Mikołajkowy Turniej Siatkarski czyli zabawa i sportowa rywalizacja

W hali sportowej CHEMIKA w dniu 6 grudnia 2017 roku odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkarski dla uczniów z naszej placówki. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji zgłosiło się 30 zespołów.

Reprezentacje klas podzielono na trzy grupy, z których wyłonione zostały cztery zespoły biorące udział w turnieju finałowym.

Turniej eliminacyjny rozgrywany był w systemie brazylijskim (jednego seta do 15 punktów), a finałowy do dwóch wygranych setów. Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. Można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Należy tu też podkreślić wyrównany poziom gry, dostarczający widzom wiele emocji. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie klasy IV elektronicznej technikum, drugie miejsce zajęła 3 chemiczna z technikum, a trzecie 3b z liceum. Pokazowy super-mecz pomiędzy złotymi medalistami a klasą 1c na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki. Gratulujemy zwycięzcom turnieju.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom zawodów należą się słowa uznania za udział i zaangażowanie, za walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair-play, w jakim mecze były  rozgrywane.

Serdeczne i gorące podziękowania należą się:

• Dyrekcji Szkoły za pomoc w organizacji zawodów, dobre słowo oraz ufundowanie nagród.
  • Klasie I c za pomoc w sędziowaniu wszystkich spotkań oraz za pełen poświęcenia i zaangażowania mecz pokazowy, w którym po zaciętej walce pewnie pokonały zwycięzców turnieju.
  • Samorządowi Uczniowskiemu za profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów.
  • Społeczności uczniowskiej, która dzielnie kibicowała na trybunach.
  • Specjalne podziękowania dla trenera drużyny siatkarskiej Przemysława Karasi za pomoc w organizacji zawodów.

W tym turnieju  zaangażowana była prawie cała młodzież szkolna. Ponad 260 uczniów brało bezpośredni udział w rozgrywkach, Samorząd Uczniowski zajął się ich organizacją,  a pozostali  uczniowie kibicowali swoim drużynom. Zawody pokazują też aktualny poziom siatkówki w szkole, a także pozwalają  wykazać się zdolnym uczniom, którzy nie ćwiczą na co dzień tej dyscypliny sportowej. Z grających można „wyłowić” najlepszych zawodników, którzy mogliby zasilić reprezentację. Należy podkreślić, że poziom tej dyscypliny w Naszej Szkole systematycznie rośnie a umiejętności siatkarskie finałowej czwórki były na dobrym poziomie sportowym. Jest to bardzo ważne w kontekście utworzenia w CHEMIKU klasy liceum o profilu piłka siatkowa dziewcząt. Serdecznie zapraszamy absolwentów gimnazjum do kontynuowania nauki w powiatowej DWÓJCE,

Jednym z walorów tego typu szkolnych potyczek sportowych jest powstający na boisku wyjątkowy klimat relacji, jakie zawiązują się lub pogłębiają wśród młodych ludzi.

Akcje takie jak Mikołajkowy Turniej Siatkarski najlepiej oddają charakter  działalności Samorządu Uczniowskiego w CHEMIKU.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Mieczysław Kurczab