Uczniowie klas mundurowych z wizytą w Szkole Policji w Katowicach

polW dniu 9 czerwca 2017 roku uczniowie klas mundurowych I f, II g oraz II ch, udali się wraz z opiekunami: Robertem Barteckim, Wojciechem Iwanickim oraz Mieczysławem Kurczabem wzięli udział w dniu otwartym Szkoły Policji w Katowicach.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 na placu apelowym od zbiórki i przemarszu pododdziałów szkolnych. W trakcie tego dnia każdy odwiedzający miał możliwość przyjrzeć się z bliska tajnikom policyjnego szkolenia, a także podziwiać wiele innych atrakcyjnych pokazów i stanowisk.

Pokazy rozpoczęły się na placu apelowym, gdzie słuchacze szkoły policyjnej zaprezentowali wybrane elementy sportów walki oraz technik obezwładniania napastnika. Następnie na terenie miasteczka symulacyjnego funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej przedstawili pokaz odbijania zakładników. A później policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach prezentowali zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców i sposoby udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dużą popularnością cieszyły się także stałe stoiska przygotowane m.in. przez Straż Graniczną, Służbę Więzienną, Siły Zbrojne,  Inspekcję Transportu Drogowego, Służbę Celną, krótkofalowców, a także Beskidzką Grupę GOPR. Nie zabrakło również sprzętu policyjnego – pojazdów oddziałów prewencji i ruchu drogowego, a także symulacji jazdy samochodem i motocyklem.

Wielkim zainteresowaniem, cieszyły się pokazy wyszkolenia i tresury psów policyjnych, a także Zespołu Konnego Sekcji Prewencji KMP w Chorzowie, którym towarzyszył głośny aplauz zgromadzonej widowni.

Dla wszystkich zainteresowanych aktywnością sportową przygotowano konkursy sprawnościowe i rowerowy tor przeszkód. Chętni do wypróbowania swoich umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej mieli taką okazję na szkolnej strzelnicy, gdzie najlepsi strzelcy nagradzani byli pamiątkowymi medalami, a co godzinę słuchacze prezentowali pokazy strzeleckie.

Chwilę wytchnienia zapewniały m.in. ogródek rysunkowy (gdzie organizowane były także konkursy), pokazy daktyloskopii, przejazdy radiowozem, a gorącej i aromatycznej grochówki nie zabrakło dla nikogo.

Dziękujemy Szkole Policji w Katowicach za zaproszenie na Dzień Otwarty. Do zobaczenia za rok!