Andrzejkowa Akcja Krwiodawstwa w „Chemiku”

W dniu 29.11.2017 roku  w Powiatowym Zespole Nr 2  Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu odbyła się Andrzejkowa Akcja Krwiodawstwa. Tradycją w szkole stało się jej organizowanie w okresie przedświątecznym, kiedy to każdy z nas więcej niż zwykle  myśli o bliskich, o prezentach, o świętach. Oddający honorowo krew zrobili najpiękniejsze prezenty zupełnie bezinteresownie ofiarując cząstkę siebie nieznanym sobie osobom. Akcja poprzedzona była spotkaniami z uczniami klas III i IV liceum i technikum naszej szkoły, przybliżającymi ideę honorowego krwiodawstwa, które zaowocowały licznym udziałem młodzieży w akcji.

„oddać własną krew – dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia … Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą silniejsi we wszystkich częściach świata”.
Jan Paweł II

Nasi uczniowie-jak zawsze nie zawiedli i licznie stawili się na małej sali gimnastycznej. Dzięki Wam wspólnie zebraliśmy 13 litrów krwi.

Jako społeczność szkolna cieszymy się, że ta inicjatywa spełnia swoje zadania. Pragniemy poinformować, że dotychczas zostało przeprowadzonych 19 AKCJI KRWIODAWSTWA, do których przystąpiło łącznie 460 krwiodawców, co przełożyło się na 225 litrów najcenniejszego leku – krwi.

Zainteresowanie jak i przebieg  akcji pokazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi na naszej szkole. Wszystkim, którzy darem swego serca zechcieli się podzielić w imieniu Samorządu Uczniowskiego i opiekunów Mieczysława Kurczaba i Jolanty Rakowskiej składamy serdeczne podziękowanie, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.

Najbliższa zaplanowana odbędzie się już w kwietniu ZAPRASZAMY!!!!!!! Spróbujemy ją jeszcze bardziej rozpropagować tak, aby dać możliwość oddania krwi tym, którzy dotychczas nie wiedzieli o naszych akcjach lub nie mogli w nich uczestniczyć. Potrzebujących tego bezcennego leku nie brakuje, a może okazać się kiedyś, że i my będziemy jej potrzebować.

Pomyśl! Może od Ciebie zależy czyjejś życie. Może Twoja Krew przywróci zdrowie innej osobie. Liczymy na jeszcze szerszy udział krwiodawców w następnych akcjach, gdyż „Człowiek jest tyle wart, ile czyni dla Drugiego”.