Młodzi Hiszpanie z wizytą w naszej Szkole – FOTORELACJA

H2627 czerwca do Oświęcimia przyjechała grupa młodzieży z mieszczącego się w północnej Hiszpanii miasta Santander. W programie zagranicznych gości znalazła się także wizyta w naszym popularnym „Chemiku”. Polecamy także relacja na łamach wojewódzkiej gazety, a także regionalnego portalu informacyjnego.

Kilkudniowy pobyt w Polsce był inicjatywą Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Tradycji i Kultury Asociación Pro Tradición y Cultura Europea.  Do głównych założeń organizacji należy m.in.: podejmowanie współpracy kulturowo –naukowej, a także prowadzenie wymiany młodzieży z krajów europejskich.

W trakcie pobytu w Polsce goście z Hiszpanii zwiedzili: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Zamek w Oświęcimiu, a także urokliwy Oświęcimski Rynek . Kolejnym przystankiem turystów była nasza szkoła.

W nowoczesnej stołówce popularnego „Chemika” na zmęczonych turystów czekał już smakowity obiad, a także dyrektor szkoły p. Jacek Stoch, który serdecznie powitał wszystkich uczestników wycieczki – relacjonuje Jakub Konior.

Po regeneracji przyszedł czas na realizację bogatego programu,  przygotowanego przez nauczycieli z naszej placówki. W trakcie wizyty w siedzibie szkoły uczestnicy wycieczki obejrzeli specjalny filmik powitalny, odbyli profesjonalne szkolenie na strzelnicy, po  którym pod okiem swoich doświadczonych kolegów z Polski, mogli spróbować swoich sił strzelając do oddalonego o kilkanaście metrów celu.

– Młodzi Hiszpanie spędzali także czas na szkolnym Orliku, gdzie odbywały się wspólne gry i zabawy. Wszystko co dobre szybko się jednak kończy, w związku z tym tuż po pożegnaniu z naszą młodzieżą, nauczycielami i dyrektorem szkoły  p. Jackiem Stochem, nasi goście udali się w dalszą drogę do Zakopanego i Krakowa–  kontynuuje Jakub Konior.

– Spotkania takie są znakomitą okazją do wzajemnego poznania się młodzieży z   odległych czasem części Europy ,wymiany poglądów, doświadczeń, nawiązania nici wzajemnej sympatii. Są także ważnym elementem motywującym do nauki języków obcych. To druga już wizyta hiszpańskich uczniów odwiedzających Polskę w ramach programu realizowanego przez stowarzyszenie APTCE i myślę, że jest dobrym początkiem do realizacji wielu wspólnych projektów –  podsumowuje  Jacek Stoch.

MATERIAŁ W GŁOSIE24 NUMER 87 LIPIEC 2017

RELACJA W FAKTACH OŚWIĘCIM