Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych [Galeria]

Dnia 27 kwietnia 2018 roku społeczność Naszej Szkoły uczciła zakończenie nauki przez uczniów klas trzecich liceum i czwartych technikum.

Uroczystość rozpoczął starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, który wraz z przedstawicielką abiturientów zasadził drzewo. Inicjatywa ta z jednej strony wieńczy- w sposób symboliczny- akcję Sprzątanie Ziemi, a z drugiej  jest sposobem upamiętnienia kolejnego rocznika uczniów opuszczających Naszą Szkołę.

Następna część pożegnania odbyła się już na odnowionej hali sportowej. Rozpoczął ją dyrektor Jacek Stoch, który m. in. życzył uczniom ostatnich klas sukcesów oraz pomyślnego zdania egzaminu maturalnego.

Życzenia pomyślności złożył też starosta oświęcimski p. Zbigniew Starzec, który zwrócił  uwagę, na zmiany, jakie zaszły w szkole w ciągu ostatnich lat. Podziękował również nauczycielom za trud włożony w kształcenie tegorocznych maturzystów.

Następnie zaprezentował się owacyjnie witany pan Marcin Dziubek, który przeczytał satyryczny wiersz komentujący aktualne wydarzenia szkolne.

Przedstawiciele klas maturalnych w krótkim wystąpieniu podziękowali Dyrekcji i Gronu Pedagogicznemu za lata nauki w  PZ 2. Z kolei Dawid Wąsik pożegnał abiturientów w imieniu Samorządu Uczniowskiego.

Dalszą część stanowiło uhonorowanie uczniów, którzy za wysokie wyniki w nauce zostali wpisani do Złotej Księgi. Nagrody wręczali  starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, dyrektor Naszej Szkoły Jacek Stoch oraz wychowawcy poszczególnych klas i trenerzy klas sportowych.

Uroczystość uświetnili nasi młodzi artyści: konferansjerką Adrianna Balon i Klaudia Śliwa; występem w skeczach: Maciej Łogoźny i Dawid Wąsik; śpiewem: Kinga Zabawska; tańcem: Weronika Sikora, a nad całością czuwały: pp. J.Drabczyk i J.Janiczek.

[zobacz galerię]