Nasi licealiści z wizytą w Muzeum Anatomii Człowieka w Krakowie

UJ MARZECW dniu 24 marca na wycieczkę naukową do Muzeum Anatomii Człowieka przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, pod opieką organizatorki wycieczki p. Anny Somogyi oraz opiekunów p. Joanny Smrek i p. Jolanty Rakowskiej, udali się nasi licealiści z klas 2a LOMS, 3a LOMS i 3b LOMS. Relacja z wyjazdu naszych uczniów widnieje także w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, jest ona dostępna do wglądu pod materiałem.

Wartościowy program wyjazdu pozwolił młodzieży m.in. na wysłuchanie wykładu z anatomii człowieka, zapoznanie się z imponującą ilością 2077 preparatów z osteologii, artrologii, anatomii porównawczej oraz antropologii. Najcenniejsze z nich były wykonywane przez słynnego profesora Andrzeja Bochenka – ”ojca anatomii”, autora podręczników dla studentów medycyny jak również profesora Ludwika Karola Teichmanna. Dzięki uczestnictwu w wycieczce naukowej nasi uczniowie mieli okazję wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu anatomii człowieka i antropologii.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

Jakub Konior /