąć naszego CHEMIKA.

Nasze stanowisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Furorę wśród gimnazjalistów zrobiły nasze dziewczyny z technikum chemicznego, które czarowały swoim urokiem oraz własnoręcznie wyrabianymi kremami.

Reprezentanci naszej szkoły przygotowali swoje stanowiska, aby w jak najlepszy i przekonywujący sposób, zachęcić gimnazjalistów do nauki w Chemiku. Rodzice i uczniowie mieli możliwość konsultacji, porozmawiania o rekrutacji, programie nauczania. Nasza szkoła przygotowała foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowała eksponaty i efekty nauki praktycznej  w szkole. Większość gimnazjalistów jeszcze nie wie, jaką szkołę wybrać, może niektórzy właśnie dzięki takim przedsięwzięciom podejmą decyzję, gdzie wybiorą się po gimnazjum, a ci, którzy wyboru dokonali już dawno utwierdzili się w słuszności podjętej już decyzji.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy naszym młodszym kolegom i koleżankom w podjęciu tak ważnej decyzji i oczywiście zachęciliśmy ich do wstąpienia w progi naszej szkoły

Nasi uczniowie wraz z opiekunami, zostali zaproszeni na lekcje otwarte do Gimnazjum Nr 1 w Brzeszczach w dniu 24 kwietnia 2017 roku. Wtedy mamy nadzieję uda się nam przekonać jeszcze więcej gimnazjalistów do CHEMIKA i w pełni zaprezentować ofertę edukacyjną naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, a uczniom, którzy brali udział w targach za zaangażowanie i profesjonalizm.