Podziel się życiem!

W Polsce średnio co godzinę ktoś słyszy dramatyczną diagnozę – białaczka. Bardzo często jedynym ratunkiem dla tych osób jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Mimo ponad 30 milionów zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku wciąż są chorzy, którzy czekają na swojego „genetycznego bliźniaka”. Dlatego w dniu 22. 03. 2018r. w naszej szkole już po raz ósmy organizowane będzie spotkanie młodzieży z przedstawicielami Fundacji Przeciwko Leukemii.

Ideą spotkania jest zachęcenie uczniów pełnoletnich do zarejestrowania się w Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego ponieważ w szkole zostanie stworzona możliwość oddania krwi w ilości niezbędnej by zarejestrować się do banku potencjalnych dawców szpiku.

Wzorem lat ubiegłych liczymy na aktywny i liczny udział młodzieży w tym przedsięwzięciu. Poprzednie akcje zaowocowały bowiem pozyskaniem ponad 900 potencjalnych dawców szpiku. Harmonogram udziału klas w ww. akcji zamieścimy we wtorek na stronie internetowej szkoły.

Osoby pełnoletnie spoza szkoły chcące zarejestrować się Światowym Rejestrze Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego zapraszamy w tym dniu w godzinach od 9. 00 do 13. 00 do naszej placówki w celu dopełnienia niezbędnych formalności.

Dla Ciebie to kwestia kilku minut, dla kogoś – całe życie!

Co o takiej pomocy mówią ludzie po przeszczepach szpiku, sami dawcy oraz Maciek Sthur  zobacz tutaj