Małopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej

czechy4 kwietnia 2017 roku na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbył się Małopolski Konkurs Wiedzy o Republice Czeskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II g: Magdalena Antecka, Krzysztof Konik, Maciej Skop pod opieką Mieczysława Kurczaba. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu wyboru oraz rozpoznanie obiektów ze zdjęć. W konkursie wzięło udział około 70 uczniów z różnych szkół. Organizatorem konkursu był Instytut Geografii we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego na temat Republiki Czeskiej i jej walorów turystycznych. Patronat nad konkursem objął Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego. Udział w konkursie przyczynił się do pogłębienia wiedzy na temat Czech wśród naszych uczniów i mimo, że nie udało się zdobyć miejsca w pierwszej trójce nasza młodzież godnie zaprezentowała szkołę w czasie konkursu.