Nasi uczniowie pomagają bezdomnym zwierzętom

W Chemiku po raz kolejny w tym roku szkolnym zorganizowano zbiórkę pożywienia dla zwierzaków ze schroniska na Kamieńcu. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek, które systematycznie gromadzono u opiekunów Samorządu Uczniowskiego: Jolanty Rakowskiej i Mieczysława Kurczaba, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Dnia 26.04.2018r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami Kazimierzem Foltynem i Mieczysławem Kurczabem udali się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Kamieńcu.

Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała m.in. o funkcjonowaniu instytucji,  o tym, jakie są psie i kocie zwyczaje. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Młodzież zrozumiała, że posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty. Na pożegnanie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.

Ta wizyta to znakomity przykład na to,że warto uczyć miłości i szacunku do innych, nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Należy zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym. Warto uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

„Schronisko  –  azyl  dla  bezdomnych  zwierząt.  Miejsce,  gdzie  nieważna  jest  metryka,  ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”