Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Numer 5 na lekcji otwartej z chemii w Naszej Szkole

W ostatniej dekadzie stycznia odbyła się lekcja otwarta z chemii, którą z ramienia szkoły zorganizowała p. Marta Hartung wraz z uczniami klasy 3 CH.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego  w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod tekstem.

Tym razem w murach Powiatowego Zespołu Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu, a konkretnie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się w placówce, gościli uczniowie z klasy 6A Szkoły Podstawowej Numer 5  w Oświęcimiu, którzy na dzień pełen niezapomnianych wrażeń przybyli z opiekunem p. Agatą Himiak.

Wśród atrakcyjnego programu lekcji otwartej znalazły się wspólne doświadczenia dotyczące rozdzielania mieszanin m.in. przez sączenie, sedymentację i dekantację, chromatografię bibułową oraz  rozdzielanie za pomocą magnesów. Aktywnie uczestniczący w zajęciach uczniowie mieli także możliwość identyfikacji substancji za pomocą wskaźników kwasowo-zasadowych – wylicza p. Marta Hartung, organizatorka zajęć otwartych dla szóstoklasistów.

Do głównych założeń lekcji otwartej należały m.in. zapoznanie się z ciekawymi doświadczeniami oraz ich wykonanie pod czujnym okiem starszych kolegów, rozwijanie zainteresowań z zakresu chemii, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Czynny udział i mnóstwo interesujących pytań ze strony przybyłych na zajęcia gości był jednoznaczny ze zrealizowaniem idei minionych zajęć.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

autor: / Jakub Konior /