X Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej [Foto]

angielskapiosenka0077 kwietnia już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Anglojęzycznej zorganizowany przez Annę Kwiatkowską i Katarzynę Knurowską. W tym roku nagrody w konkursie ufundowały wydawnictwa Macmillan i MM Publications.  Imprezę prowadziły Paulina Płonka i Paulina Piwowarczyk z klasy IIIe, a jej przebieg fotograficznie dokumentowała Magdalena Krieger z IIIgr.

Zadaniem uczestników było wykonanie własnej wersji wybranej piosenki anglojęzycznej. Swoboda wyboru i dowolność aranżacji pozwoliły na ujawnienie całego koktajlu emocji i mieszanki stylistycznej – od lirycznego „Can’t Help Falling In Love” Elvisa Presleya po żywiołowe „I Was Born For Loving You Baby” KISS. Różnorodność gatunkowa oraz zaangażowanie wykonawców sprawiły, że jury w osobach obu organizatorek miało niemały problem z wyborem zwycięzców. Aby rywalizacja była jak najbardziej sprawiedliwa, przy ocenie brano pod uwagę czystość wykonania, poprawność wymowy oraz oryginalność interpretacji. Podsumowanie punktacji wykazało, że bezkonkurencyjna okazała się Wioletta Horodeńska z klasy IIIc  i jej wykonanie piosenki „Shape of You” Eda Sheerana zdobyło I nagrodę w konkursie. II miejsce ex aequo przypadło Michalinie Zając z klasy IIIe za jej wersję „Jolene” Dolly Parton oraz Sylwii Piątek również z IIIe za „Can’t Help Falling In Love” Presleya. Miejsce III zajął Marcin Głowacki z klasy IIIch za wykonanie „Tell Me Baby” Red Hot Chilli Peppers.  Doceniając zaangażowanie pozostałych wykonawców, ich odwagę i dobre przygotowanie, przyznano również wyróżnienia Kindze Zabawskiej z klasy IIe, Mateuszowi Fijałkowskiemu z IIIe i Marcinowi Jureckiemu z Igr. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że publiczność również mogła zagłosować na swojego wykonawcę. Po podliczeniu wszystkich głosów okazało się, że publiczność potwierdziła werdykt jury i swoją nagrodę postanowiła przyznać już nagrodzonej Wioletcie Horodeńskiej, co dobitnie świadczy o klasie jej wykonania.

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy zarówno świetnego przygotowanie, jak  odwagi stawienia czoła szkolnej publiczności. Dziękujemy wydawnictwom, które ufundowały nagrody, prowadzącym oraz publiczności. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!