Mistrzowskie osiągnięcia naszych 15-letnich pływaków

IMG_4341Z dużym powodzeniem zaprezentowali się 15-letni podopieczni trenerki Jadwigi Zieleńskiej – Starzec w trakcie minionej imprezy pływackiej na 50 metrowej  pływalni Aqua Lublin – podkreśla Jakub Konior z Powiatowej Dwójki. O sukcesach naszych pływaków donoszą także regionalne portale informacyjne, materiały znajdują się do wglądu pod publikacją.

W trakcie pierwszego dnia zmagań reprezentanci Oświęcimia wywalczyli, aż cztery medale. Dwa trafiły do Mikołaja KOZIEŁA, trzeci wywalczyła Zuzanna NOWAK, a czwarty krążek trafił do sztafety mężczyzn w składzie:  Mikołaj Kozieł, Alencynowicz Maciej, Gałuszka Bruno, Blachura Oskar.

Wśród zawodników płynących z dużym powodzeniem w finałach znaleźli się: Oskar Blachura, Bruno Gałuszka, Martyna Prochownik, Maciej Alencynowicz, Julia Pawłowska, Weronika Kusion, Dawid Szczygieł, Wojtek Moryl, Tomek Michałowski, Maja Kapcińska, Jerema Stańczyk, Wiktoria Skarwecka, Aleksandra Pałka.

Kolejny dzień sportowej rywalizacji zakończył się dorobkiem dwóch krążków. Złoty medal trafił do Mikołaja Kozieła, który zwyciężył w wyścigu na 50 metrów „motylkiem”. Brąz wywalczyła męska sztafeta w składzie: Mikołaj Kozieł, Maciej Alencynowicz, Bruno Gałuszka, Oskar Blachura. Warto podkreślić, że reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu z powodzeniem prezentowali się także w finałach.

Podczas ostatniego dnia mistrzostw w ręce reprezentantów Oświęcimia trafiło, aż 10 medali. Należy zaznaczyć, że 15-letnie  podopieczne trenerki Jadwigi Zieleńskiej-Starzec po raz pierwszy sięgały po medale indywidualne i  w sztafecie.