Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej Numer 9 na lekcji otwartej z chemii w Naszej Szkole (Galeria)

Wyjątkową lekcję otwartą zorganizowała p. Marta Hartung wraz z uczniami klasy 3 CH,  dla szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej Numer 9.

Polecamy także relacje na łamach Portalu Oświatowego Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, do której odnośnik został zamieszczony pod tekstem. Zdjęcia z minionego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.

Tym razem w murach Naszej Szkoły, a konkretnie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów chemicznych w Małopolsce, które znajduje się w placówce, gościli przedstawiciele klasy 6 B ze Szkoły Podstawowej Numer 9 w Oświęcimiu. Na dzień pełen niezapomnianych wrażeń uczniowie przybyli z opiekunem p. Dagmarą Koczur.

„Wśród atrakcyjnego programu lekcji otwartej znalazły się wspólne doświadczenia dotyczące rozdzielania mieszanin m.in. przez sączenie, sedymentację i dekantację, chromatografię bibułową oraz rozdzielanie za pomocą magnesów. Aktywnie uczestniczący w zajęciach uczniowie mieli także możliwość identyfikacji substancji za pomocą wskaźników kwasowo-zasadowych. Warto także wspomnieć o interesującej prelekcji p. Kazimierza Foltyna na temat siły odśrodkowej”, którą z dużą uwagą wysłuchali szóstoklasiści – wylicza p. Marta Hartung, organizatorka zajęć otwartych.

Do głównych założeń lekcji otwartej należały m.in. zapoznanie się z ciekawymi doświadczeniami oraz ich wykonanie pod czujnym okiem starszych kolegów, rozwijanie zainteresowań z zakresu chemii, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę. Czynny udział i mnóstwo interesujących pytań ze strony przybyłych na zajęcia gości, był jednoznaczny ze zrealizowaniem idei minionych zajęć.

Relacja w Portalu Oświatowym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu

/ autor: Jakub Konior /