Finał akcji edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu – edycja VI w Krakowie

W finale, który odbył się 25 kwietnia 2017 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego uczestniczyli zwycięzcy etapów szkolnych wraz z opiekunami. Tegoroczna akcja swoim zasięgiem objęła 841 uczniów z 31 szkół ponadgimnazjalnych.

O zwycięstwie zadecydowała suma punktów uzyskanych w ramach dwóch tur rozgrywek Chłopskiej Szkoły Biznesu z nakładką ekonomia społeczna. Ponadto uczniowie mieli możliwość wysłuchania prelekcji pana Łukasza Pacha poświęconej funkcjonowaniu przedsiębiorstwa społecznego na przykładzie Spółdzielni Socjalnej „Piąty Element”.

W trakcie finału wyłoniono zwycięzców międzyszkolnego turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu. Ponadto uczniowie będą mieli okazję także zwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego, z którego mamy kilka zdjęć i zachęcamy gorąco do jego odwiedzenia w czasie pobytu w stolicy Małopolski.

Rezultatem rozgrywek są następujące wyniki:

Zespół Szkół Ekonomicznych III Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu

Zespół Szkół nr 1 w Miechowie

Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu

Pozostałe miejsca w konkursie

Zespół Szkół im. ks. Józefa Tischnera w Dobczycach
Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach
Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu
Gratulacje dla naszych uczniów z klasy II g, Krzysztofa Konika i Michała Żmudy za zaangażowanie i wysokie szóste miejsce w konkursie.

Podczas rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu” uczniowie mogli:

– sprawdzić się w roli przedsiębiorcy,

– ćwiczyć szybkie podejmowanie decyzji w warunkach konkurencji i presji czasu,

– rozwijać umiejętności szacowania i podejmowania ryzyka ekonomicznego,

– ćwiczyć umiejętność tworzenia i realizacji strategii działań,

– lepiej zrozumieć współczesne zjawiska ekonomiczne,

– rozwinąć zdolność analitycznego myślenia,

– poznać w działaniu podstawowe zjawiska zachodzące na wolnym rynku,

– odnaleźć swoje miejsce w grupie,

– rozwijać umiejętności negocjacyjne, stosując je w praktyce,

– poznać historię społeczno-gospodarczą ziemi andrychowskiej jako unikalny przykład rozkwitu przedsiębiorczości w XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej

chłopska2chłopska3