Relacja z interdyscyplinarnej lekcji otwartej

 wokulskiDnia 2 czerwca (piątek) o godzinie 12:15 w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja otwarta pod hasłem „Paryż i wątki francuskie w Lalce Bolesława Prusa”. Zachęcamy do lektury relacji opisującej minione wydarzenie, odnośnik do materiału w Portalu Oświatowym znajduje się pod publikacją.

W spotkaniu zorganizowanym przez nauczycieli  pp.: Krystynę Jaworek, Martę Matule, Roberta Barteckiego uczestniczyli uczniowie z klas 1C LOMS i IIF LOMS.  Zajęcia łączyły treści z zakresu języka francuskiego, historii, języka polskiego, a także wiedzy o kraju. Młodzież uczestniczącą w zajęciach otwartych miała okazję do wysłuchania pouczającej prelekcji, a także pogłębionej refleksji nad specjalną prezentacją multimedialną.  Warto podkreślić, że obie formy przekazu wiadomości zachęciły naszych licealistów do wspólnej dyskusji na temat wiodącego tematu zajęć.

Do głównych założeń lekcji otwartej należały m.in. rozwijanie umiejętności twórczego myślenia, podejmowanie dyskusji, a także utrwalenie zdobytych wiadomości. Czynny udział naszych licealistów był jednoznaczny ze zrealizowaniem idei minionych zajęć.

Relacja w Portalu Oświatowym TUTAJ

/ Jakub Konior /