Zajęcia psychoedukacyjne „Wygrany-wygrany, czyli jak skutecznie rozwiązywać konflikty”

W dniu 14 maja br. w naszej szkole odbyły się zajęcia psychoedukacyjne „Wygrany-wygrany, czyli jak skutecznie rozwiązywać konflikty” dla młodzieży 11 klas liceum, technikum oraz gimnazjum (II GMS, Ig, IIa, IIb, IIc, IId, IIe, IIei. IIinf, IIgr).

Zajęcia prowadził student III roku psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach – Wiktor Trybała.

Spotkania o charakterze interaktywnym miały na celu zapoznanie uczestników z mechanizmami działającymi podczas sytuacji konfliktowych oraz pokazanie możliwości ich skutecznego rozwiązywania metodą wygrany-wygrany. Koncentrowały się na skutecznej komunikacji interpersonalnej oraz wyrażaniu własnych potrzeb. Były uzupełnione o ćwiczenia pokazujące role grupowe, które przyjmowali uczestnicy zajęć, a które mają kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu konfliktów grupowych, m.in. w zespołach klasowych oraz grupach rówieśniczych.

Zajęcia psychoedukacyjne i profilaktyczne realizowane są we współpracy z katowicką uczelnią cyklicznie od kilku lat. Podejmowana tematyka dot. najczęstszych problemów i zagrożeń, z którymi spotyka się nasza młodzież, atrakcyjna forma przekazu oraz aktywność naszych uczniów jednoznacznie świadczą o konieczności ich kontynuowania.

Pedagog,

Joanna Wiktor-Sieprawska