Nasi pływacy błysnęli na Grand Prix Polski w Lublinie

Szereg imponujących wyścigów zanotowali reprezentanci Naszej popularnej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu na 50 metrowej pływalni AQUA Lublin.

O sukcesach naszych zdolnych pływaków można poczytać m.in. na łamach Faktów Oświęcim, a także gazety Głos Oświęcimski 24. Odnośnik do materiału znajduje się do wglądu pod tekstem.

Pomyślnie dla zawodników SMS Oświęcim, rozpoczął się sezon na olimpijskiej pływalni. Podczas Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie, wśród dziewcząt świetnie zaprezentowała się pływaczka DOMINIKA KOSSAKOWSKA, czterokrotnie zwyciężając w kategorii 17-18 lat na 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz na 100 metrów stylem motylkowym.  Warto także podkreślić, że Dominika Kossakowska, dwukrotnie wywalczyła wysokie trzecie miejsce w kategorii OPEN na 100 metrów stylem dowolnym oraz motylkowym.

„W trakcie dwudniowej imprezy pływackiej, dobrze wypadła najmłodsza w naszej ekipie Marta Klimek, która zwyciężyła na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii 15 lat, na 200 metrów stylem dowolnym wywalczyła drugie miejsce, z kolei w wyścigu na 400 metrów, uplasowała się na trzeciej pozycji” – wylicza Alicja Woźnicka, szkoleniowiec Szkoły Mistrzostwa Sportowego Oświęcim w Pływaniu.

Na uwagę zasługuje również udany występ Katarzyny Kołodziej, która po wyścigu na100 metrów stylem motylkowym w kategorii 17-18 lat widniała na trzecim miejscu. Wśród chłopców świetnie spisali się Mateusz Dubas, reprezentant grodu nad Sołą, był dwukrotnie drugi w stylu klasycznym na 100 i 200 metrów w swojej kategorii wiekowej oraz Oskar Cieśla, również drugi na 200 metrów stylem motylkowym w swojej kategorii wiekowej.

„Na 50 – metrowej pływalni w Lublinie, znaczące wyścigi odnotowali także: Przemysław Suchańsk, Sebastian Ciastoń, Patryk Blachura, Maciej Krulikowski, Kacper Milbrant, Kamil Goleniec, Mikołaj Kempa, Justyna Pisarek, Natalia Lewandowska, Kacper Nowak, Kacper Mayerberg, Marcin Szarpak” – podsumowuje Alicja Woźnicka z SMS Oświęcim.