Otrzęsiny pierwszoklasistów [galeria]

28 września 2017 roku w Naszej Szkole odbyła się już po raz trzeci uroczystość OTRZĘSIN klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum.

Przedstawiciele poszczególnych klas, dopingowani przez kolegów, koleżanki i nauczycieli, dzielnie walczyli w czterech konkurencjach, by mogli stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Powiatowego Zespołu Nr 2.

Pierwszą z nich było skakanie na skakance. W czasie wykonywania tej trudnej dla niektórych czynności należało jeszcze odpowiadać na zadawane pytania. Ale to ilość skoków, a nie poprawnych odpowiedzi decydowała o liczbie zdobytych punktów.

Druga konkurencja polegała na ułożeniu w pudełku zapałek. Utrudnieniem były grube rękawiczki, które zawodnicy musieli założyć na dłonie. Trzeba przyznać, że uczniowie doskonale poradzili sobie z tą konkurencją.

Trzecie zadanie wymagało udzielenia poprawnych odpowiedzi na zadawane przez prowadzących zagadki.

Czwarte sprawdzało wiedzę pierwszoklasistów na temat szkoły. Musieli znać imię i nazwisko dyrektora szkoły, pełną jej nazwę, nr pokoju, w którym znajduje się uczniowski sekretariat. Niestety, nie wszyscy posiadali pełną wiedzę.

Ostatnią konkurencją, tradycyjnie już,  było ubijanie piany z białka. Nie wszystkim się to jednak udało – ci, którzy nie przyłożyli się do zadania, opuścili uroczystość z pianą lub białkiem na głowie.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwało czteroosobowe jury, które sprawiedliwie oceniało wykonywane zadania i przyznawało punkty.

Rywalizację wygrała klasa I B Liceum, a ostatnie miejsce zajęła klasa I inf. A Technikum, i to właśnie ten zespół wywalczył nagrodę główną, a mianowicie dyplom pocieszenia oraz zaszczyt zorganizowania wraz z wychowawcą, p. Jolantą Materkowską – Bonar, otrzęsin klas I w roku szkolnym 2018/2019.

Po dobrej zabawie uczniowie klas I złożyli zapewnienie, iż będą się starać zdobywać dobre wyniki w nauce, godnie reprezentować szkołę, szanować nauczycieli i … słuchać starszych kolegów.

Po złożeniu „przysięgi” Pani Wicedyrektor Beata Karkoszka oficjalnie przyjęła do społeczności uczniowskiej klasy I, życząc powodzenia na polu naukowym.

O dobrą zabawę zadbały klasy IV gr., III inf., II e oraz II eln.  wspierane przez p. Agnieszkę Kapcia i p. Mieczysława Kurczaba.

[Zobacz galerię]